Jak znaleźć zagubiony zegarek lub telefon przy użyciu aplikacji Garmin Connect Mobile.

Czy zdarzyło Wam się już zagubić telefon we własnym biurze lub mieszkaniu? A może przed wyjściem na trening w ramach rozgrzewki przeszukujecie pokoje i szafki w poszukiwaniu zegarka sportowego? Garmin wyciąga pomocną dłoń dla roztargnionych.

W dzisiejszym wpisie przedstawimy dwie funkcje dostępne w najnowszych zegarkach treningowych Garmin, które z pewnością nie jednemu użytkownikowi ułatwią życie. Dla odmiany nie będą to funkcje treningowe. Dziś dowiecie się jak skorzystać z opcji:
 • Znajdź mój telefon (Find My Phone)
 • Znajdź mój zegarek (Find My Watch)

Wymagania sprzętowe:

Żeby móc skorzystać z w/w funkcji potrzebujesz zgodnego zegarka firmy Garmin oraz aplikacji Garmin Connect w smartfonie. Model obsługujące funkcje „FindMyPhone” i „FindMyWatch” to:
Aplikację Garmin Connect Mobile współpracuje z systemem ANDROID, IOS i WINDOWS 10. Listę zgodnych telefonów znajdziecie tutaj.

Funkcja znajdź mój telefon:

Jak sama nazwa wskazuje funkcja pozwala odnaleźć telefon. Aby jednak móc z niej skorzystać trzeba pamiętać o tym, że smartphone musi być zsynchronizowany za pomocą bluetooth z ze zgodnym zegarkiem Garmin. Jeżeli wykorzystujesz swój zegarek do odbierania powiadomień z telefonu to nic nie musisz robić. Jeżeli jednak nie łączyłeś jeszcze zegarka z telefonem to należy taką czynność wykonać (zobacz jak połączyć zegarek Garmin ze zgodnym telefonem). 
Oba urządzenia są ze sobą połączone. Jeszcze przed kilkoma minutami miałeś telefon w ręku, a teraz gdzieś zniknął? Wystarczy w zegarku Garmin uruchomić aplikację Znajdź telefon (W przykładzie używamy modelu Garmin Fenix 3). Jeżeli Twój smartphone znajduje się w zasięgu bluetooth usłyszysz jego charakterystyczne powiadomienie:

Jeżeli w spisie aplikacji  w Twoim zegarku nie ma funkcji wyszukiwania telefonu to należy ją zainstalować z poziomu aplikacji mobilnej Garmin Connect Mobile. Po włączeniu aplikacji należy wybrać kolejno: Więcej > Wybieramy urządzenie (prawy, górny róg ekranu) > Aplikacje Connet IQ > Aplikacje > Niezainstalowane > Znajdź telefon > Zainstaluj

Funkcja znajdź mój zegarek:

Zasada działania funkcji odnajdowania zegarka jest podobna do opisanej powyżej procedury szukania telefonu. W tym przypadku oba urządzenia muszą być także zsynchronizowane ze sobą za pomocą bluetooth. W momencie gdy zegarek zawieruszy się gdzieś w mieszkaniu wystarczy w poziomu aplikacji mobilnej Garmin Connect wybrać tryb Znajdowania zegarka. 
Domyślnym ekranem startowym aplikacji jest pierwsza strona zestawienia. Z tego widoku należy wybrać opcję Więcej (w iphone znajduje się ona w prawym, dolnym rogu ekranu):
Następnie wybieramy podłączone urządzenie. W naszym przykładzie jest to zegarek Garmin Fenix 3. Zielone lampka przy zegarku oznacza, że jest on w zasięgu bluetooth i jest prawidłowo połączony z telefonem:
W następnym ekranie wybieramy Znajdź moje urządzenie. Z telefonu zostanie wysłany alert do zegarka Garmin.


2 komentarze do “Jak znaleźć zagubiony zegarek lub telefon przy użyciu aplikacji Garmin Connect Mobile.

 • 2 lutego, 2018 o 20:18
  Bezpośredni odnośnik

  Excellent post. Keep writing such kind of information on your
  page. Im really impressed by your blog.
  Hey there, You have performed an excellent job. I’ll definitely digg it and individually recommend to my friends.
  I’m confident they’ll be benefited from this site.

  Odpowiedz
 • 27 maja, 2018 o 22:04
  Bezpośredni odnośnik

  Zegarek to piękna rzecz! Wydaje mi się, że pasuje do absolutnie każdego, ale ludzie zbyt często przejmują się tym, że są one drogie itd. To bzdura! Na ile lat starczają? Ja za swój zapłaciłem ponad 600 złotych (zakupiłem na stronie https://www.otozegarki.pl/zegarki/tommy-hilfiger – świetna oferta!) i będę go nosił przez następne pare lat… Teraz przeliczmy sobie koszt dzienny – wychodzi kilka groszy dziennie… No, ale niestety ludzie kochają narzekać i nic na to nie poradzimy 😉 Ja wolę cieszyć się chwilą!

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *