Tryb przesyłania tętna do urządzeń Garmin

Pomiar tętna z nadgarstka za pomocą prześwietlenia skóry stał się w ostatnich miesiącach bardzo popularny. Garmin długo wzbraniał się przed wprowadzeniem do swojej oferty urządzeń z optycznym pomiarem tętna tłumacząc się nieprecyzyjnym pomiarem.

Jednak postęp w elektronice następuje bardzo szybko, a konkurencja nie śpi. W efekcie czego amerykański producent stworzył swój własny system pomiaru tętna Garmin HR Elevate i od początku 2015 roku sukcesywnie wyposaża swoje produkty w pomiar tętna z nadgarstka.

 

Garmin Forerunner 35 przesyła informację o tętnie do licznika Garmin Edge 820
W tym wpisie nie będziemy się rozwodzić o zaletach czy wadach tego rozwiązania. Chcemy natomiast zaprezentować jedną z możliwości jakie daje pomiar Garmin HR Elevate, a mianowicie pokażemy jak działa tryb przesyłania tętna do innego zgodnego urządzenia Garmin.

Broadcasting Heart Rate Data to Garmin Devices

Funkcja przesyłania informacji o tętnie do zgodnych urządzeń Garmin stanowi marketingowy dodatek, który może zachęcać użytkowników urządzeń Garmin wyposażonych w pomiar tętna z nadgarstka do zakupu innych, zgodnych produktów tej firmy.
W praktyce chodzi o to, że produkty firmy Garmin, które odczytują tętno z nadgarstka mogą je bezprzewodowo przesłać do innego, zgodnego urządzenia. Przesłanie informacji odbywa się za pomocą protokołu ANT+.
Informację o tętnie można przesłać m.in do liczników z serii Edge, zegarków Forerunner i Fenix oraz kamery Garmin Virb.
Ten prosty dodatek sprawia, że posiadacze np. opaski do monitorowania dobowej aktywności Garmin Vivosmart HR mogę przesłać z niej informację o tętnie do np. kamery Garmin Virb. Dzięki temu można uatrakcyjnić  nagranie o parametr tętna, bez konieczności kupowania opcjonalnego pasa tętna.
Aby przesłać informację o tętnie należy z poziomu widżetu pomiaru tętna otworzyć opcje dodatkowe, a następnie wybrać Prześlij tętno. Z kolei w urządzeniu do którego przesyłamy tętno wystarczy wyszukać z poziomu ustawień nowy czujnik tętna.
Garmin Forerunner 35
Poniżej prezentujemy listę produktów, które posiadają optyczny pomiar tętna Garmin HR Elevate oraz posiadają funkcję przesyłania informacji o tętnie do innych urządzeń:

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *