Garmin posiada w swojej ofercie kilka liczników rowerowych oznaczonych nazwą Edge. Jedną z cech wspólnych jaka łączy każdy model stanowi system montażu licznika. W zależności od potrzeby możemy skorzystać z różnych uchwytów i umieścić urządzenie Edge na kierownicy lub mostku rowera. W tym wpisie prezentujemy dostępne w ofercie sklepu TRIGAR.pl oryginalne uchwyty dla serii liczników Edge.

Zasada montażu Garmin Edge

Wszystkie liczniki z serii Garmin Edge posiadają w tylnej części, zintegrowaną z obudową wypustkę. Z kolei każdy uchwyt posiada idealnie dopasowane do tejże wypustki gniazdo. Wpięcie licznika w uchwyt ogranicza się do umieszczenia wypustki w gnieździe uchwytu i wykonaniu obrotu o 90 stopni. Ważne, aby licznik odpowiednio zblokował się w uchwycie. Moment ten jest wyraźnie wyczuwalny w trakcie wykonywania obrotu.

Garmin edge uchwyt

Uchwyt rowerowy uniwersalny

Podstawowym rodzajem mocowania, które znajduje się w zestawie z każdym licznikiem Garmin Edge jest uchwyt umożliwiający montaż urządzenia zarówno na kierownicy jak i mostku rowera (bądź jeszcze innej rurce).

uchwyt rowerowy garmin edge

W komplecie zawsze znajdują się dwa egzemplarze tego rodzaju mocowania. Do montażu uchwytu na np. mostku wykorzystujemy dwie gumki. Ich wielkość należy dopasować do średnicy rurki. Zobacz ten uchwyt w sklepie TRIGAR.pl

uchwyt garmin edge

Uchwyt rowerowy przedłużany – prawy/lewy

Oprócz w/w uchwytu uniwersalnego w zestawie z większością liczników Garmin Edge otrzymujemy także tzw. uchwyt przedłużany. W zależności od modelu licznika, w komplecie znajduje się uchwyt lewy lub prawy (oznaczenie strony po której znajduje się gniazdo do wpinania licznika).

uchwyt garmin edge

Uchwyty przedłużane są najczęściej wykorzystywane w rowerach szosowych. Ten rodzaj mocowania pozwala obrócić gniazdo i zamocować uchwyt w poprzek na lemodce.

uchwyt garmin edge

Uchwyt rowerowy górski

Ten rodzaj mocowania można zaliczyć także do uchwytów przedłużanych, bowiem nic nie stoi na przeszkodzie by zamocować licznik na kierownicy. Dodatkowy przegub pozwala dostosować kąt płożenia licznika.

uchwyt górski edge

Jednak głównym zastosowaniem, zresztą jak sugeruje oryginalna nazwa  tego uchwytu (Uchwyt rowerowy Garmin Edge Mountain) nie jest rower szosowy, tylko rower górski. Tak jak zaprezentowano na poniższym zdjęciu, uchwyt pozwala zamocować Edge na wysokości wsporników które są zbyt krótkie na zastosowanie uchwytu uniwersalnego. Uchwyt górski znajduje się w zestawie z wybranymi wariantami liczników Garmin Edge 130 i Garmin Edge 520 Plus. Można go także zakupić osobno w sklepie TRIGAR.pl

Pozostałe uchwyty rowerowe dla serii Garmin Edge

Poza wyżej wymienionymi sposobami mocowania liczników, Garmin posiada w swojej ofercie uchwyty wielofunkcyjne, które pozwalają w górnej części zamocować licznik, a od dołu kamerę, oświetlenie lub zewnętrzną baterię.

  • Uchwyt rowerowy dla licznika Edge  i kamery  z serii Virb – zobacz w sklepie TRIGAR.pl
  • Uchwyt rowerowy dla licznika Edge i oświetlenia z serii Varia – zobacz w sklepie TRIGAR.pl
  • Uchwyt rowerowy dla licznika Edge 1030 i zewnętrznej baterii – zobacz w sklepie TRIGAR.pl
bateria zewnętrzna Garmin Edge 1030
Mocowanie Edge 1030 i baterii zewnętrznej

Czasami pytacie nas o możliwość biegania z licznikiem Garmin. Co prawda Garmin nie ma dedykowanego uchwytu pod taką aktywność, ale istnieje sposób na zamocowanie Edge na nadgarstku. W tym celu należy zakupić uchwyt triathlonowy dla zegarka Garmin Forerunner 920XT, gdzie w skład zestawu wchodzą dwa uchwyty uniwersalne (opisywane na początku tego artykułu), mocowanie na nadgarstek (z gniazdem pasującym do liczników Edge) oraz adapter dla zegarka (nie potrzebny do montażu Edge). Zobacz uchwyt w sklepie TRIGAR.pl

garmin uchwyt edge

Wszystkie zaprezentowane w tym wpisie uchwyty montażowe dla serii liczników Garmin Edge możecie zobaczyć i zakupić w salonach firmowych lub sklepie internetowym TRIGAR.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *