Stan zdrowia kobiet w zegarkach Garmin, jak działa?

Dbasz o swoje zdrowie i kondycję? Szukasz smartwatcha, który oferuje coś więcej niż tylko liczenie kroków? Poznaj funkcję stan zdrowia kobiet w zegarkach Garmin, która pomoże Ci lepiej zrozumieć swój cykl menstruacyjny, śledzić objawy i zadbać o komfort w czasie ciąży.

Czy wiesz, że zegarek Garmin może być nie tylko narzędziem sportowym, ale także cennym sojusznikiem w dbaniu o Twoje zdrowie? Jednak funkcje takie jak monitorowanie tętna, poziomy stresu, przebieg snu, a także kalorie i wskaźnik Body Battery to nie wszystko.

Aby pomóc kobietom w kontrolowaniu ich stanu zdrowia, aplikacja Garmin Connect, oferuje miejsce do śledzenia i monitorowania cyklu lub ciąży. Znajdziesz ją w menu Statystyki zdrowia w sekcji Cykl Menstruacyjny / Ciąża.

Uruchomienie funkcji Stan zdrowia kobiet w aplikacji Garmin Connect

Podczas śledzenia zaczniesz zauważać wzorce i trendy, których możesz użyć, aby dokonywać świadomych wyborów dla swego zdrowia. Po skonfigurowaniu funkcji w Garmin Connect możesz także wyświetlać informacje o cyklu bezpośrednio w zegarku Garmin.

Śledzenie cyklu menstruacyjnego

Jeśli w zakładce Statystyki zdrowia nie możesz znaleźć opcji Cykl menstruacyjny, sprawdź czy w Ustawieniach użytkownika wybrałaś prawidłową płeć.

W tym etapie konfiguracji wybierzesz jeden z 4 rodzajów cyklu: Regularny / Nieregularny / Brak miesiączki / W ciąży.

Konfiguracja funkcji Stan zdrowia kobiet w aplikacji Garmin Connect

Po wybraniu opcji cykl regularny albo nieregularny, aplikacja poprosi Cię o następujące dane: data rozpoczęcia ostatniej miesiączki, średni czas jej trwania, długość trwania cyklu oraz stosowanie antykoncepcji hormonalnej.

Stan zdrowia kobiet, śledzenie cyklu menstruacyjnego w aplikacji Garmin Connect

Jeśli cykl jest regularny albo nieregularny, możesz rejestrować objawy, korzystając ze wskazówek dotyczących odżywiania, treningu i ogólnego samopoczucia. Aplikacja może również wyświetlać prognozy dotyczące okresu i płodności.

Następnie pojawi się ekran z opisem fazy cyklu w której się znajdujesz, mogą pojawić się również ogólne podpowiedzi dotyczące treningu.

Zrozumienie faz

Typowy cykl menstruacyjny dzieli się na 4 fazy. Aplikacja Garmin Connect wyświetla fazy bieżącego cyklu, pozwalając na przewidzenie, w którym miejscu cyklu się znajdujesz. Przewidywania opierają się na poprzednich, zarejestrowanych cyklach.

  1. Menstruacja
  2. Faza folikularna
  3. Owulacja
  4. Faza lutealna

Od tego momentu, każdego dnia trwania cyklu, możesz dodawać własne uwagi i zauważone objawy. Te ostatnie podzielono na objawy fizyczne, nastrój, wydzielinę, aktywność seksualną oraz libido.

Śledzenie cyklu menstruacyjnego w aplikacji Garmin Connect

Jeśli nie masz okresu, możesz wybrać typ Brak miesiączki i nadal śledzić objawy pomagające lepiej zrozumieć organizm i rytm cyklu. Może to być pomocne w przypadku zespołu wielotorbielowatych jajników, niektórych rodzajów antykoncepcji, karmienia piersią lub menopauzy.

Monitorowanie ciąży

Jeśli aktualnie jesteś w ciąży, możesz wybrać opcję Ciąża jako typ cyklu w ustawieniach Stan zdrowia kobiet . Spowoduje to wstrzymanie prognozowania cyklu, jeśli aktualnie śledzisz cykl miesiączkowy.

W kolejnym etapie aplikacja zapyta Cię o prognozowany termin porodu. Otrzymasz również pytanie dotyczące rejestrowania przyrostu masy ciała w czasie ciąży. Od tego momentu na ekranie widoczny będzie ekran ilustrujący aktualny etap ciąży.

Stan zdrowia kobiet, Monitorowanie ciąży w aplikacji Garmin Connect

W miarę rozwoju ciąży mogą się zmieniać objawy i potrzeby związane z jej rejestrowaniem. W takiej sytuacji przydatne mogą być opcje zapisywania następujących elementów:

  • Nastrój, brak energii, objawy związane z ciążą i inne
  • Śledzenie ruchów dziecka, w tym kopania i czkania
  • Poziom glukozy we krwi (w przypadku zdiagnozowania cukrzycy ciążowej) przez cały dzień
Stan zdrowia kobiet, Monitorowanie ciąży

Możesz także skonfigurować własne przypomnienia, które pomogą Ci śledzić cele dotyczące nawodnienia organizmu lub przypomną o ćwiczeniu mięśni Kegla.

Stan zdrowia kobiet w zegarku Garmin

Dane dotyczące przebiegu cyklu menstruacyjnego lub ciąży możesz śledzić i rejestrować w aplikacji Garmin Connect oraz w zegarku Garmin. Tak prezentuje się to w modelu Garmin Venu 3S:

Śledzenie cyklu menstruacyjnego w modelu Garmin Venu 3S

W ustawieniach aplikacji możesz oczywiście wybrać dane, które chcesz rejestrować i wyświetlać na zegarku.

Cele przyrostu wagi

Jeśli chcesz śledzić przyrost wagi podczas ciąży, możesz włączyć funkcję Cel przyrostu wagi w ustawieniach Stan zdrowia kobiet. Pozwoli to na uzyskanie zakresu wagi zmieniającego się co tydzień w miarę rozwoju ciąży.

Stan zdrowia kobiet, podsumowanie!

Jest wiele powodów dla których warto śledzić przebieg cyklu miesiączkowego, m.in. kontrola niektórych schorzeń czy starania o dziecko. Wiedza o tym, w której fazie cyklu znajduje się Twój organizm, pozwala również odpowiednio zarządzać treningiem.

Monitorowanie ciąży w modelu Garmin Venu 3S

Niezwykły i zarazem wymagający, dla organizmu okres ciąży, również powinien być pod Twoją obserwacją. Dzięki aplikacji Garmin Connect oraz zgodnym zegarkom Garmin, śledzenie przebiegu cyklu oraz ciąży może być zdecydowanie łatwiejsze.

Zegarki Garmin z funkcją stan zdrowia kobiet to idealny wybór dla Pań świadomych swoich potrzeb. Zamów swój już dziś w sklepie TRIGAR.PL lub w jednym z siedmiu salonów stacjonarnych TRIGAR w największych miastach w Polsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *