Garmin Vivomove HR nowy smartwatch hybrydowy

Garmin poraz kolejny udowadnia, że urządzenie do monitorowania dobowej aktywności wcale nie musi mieć postaci gumowej opaski czy sportowego zegarka z jaskrawymi paskami. Zaprezentowany na tegorocznych targach IFA, Garmin Vivomove HR przypomina z wyglądu klasyczny zegarek wskazówkowy. Nie dajcie się jednak zwieść pozorom.  Ten elegancki zegarek kryje w sobie wiele cech przypisanych do typowych smartwatchy.

Garmin Vivomove HR – smartwatch hybrydowy

Vivomove HR to pierwszy zegarek w ofercie amerykańskiego producenta, który poza tradycyjnymi wskazówkami posiada także elektroniczny i dotykowy wyświetlacz. Wyświetlacz przez większość czasu jest totalnie niewidoczny. Uaktywnia się dopiero w momencie podwójnego stuknięcia w ekran lub przy wykonaniu konkretnego gestu nadgarstka. Ukryty wyświetlacz stanowi podstawową różnicę w stosunku do zegarka vivomove pierwszej generacji. W momencie uaktywnienia wyświetlacza, wskazówki automatycznie rozsuną się na boki, by powrócić do prawidłowego położenia po wygaszeniu ekranu.

Pomiar tętna przez 24h

W nowej odsłonie zegarka nie zabrakło optycznego czujnika do pomiaru tętna z nadgarstka. Zastosowany czujnik Garmin HR Elevate został już wcześniej użyty w zegarkach Fenix 5, Forerunner 935 i nowej opasce Vivosport. W odróżnieniu od wcześniejszej wersji, nowy czujnik jest praktycznie niewyczuwalny i nie pozostawia na nadgarstku charakterystycznego odcisku.

Garmin Vivomove HR

Funkcjonalność

Zegarek na podstawie akcelerometru wylicza ile kroków oraz jaki dystans pokonaliśmy w ciągu dnia. Brak modułu GPS uniemożliwia zliczanie dystansu przy np. jeździe na rolkach czy rowerze, ale za to optyczny pomiar tętna na bieżąco dostarczy informacji o spalonych kaloriach oraz aktualnym tętnie. Na podstawie pomiaru tętna nowy Vivomove HR oszacuje także pułap tlenowy i wiek sprawnościowy użytkownik. Po bezprzewodowej synchronizacji ze zgodnym telefonem, na ekranie zegarka można odczytać także informacje o pogodzie oraz wszystkie notyfikacje. Możemy między innymi sprawdzić kto do nas dzwoni, pisze smsa czy maila.

Warianty, dostępność i cena w Polsce

Garmin Vivomove HR będzie dostępny w czterech wariantach, które różnią się między sobą kolorystyką, rodzajem pasków (skórzane lub silikonowe) oraz materiałem z jakiego została  wykonana obudowa (stal nierdzewna lub wzmacniany włóknem szklanym polimer). Premiera w Polsce została zaplanowana na trzeci kwartał 2017 roku. Cena w zależności od wersji waha się w zakresie 849zł – 1299zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *