Vivomove 3 – korzystanie z funkcji „Podłączony GPS”

W dzisiejszym artykule przedstawię funkcje rejestrowania aktywności za pomocą funkcji „Podłączony GPS” na zegarku Garmin Vivomove 3 i opasce Garmin  Vivosmart 4.

Korzystanie z GPS telefonu

Zegarek vivomove 3 oraz opaska vivosmart 4 nie posiadają wbudowanego odbiornika GPS, ale mogą korzystać z odbiornika GPS w naszym telefonie, by rejestrować ślad oraz parametry z tym czujnikiem związane. Wymagany będzie kompatybilny telefon na systemie iOS / Android oraz aplikacja Garmin Connect Mobile. W większości przypadków, telefony korzystają z sygnału GSM jak i transmisji danych jako wsparcia dla odbiornika GPS, także wymagane będzie też uruchomienie transmisji danych w telefonie. Sugerowałbym również aby upewnić się, czy oprogramowanie zegarka/opaski, jak i sama aplikacja Garmin Connect są aktualne. Przed rozpoczęciem aktywności należy się także upewnić czy w ustawieniach aplikacji Garmin Connect mamy włączoną usługę lokalizacji. Producent sugeruje w tym przypadku skorzystać opcji „zawsze”.

Gdy już wszystko jest gotowe możemy przejść do uruchomienia aktywności w zegarku. Poniższa procedura dotyczy modelu Garmin Vivomove 3/3S, jednak dla opaski z serii Vivosmart 4 zasada jest praktycznie taka sama.

  1. Przytrzymaj palec na ekranie dotykowym aby wyświetlić menu zegarka
  2. Wybierz ikonę aktywności
  3. Teraz należy wybrać rodzaj aktywności oraz zatwierdzić „fajką” aby zainicjować połączenie z aplikacja Garmin Connect (należy się też upewnić, że lokalizacja jest włączona w telefonie oraz, że aplikacja Garmin Connect ma wszystkie zezwolenia na korzystanie z tej funkcji). Po połączeniu pojawi się ikona sygnalizująca powodzenie całej operacji
  4. Dotknij dwukrotnie ekranu aby uruchomić stoper aktywności
  5. Rozpocznij aktywność (podczas aktywności, telefon musi znajdować się w pobliżu zegarka)
  6. Po zakończeniu, dotknij dwukrotnie ekranu aby zatrzymać aktywność i wybierz odpowiednią opcje (zapisz/usuń)

Na poniższym oficjalnym filmiku instruktażowym z kanale marki Garmin na YouTube zaprezentowano proces korzystania z GPS telefonu na przykładzie opaski Vivosmart 4:

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *