Garmin Vivomove HR w odróżnieniu od swojego poprzednika został wzbogacony o pomiar tętna z nadgarstka oraz dyskretny wyświetlacz OLED. Jest to pierwszy w ofercie amerykańskiego producenta smartwatch hybrydowy wyposażony w tradycyjne, tykające wskazówki oraz wyświetlacz.

Dostępne warianty zegarka

W ofercie sklepu TRIGAR.pl znajdziecie aż pięć wariantów zegarka Garmin Vivomove HR:

 • wariant z białymi paskami i złoto/różowymi dodatkami
 • wariant z czarnymi paskami i ciemnymi dodatkami
 • wariant z czarnymi paskami i złoto/różowymi paskami

 

garmin vivomove hr

 • wariant z morskim paskiem i srebrną ramką (brak polskiego menu)
 • wariant z piaskowym paskiem i ciemną ramką (brak polskiego menu)

garmin vivomove hr

Zawartość opakowania

Bez względu na wybrany wariant, w opakowaniu poza zegarkiem znajduje się jedynie kabel do ładowania i synchronizacji danych oraz zbiór skróconych instrukcji obsługi. Link do pełnej wersji instrukcji znajdziecie pod tym linkiem.

garmin vivomove hr

Wygląd zewnętrzny

Garmin Vivomove HR waży zaledwie 40g i jest praktycznie niewyczuwalny na nadgarstku. Założeniem producenta było stworzenie zegarka, który na pierwszy rzut oka nie będzie w żadnym stopniu zdradzał swoich dodatkowych funkcji. Co trzeba przyznać się udało. Klasyczne wskazówki i delikatna ramka nadają temu modelowi elegancji. Ukryty wyświetlacz jest totalnie niewidoczny pod żadnym kątem.

garmin vivomove hr

Vivomove HR został wyposażony w pomiar tętna z nadgarstka. Optyczny system Garmin HR Elevate znany jest z nowych serii zegarków Garmin Fenix 5, Forerunner 935/645 i Vivoactive 3. W zegarku zastosowano także paski z szybkim i co ważne nie wymagającym użycia jakichkolwiek narzędzi systemem przepinania. Do synchronizacji z komputerem oraz do ładowania należy wykorzystać 4-pinowy kabel (taki sam jak dla serii Forerunner 35/230/235/735)

Garmin Vivomove HR

Synchronizacja z telefonem

Garmin Vivomove HR posiada protokół bluetooth, dzięki któremu można połączyć bezprzewodowo zegarek ze zgodnym smartphonem. Do synchronizacji wymagana jest darmowa aplikacja Garmin Connect Mobile. Z poziomu aplikacji mobilnej można ustawić m.in. widżety jakie mają być wyświetlane w zegarku, wybrać nadgarstek na którym będziemy nosić urządzenie czy zdefiniować alarmy (budzik). W aplikacji zbierane są także statystyki z aktywności.

garmin vivomove hr

Zaprezentowane powyżej widżety są wyświetlane na ekranie pod wskazówkami. Aby je podejrzeć wystarczy dwukrotnie stuknąć palcem w ekran. Wskazówki zegarka automatycznie się rozsuną i zaprezentują tarczę podsumowania. Ekran dotykowy pozwala w łatwy sposób przełączać się między poszczególnymi parametrami. Wystarczy przesunąć palec po ekranie w prawo lub lewo.

garmin vivomove hr

Monitor aktywności

Garmin Vivomove HR można określić mianem monitora dobowej aktywności. Zegarek rejestruje bowiem informacje dotyczące tego ile kroków i jaki dystans pokonaliśmy w ciągu dnia, zliczy spalone kalorie, zapisze tętno, pokonane piętra, a nawet oszacuje pułap tlenowy. Z kolei w nocy Vivomove sprawdzi jakoś naszego snu.  Ciekawą funkcją jest także minutnik relaksu, którego zasadę działania dokładniej prezentowaliśmy przy okazji opisu Fenix 5.

garmin vivomove funkcje

Aktywności w Garmin Vivomove HR

Garmin Vivomove HR nie posiada modułu GPS zatem przed zakupem tego modelu nalży mieć świadomość tego, że do pomiaru pokonanego dystansu zegarek wykorzystuje akcelerometr. Pomiar na podstawie akcelerometru obarczony jest pewnym błędem, a do tego by zegarek mógł zmierzyć pokonany w ciągu aktywności czy doby odcinek wymagane jest stawianie kroków. To na podstawie stawianych kroków i czujnika zegarek oblicz pokonany dystans. W związku z tym w trakcie jazdy na rowerze czy rolkach, vivomove hr nie zarejestruje dystansu (brak kroków). Dostarczy natomiast informacji o czasie, tętnie i spalonych kaloriach. Vivmove HR posiada wsparcie dla pięciu aktywności. Są to:

 • spacerowanie
 • bieganie
 • siła (ćwiczenia z powtórzeniami)
 • kardio
 • inne ćwiczenia

garmin vivomove hr

W ramach aktywności spacerowanie i bieganie zegarek wyświetli informacje o czasie, dystansie, tętnie i spalonych kaloriach. W przypadku ćwiczeń kardio, zliczany jest czas, tętno i kalorie.

garmin vivomove hr

 

Nowy Vivomove HR posiada funkcję treningu z powtórzeniami (aktywność siła). W ramach ćwiczeń siłowych na ekranie zegarka wyświetlane są informacje o serii, ilości powtórzeń i czasie odpoczynku między seriami.

garmin vivomove hr siła

 

Alerty w trakcie aktywności

W trakcie aktywności możemy skorzystać z alertów czasu, dystansu, kalorii oraz tętna. Po przekroczeniu założonego kryterium, zegarek zawibruje.

garmin vivomove hr

Zapisywanie aktywności

Wyświetlacz w zegarku Garmin Vivomove HR jest niewielkich rozmiarów, ale trzeba przyznać że obsługa urządzenia jest przemyślana i bardzo intuicyjna. Po wybraniu rodzaju aktywności i ustalenie alertów do rozpoczęcia treningu wystarczą delikatne dwa stuknięcia palcem w ekran. W ten sam sposób zatrzymujemy aktywność. Zapisaną aktywność można przejrzeć z poziomu ustawień zegarka, ale zdecydowanie wygodniej użyć do tego aplikacji mobilnej Garmin Connect.

garmin vivomove hr

Powiadomienia z telefonu i inne dodatki

Po synchronizacji z telefonem, o której wspominaliśmy wcześniej na ekranie Vivomove HR mogą wyświetlać się powiadomienia typy sms, mail, informacja o przychodzących połączeniach. Dodatkowo istnieje możliwość sterowania muzyką odtwarzaną ze smartfona oraz połączenie z kamerą sportową Garmin Virb. Dzięki połączeniu bezprzewodowemu z kamerą, można z poziomu zegarka rozpocząć i zatrzymać nagrywanie oraz zrobić zdjęcie.

garmin vivomovehr

Jak to działa?

Na poniższym filmie zaprezentowaliśmy działanie ekranu oled w zegarku Garmin Vivomove HR.

Podsumowanie

Garmin Vivomove HR to monitor aktywności w eleganckim wydaniu. Jest to zegarek stworzony z myślą o konkretnej grupie użytkowników, którym wykonywana praca lub własne preferencje uniemożliwiają korzystanie z kolorowych/sportowych trackerów. Ukryty wyświetlacz jest mały, ale takie było założenie producenta. Decydując się na zakup tego modelu należy mieć świadomość tego do czego chcemy wykorzystać ten model ( m.in. monitorowanie dobowej aktywności, ćwiczenia fitness z nastawieniem na zapis czasu, tętna i kalorii, monitorowanie tętna itp.)  Użytkownicy szukający zegarka do biegania powinni zainteresować się modelami z modułem GPS.

Zainteresowanych zakupem modelu Garmin Vivomove HR zapraszamy do salonów stacjonarnych oraz sklepu internetowego TRIGAR.pl

14 komentarzy do “Garmin Vivomove HR – prezentacja produktu

 • 10 lipca, 2018 o 11:07
  Bezpośredni odnośnik

  Mam zegarek kupiony w UK i nie obsluguje on jezyka polskiego. Czy mozna gdzies uaktualnic jego oprogramowanie aby bylo to mozliwe?

  Odpowiedz
 • 11 listopada, 2018 o 20:51
  Bezpośredni odnośnik

  Dlaczego po każdej synchronizacji zmieniają się ustawienia np. Gest i powiadomienia są ustawione na włączone a po synchronizacji przestawiają się na tylko połączenia. Chcąc ustawić budzik robi się synchronizacja i wszystko się przestawia.

  Odpowiedz
 • 22 grudnia, 2018 o 09:30
  Bezpośredni odnośnik

  Nieprawda, w serwisie mówią, że jest to niemożliwe. Ja mam vivomove w regionalizacją na Europę Zachodnią i tylko język angielski.

  Odpowiedz
 • 31 grudnia, 2018 o 18:24
  Bezpośredni odnośnik

  Na plus: waga, czas pracy, wyglad

  Na minus: pomiary. Mam juz druga sztuke, do 100 uderzen mierzy bardzo dobrze pozniej zaczyna wariowac. W moim przypadku zaniza o 50 puls i o polowe kroki.

  Ponadto, nie da sie zmienic kolejnosci rodzaju aktywnosci. No i wisienka na tort: w aktywnosciach nie ma np squasha. Nie ma tez tenisa.

  Odpowiedz
  • 14 stycznia, 2019 o 16:50
   Bezpośredni odnośnik

   Mam dokładnie ten sam problem jeśli chodzi o mierzenie pulsu – powyżej 100 strasznie zaniża pomiar.
   Udało Ci się może jakoś rozwiązać tę sprawę czy to juz kwestia wadliwego zegarka?

   Poza tym tą wadą jest zdecydowanie więcej plusów, ale niestety dla osoby aktywnej tego typu problem jest nie do przyjęcia..

   Odpowiedz
  • 14 stycznia, 2019 o 17:17
   Bezpośredni odnośnik

   Mam dokładnie taki sam problem jeśli chodzi o pomiar pulsu – powyżej 100 nie daje rady i bardzo zaniża odczyt. Czy udało Ci się znaleźć przyczynę tego czy jest to kwestia wadliwego egzemplarza?

   Jak dla mnie, jest to jedyna wada tego zegarka, która niestety automatycznie go dyskwalifikuje..

   Odpowiedz
 • 27 stycznia, 2019 o 12:53
  Bezpośredni odnośnik

  Mam ten zegarek i mam problem z wyświetlaniem mapy po aktywności np. bieg lub spacer, mimo włączonej lokalizacji w telefonie aplikacja na podsumowaniu aktywności nie pokazuje mapy biegu. Można to gdzieś ustawić?

  Odpowiedz
  • 30 stycznia, 2019 o 12:19
   Bezpośredni odnośnik

   Model Vivomove HR nie posiada modułu GPS i nie rejestruje pokonanej trasy. Informacje o prędkości, tempie czy dystansie są wyliczane na podstawie akcelerometru i stawianych kroków. W związku z tym nie ma możliwości podglądu mapy.

   Odpowiedz
 • 8 lutego, 2019 o 07:01
  Bezpośredni odnośnik

  Cześć 🙂
  Czy może ktoś potwierdzić, że podczas połączenia przychodzącego wyświetlany jest tylko numer bez przypisanej nazwy dzwoniącego?
  Ponadto przegladając kilka recenzji nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi na pytanie czy można odpowiadać na SMS z wcześniej przygotowanego szablonu albo odrzucić połączenie i odpowiedzieć takim szablonem.

  Odpowiedz
 • 18 marca, 2019 o 20:36
  Bezpośredni odnośnik

  Witam. Czy zegarek potrafi wyświetlać treść wiadomości? Jest to kluczowa opcja do wyboru zegarka, chodzi o nadawcę i treść wiadomości zarówno SMS jak i whatsapp, msn itd.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *