Krokomierz Garmin Footpod SDM4 + Forerunner 910 XT

Dzisiejszy post stanowi odpowiedź na często zadawane przez biegaczy pytanie związane z funkcjonalnością krokomierza Garmin Footpod SDM4.
Krokomierz, jak sama nazwa wskazuje służy do zliczania kroków. Dodatkowo trenując na bieżni, gdzie najczęściej zasięg gps jest ograniczony, footpod dostarczy informacji o prędkości biegu oraz pokonanym dystansie.
Ale jak wygląda kwestia działania krokomierza Garmin Footpod w trakcie biegu na otwartej przestrzeni? Czy w tej sytuacji zegarek będzie zliczał dystans i prędkość na podstawie sygnału gps czy z footpoda?
Odpowiedź na powyższe pytanie uzyskujemy w trakcie parowania czujnika z zegarkiem. W celu połączenia obu urządzeń, wystarczy wejść w ustawienia zegarka i odpowiedzieć „TAK”  na pytanie: Czy jest czujnik na nogę? Garmin Forerunner 910XT automatycznie wykryje nowy czujnik:

 

 

Kolejny ważny krok to wskazanie źródła prędkości. Do wyboru mamy GPS lub Czujnik na nogę. W przypadku opcji GPS, wszystkie parametry związane z przemieszczaniem się będą zapisywane na podstawie sygnału satelitarnego. Z kolei footpod pokaże liczbę kroków, ale o tym dokładniej napiszemy w dalszej części.

 

 

Dla prawidłowych wskazań krokomierz musi zostać skalibrowany na podstawie zdefiniowanego dystansu. W naszym przykładzie dokonujemy kalibracji na odcinku 1000 metrów.

 

Wskazany kilometr można pokonać na podstawie danych z GPS lub na znanym dystansie. W trakcie kalibracji staramy się stawiać równe kroki.

 

Po zakończonej kalibracji, przechodzimy do ustawień parametrów, które będą wyświetlane w trakcie biegu. Z listy można wybrać m.in:
 • kroki – łączna ilość kroków z całego dystansu
 • kroki – okrążenia – ilość kroków wykonanych w aktualnym okrążeniu
 • kroki – ost. okrążenia  – ilość kroków wykonanych w ostatnim okrążeniu

 

 

 

Zainteresowanych zakupem czujnika Garmin Footpod SDM4 zapraszamy do salonów stacjonarnych oraz sklepu online firmy TRIGAR.pl

2 komentarze do “Krokomierz Garmin Footpod SDM4 + Forerunner 910 XT

 • 23 października, 2013 o 20:51
  Bezpośredni odnośnik

  no i w koncu wszytsko jasne. pytalem w wielu miejscach łacznie z seriwsem garmina w wielkiej brytanii i NIKT nie potrafiil mi tego wytlumaczyc. dzieki i pozdrawiam wszystkich biegajacych z ostrowa wlkp – pawlarz

  Odpowiedz
 • 24 października, 2013 o 19:42
  Bezpośredni odnośnik

  Nie widzę nigdzie innej możliwości więc pisze tu. Jak by co odpiszcie na e-mail: times@wp.peel. (na poczatku trzeba wstawić j)

  Szukam urządzenia do survivalu. Właściwie trecking. Musi byc mocno odporny dłuuuugo działać i byc na zwykłe akumulatorki. Musi miec mape offline (ale nie musi być super szczegółowa) po prostu chciałbym miec cały świat i miasta od powiedzmy 10 tyś. mieszkańców w górę.
  Małe lekkie. Moze nie byc kolorowe.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *