Jak połączyć Endomondo z Garmin Connect?

W związku ze sporą ilością zapytań dotyczących powiązania konta Endomondo z kontem Garmin Connect, przygotowaliśmy krótką instrukcję łączenia obu platform. Coraz większa ilość biegaczy decyduje się na zakup pulsometru z gps firmy Garmin. Rezygnacja z biegania ze smartfonem nie oznacza odejścia od Endomondo.

Synchronizacja Endomodno z Garmin Connect

Synchronizację rozpoczynamy od zalogowania do Endomondo. Po zalogowaniu, klikamy na nazwę naszego profilu, a następnie wybieramy z listy pozycję: Ustawienia [1.]
W następnym ekranie klikamy na zakładkę: Połącz [2.]
W tym miejscu można wskazać/wybrać platformę z którą chcemy się połączyć. Odnajdujemy na liście Garmin Connect i klikamy na: Kliknij tu aby połączyć swoje konto [3.]
Uzupełniamy dane do logowania do platformy Garmin Connect i klikamy: Sign In [4.]
 
Po tych czynnościach dane przesyłane do Garmin Connect będą także widoczne w Endomondo.
Należy zwrócić uwagę na to, że transfer aktywności odbywa się zawsze w jednym kierunku (Z Garmin Connect do Endomondo). Oznacza to, że aktywności zapisane wcześniej w Endomondo nie zostaną przesłane do Garmin Connect.Powyższy sposób synchronizacji umożliwia przesyłanie aktywności bieżących. Jeżeli posiadasz więcej aktywności w Garmin Connect i chcesz je przenieść do Endomondo to możesz skorzystać z poniższej strony:
https://tapiriik.com/
Do synchronizacji odbiorników Garmin z platformą Garmin Connect należy wykorzystać darmowy program Garmin Express, który można pobrać z poniższej strony:
http://software.garmin.com/pl-PL/express.html
W przypadku odbiorników Garmin posiadających moduł bluetooth i współpracujących ze zgodnymi smartfonami do synchronizacji można wykorzystać aplikację: Garmin Connect Mobile.
 
 
Ciekawostką, która z pewnością ucieszy triathlonistów jest możliwość przesyłania aktywności łączonych (tzw. multisport). W starszej wersji synchronizacji zegarków Garmin z Endomondo (za pomocą wtyczki Garmin Communicator PlugIn) nie było to możliwe.
Powyższy wpis został stworzony na podstawie artykułu:”Endomondo/FAQs and User Guides/Import/Export”

44 komentarze do “Jak połączyć Endomondo z Garmin Connect?

 • 24 kwietnia, 2015 o 10:23
  Bezpośredni odnośnik

  Można spróbować połączyć oba konta za pośrednictwem strony: https://tapiriik.com/
  Po wskazaniu kont Garmin Connect i Endomondo z zakładki Reconfigure wybieramy co chcemy przesyłać i w jakim kierunku.

  Odpowiedz
 • 8 lipca, 2015 o 19:35
  Bezpośredni odnośnik

  Witam. Posiadam garmin 310xt I telefon Samsung galaxy S5. Mam wgraną aplikacje ANT2NET dzięki której zgrywam treningi bezpośrednio do telefonu a puzniej do garmin connect Niestety po zgraniu treningu nie on widoczny w aplikacji endomondo mimo poprawnie skonfigurowanych kont. Co jest powodem braku synchronizacji kont?

  Odpowiedz
 • 6 sierpnia, 2015 o 11:51
  Bezpośredni odnośnik

  Witam, mam dokładnie ten sam problem. Czy udało się Panu go jakoś pokonać ? 🙂
  Będę wdzięczny za odpowiedź.
  Pozdrawiam.

  Odpowiedz
 • 6 sierpnia, 2015 o 12:02
  Bezpośredni odnośnik

  Dodam jeszcze, ze treningi wgrywają się pięknie do Garmin Connecta(z Galaxy S5 przez Ant2Net), niestety nie przechodzą do Endomondo. Natomiast jak zgrywam standardową metodą – z zegarka przez komputer i wtyczkę ant+ to treningi przechodzą do GarminConnect i dalej bez problemu do Endomondo.
  W Garmin Connect gdy porównuję właściwości nie widzę żadnej różnicy…

  Odpowiedz
 • 7 sierpnia, 2015 o 07:46
  Bezpośredni odnośnik

  dzięki za odpowiedź. W sumie można wysłać na maila z ant2net plik ".fit" i zaimportować go do endo ale to już dodatkowa ingerencja a do tego pojawiają się jakieś przekłamania ze wzniesieniami.
  Pozdrawiam,

  Odpowiedz
 • 10 sierpnia, 2015 o 20:22
  Bezpośredni odnośnik

  Witam serdecznie, pomimo wszelkich starań i wykonania wszystkiego jak powyższa instrukcja wskazuje nie przechodzą treningi z Garmina do endomondo ;-( Może ktoś pomoże ?????

  Odpowiedz
 • 11 sierpnia, 2015 o 06:21
  Bezpośredni odnośnik

  Gdzie podziała się wtyczka na endo, która pozwalała wgrac trening bezpośrednio z zegarka ? Wczoraj mi zniknęła ta opcja a synchronizacja kont endo – garmin również nie działa, treningi nie przechodzą 🙁 Wprowadzane były jakieś zmiany ?
  m

  Odpowiedz
 • 11 sierpnia, 2015 o 16:41
  Bezpośredni odnośnik

  Mi tez wczoraj zniknela możliwość wgrywania bezporednio z zegarka. Chcialam wgrac dane z pozyczonego garmina 305. Przez garmin express do garmin connect sie udalo. Ale do Endomondo juz nie��. Postepowalam zgodnie Instrukcja. Probowalam tez tapiirik ale po 40 minutach czekania zrezygnowałam Ile to powinno trwac? Prosze o pomoc

  Odpowiedz
 • 12 sierpnia, 2015 o 09:26
  Bezpośredni odnośnik

  Dzień Dobry,
  proszę zgłosić to bezpośrednio do pomocy technicznej Garmin Polska.
  Niestety wczoraj jeszcze nie znali tego tematu i prosili o kontakt osobisty w tej sprawie.

  Pozdrawiam
  Mieszko

  Odpowiedz
 • 13 sierpnia, 2015 o 13:05
  Bezpośredni odnośnik

  Od trzech dni nie działa mi synchronizacja aktywności za pomocą strony taptiriik.com 🙁
  Cały czas mieli i mieli z informacją Queuing i nic się nie dzieje. Ktoś coś wie?

  Odpowiedz
 • 13 sierpnia, 2015 o 13:54
  Bezpośredni odnośnik

  Dzień Dobry,
  w tym i przy powyższych dwóch postach Pomoc Techniczna Garmin wskazuje winowajców po stronie Endomondo i Taptriik. Niestety nie udało mi się uzyskać informacji co może być przyczyną problemu na obu tych portalach.

  Pozdrawiam
  Mieszko

  Odpowiedz
 • 20 sierpnia, 2015 o 17:52
  Bezpośredni odnośnik

  Mam podobny problem z przenoszeniem treningów do endomodo. Dzisiejszy trening po połączeniu garmina 310 xt z agentem ANT widoczny jest tylko na RUN-LOGU nie ma go w garmin connect i w endomondo (Zarówno zegarek jak i agent Ant łączyły się ze sobą i na końcu Garmin ANT Agent meldował o prawidłowym transferze treningu do garmin connect ?) Proszę o pomoc

  Odpowiedz
 • 21 sierpnia, 2015 o 09:30
  Bezpośredni odnośnik

  Dzień dobry,
  proszę sprawdzić czy po dodaniu zegarka i próbie synchronizacji przy użyciu programu Garmin Express problem pozostaje. Jeśli tak, podobnie jak w powyższych postach zalecamy kontakt z serwisem, ponieważ każdy przypadek należy traktować indywidualnie.
  Pozdrawiam

  Odpowiedz
 • 17 września, 2015 o 10:33
  Bezpośredni odnośnik

  Też mam ten problem. Odpowiedź od autora aplikacji "it seems the way I upload the activities don't trigger the synchronization process, and I can't do anything to fix it. Garmin Connect doesn't offer a free way to upload the activities, they charge $5,000 to be able to use their API.
  I also requested Endomondo access to their API and they just replied me that they are not accepting new integrations at the moment." Wygląda na to że jesteśmy skazani na ręczne dodawanie treningów do endomondo lub przez garmin connecta.

  Odpowiedz
 • 17 września, 2015 o 10:39
  Bezpośredni odnośnik

  @Zbyszek To nie wina androida tylko polityki Garmin. A plików nie trzeba wysyłać na maila bo są automatycznie zapisywane w pamięci urządzenia zazwyczaj sdcardant2net 🙂

  Odpowiedz
 • 12 marca, 2016 o 23:15
  Bezpośredni odnośnik

  Wybrałem jeden z gotowych treningow w garmin Connect wgrałem go na urządzenie ale gdy go wykonuje po synchrnizacji garmiin connect nie zaznacza ze został wykonany o co chodzi ???

  Odpowiedz
 • 17 marca, 2016 o 11:48
  Bezpośredni odnośnik

  Dzień dobry,
  być może na którymś z portali trwa zmiana oprogramowania i portale nie współpracują idealnie. W tym wypadku można zgrać trening na komputer i ręcznie załadować do Endomondo.

  Pozdrawiam,
  Kornel

  Odpowiedz
 • 17 marca, 2016 o 11:55
  Bezpośredni odnośnik

  A czy może być związek z tym że dzisiaj zmieniłam login i hasło do garmin connect, ale rozłączałam i łączyłam ponownie oba konta już na właściwy login.

  Odpowiedz
 • 13 kwietnia, 2016 o 12:22
  Bezpośredni odnośnik

  Witam, mam dokładnie ten sam problem: Garmin 210 z aktualnym softem: w GarminConnect trening widoczny, w Endomondo go nie ma (mimo połączenia kont). Proszę o pomoc

  Odpowiedz
 • 4 czerwca, 2016 o 18:57
  Bezpośredni odnośnik

  Mam vivoactie hr konta sparwane i cisza coś chyba to nie do końca działa chyba zakup nie trafiony niestety garmin jak na razie zawodzi

  Odpowiedz
 • 6 czerwca, 2016 o 12:08
  Bezpośredni odnośnik

  Dzień dobry,
  czasami mogą występować chwilowe problemy z pobieraniem przez Endomondo danych z Garmin Connect. Być może były prowadzone jakieś prace na którymś z serwerów. Jeśli zmieniane było hasło na Garmin Connect to może być wymagane ponowne sparowanie kont (jak przypadek wyżej). Proszę pamiętać, że Garmina ma wpływ tylko na działanie swojego portalu – Garmin Connect i nie odpowiada za zewnętrzne aplikacje, np. Endomondo.

  Pozdrawiam,
  Kornel

  Odpowiedz
 • 7 czerwca, 2016 o 19:36
  Bezpośredni odnośnik

  Witam
  Zaczeło działac
  Czy będzie możliwość wrzucania z aplikacji Garmina na portale ?chyba że jest a nie wiem jak działa

  I pojawiła sie dziwna sytuacja a mianowicie przestawił mi się godzina o kilka minut a nie mam ustawienia na auto

  Odpowiedz
 • 8 czerwca, 2016 o 08:32
  Bezpośredni odnośnik

  Dzień dobry,
  aby podzielić się aktywnością na portalach społecznościowych wystarczy w aplikacji Connect Mobile po wejściu na aktywność kliknąć ikonę trzech kropek w prawym górnym rogu ekranu (Android) i wybrać "Udostępnij".

  Godzinę najlepiej ustawić na "Auto". Po złapaniu sygnału GPS zegar ustawi się automatycznie na aktualny czas.

  Pozdrawiam,
  Kornel

  Odpowiedz
 • 8 czerwca, 2016 o 16:14
  Bezpośredni odnośnik

  Witam,
  Dziękuje za pomoc wszystko się zgadza jak tylko będzie sie dało sprawdzić to poinformuję niestety ale dzisiaj aplikacja nie chce wspópracować cały czas komunikat "wystąpił błąd" ehhh nadal mnie garmin zawodzi szkoda

  Odpowiedz
 • 27 czerwca, 2016 o 08:42
  Bezpośredni odnośnik

  Dzień dobry,
  moje konto Endomondo także nie pokazuje kroków. Znalazłem informację, że dopiero konto Premium pokazuje statystyki kroków więc zapewne o to chodzi. Dla pewności należy się jednak skontaktować z Endomodo.

  Pozdrawiam,
  Kornel

  Odpowiedz
 • 25 października, 2016 o 23:11
  Bezpośredni odnośnik

  Witam, pytanie techniczne raczej 🙂
  Mam 310 XT i Garmin Connect. Endomondo połączyłem z GC. Jako, że trening sie nie pojawił w endo, to postanowiłem skasować aktywności z GC i chciałem je wgrać na nowo..i właśnie, już zegarek ich mi nie przesyła i nie mam żadnych aktywności w GC… Co robić?

  Odpowiedz
 • 26 października, 2016 o 08:40
  Bezpośredni odnośnik

  Dzień dobry,
  treningi raz zsynchronizowane z Garmin Connect i usunięte z konta nie synchronizują się ponownie (abyśmy nie musieli za każdym razem kasować niechcianych treningów). Można spróbować założyć nowe konto na Garmin Connect i zgrać aktywności do nowego konta i później ręcznie przenieść do poprzedniego. Nie testowaliśmy tego, ale może się udać.

  Pozdrawiam,
  Kornel

  Odpowiedz
 • 27 października, 2016 o 21:20
  Bezpośredni odnośnik

  skopiowałem pliki fit (wrzuciłem ręcznie), które wcześniej odkryłem w opcjach folderu, gdyż widnieją w systemie jako ukryte. Efekt był taki, że aktywności wróciły, ale niestety na endomondo się nie pojawiły…trudno i szkoda bo padła kolejna życiówka… 🙂

  Odpowiedz
 • 3 listopada, 2016 o 17:48
  Bezpośredni odnośnik

  Na endomondo wystarczy również wrzucić ręcznie pliki fit z zegarka i się wtedy pojawią. Teraz jak zdrowie wróci to przetestuję czy po nowej synchronizacji pokaże się w endo 🙂

  Odpowiedz
 • 17 lutego, 2017 o 05:29
  Bezpośredni odnośnik

  Witam.
  Mam problem. Przez 3 dni miałem odłączoną synchronizację Garmin Connect z Endomondo. Wykonałem 3 treningi. Chciałbym je zgrać z Garmin Connect do Endomondo. Konta mam oczywiście ponownie zsynchronizowane. Nowe treningi przerzuca ale tych 3 nie chce.
  Można temu zaradzić?

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *