Krokomierz Garmin Footpod SDM4 + Forerunner 910 XT

Dzisiejszy post stanowi odpowiedź na często zadawane przez biegaczy pytanie związane z funkcjonalnością krokomierza Garmin Footpod SDM4. 
Krokomierz, jak sama nazwa wskazuje służy do zliczania kroków. Dodatkowo trenując na bieżni, gdzie najczęściej zasięg gps jest ograniczony, footpod dostarczy informacji o prędkości biegu oraz pokonanym dystansie.  

Ale jak wygląda kwestia działania krokomierza w trakcie biegu na otwartej przestrzeni? Czy w tej sytuacji zegarek będzie zliczał dystans i prędkość na podstawie sygnału gps czy z footpoda?   
Odpowiedź na powyższe pytanie uzyskujemy w trakcie parowania czujnika z zegarkiem. W celu połączenia obu urządzeń, wystarczy wejść w ustawienia zegarka i odpowiedzieć „TAK”  na pytanie: Czy jest czujnik na nogę? Garmin Forerunner 910XT automatycznie wykryje nowy czujnik:  

Kolejny ważny krok to wskazanie źródła prędkości. Do wyboru mamy GPS lub Czujnik na nogę. W przypadku opcji GPS, wszystkie parametry związane z przemieszczaniem się będą zapisywane na podstawie sygnału satelitarnego. Z kolei footpod pokaże liczbę kroków, ale o tym dokładniej napiszemy w dalszej części. 

Dla prawidłowych wskazań krokomierz musi zostać skalibrowany na podstawie zdefiniowanego dystansu. W naszym przykładzie dokonujemy kalibracji na odcinku 1000 metrów. 

Wskazany kilometr można pokonać na podstawie danych z GPS lub na znanym dystansie. W trakcie kalibracji staramy się stawiać równe kroki. 

Po zakończonej kalibracji, przechodzimy do ustawień parametrów, które będą wyświetlane w trakcie biegu. Z listy można wybrać m.in:
 • kroki – łączna ilość kroków z całego dystansu
 • kroki – okrążenia – ilość kroków wykonanych w aktualnym okrążeniu
 • kroki – ost. okrążenia  – ilość kroków wykonanych w ostatnim okrążeniu

 

Jeżeli jesteś zainteresowany zakupem krokomierza Garmin Footpod SDM 4:
  >kliknij tutaj<

2 thoughts on “Krokomierz Garmin Footpod SDM4 + Forerunner 910 XT

 • Październik 23, 2013 at 8:51 pm
  Permalink

  no i w koncu wszytsko jasne. pytalem w wielu miejscach łacznie z seriwsem garmina w wielkiej brytanii i NIKT nie potrafiil mi tego wytlumaczyc. dzieki i pozdrawiam wszystkich biegajacych z ostrowa wlkp – pawlarz

  Reply
 • Październik 24, 2013 at 7:42 pm
  Permalink

  Nie widzę nigdzie innej możliwości więc pisze tu. Jak by co odpiszcie na e-mail: times@wp.peel. (na poczatku trzeba wstawić j)

  Szukam urządzenia do survivalu. Właściwie trecking. Musi byc mocno odporny dłuuuugo działać i byc na zwykłe akumulatorki. Musi miec mape offline (ale nie musi być super szczegółowa) po prostu chciałbym miec cały świat i miasta od powiedzmy 10 tyś. mieszkańców w górę.
  Małe lekkie. Moze nie byc kolorowe.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *