Jak spersonalizować tarczę zegarka Garmin?

Inteligentne zegarki Garmin to urządzenia stworzone z myślą o pasjonatach sportu i aktywnego życia. Bez względu na to, czy trenujesz do maratonu, pływasz, jeździsz na rowerze, czy po prostu dbasz o zdrowie i kondycję, możesz dopasować zegarek Garmin do swoich potrzeb i preferencji. Zobacz jak spersonalizować tarczę zegarka Garmin, na kilka sposobów?

Wykorzystaj oryginalną tarczę zegarka Garmin

Zanim zagłębimy się w szczegóły, wszyscy użytkownicy zegarków Garmin mogą skorzystać z preinstalowanych opcji tarcz zegarka. Możesz więc dostosować pola danych, które się na nich wyświetlają, takie jak liczba kroków, tętno czy ilość spalonych kalorii.

Chociaż ścieżka do funkcji tarczy zegarka, może być różna w zależności od modelu, znajdziesz ją w menu głównym albo w ustawieniach urządzenia. Warto pamiętać, że domyślne tarcze dla każdego zegarka są różne.

Tarcze zegarków Garmin

Aby przełączać się między funkcjami widocznymi na pierwszy rzut oka i opcjami kolorów, kliknij przycisk edytuj pod opcją tarczy zegarka. Teraz możesz spersonalizować jej układ, kolorystykę, a także prezentowane dane.

 • Na tarczy zegarka przytrzymaj Menu
 • Wybierz Tarcza zegarka
 • Naciśnij przycisk UP lub DOWN, aby przejść do innych tarcz zegarka
 • Wybierz opcję Dodaj nowy, jeśli chcesz zacząć od minimalnej tarczy zegarka
 • Naciśnij Start/Stop
 • Wybierz Dostosuj
 • Wybierz Układ, aby zmienić układ pól
 • Wybierz Dane, aby zmienić wyświetlane opcje danych
 • Wybierz Kolor akcentów, aby zmienić kolor, który można regulować na tarczy zegarka
 • Wybierz Kolor tła, aby zmienić kolor tła
 • Wybierz Gotowe, aby zapisać zmiany

Aby uzyskać więcej informacji na temat typów opcji danych, wybierz opcję Opcje danych dostosowywania tarczy zegarka poniżej.

Pobierz nowe tarcze z aplikacji Connect IQ

Jeśli szukasz większej różnorodności, możesz pobrać nowe tarcze z Connect IQ. Znajdziesz tam mnóstwo kreatywnych projektów stworzonych przez programistów Garmin i innych developerów. Wśród nich są zarówno klasyczne tarcze, jak i te o bardziej nowoczesnym wyglądzie.

Możesz również znaleźć tarcze tematyczne, na przykład świąteczne lub sportowe. Niezależnie od tego, czy jest to nowa sezonowa tarcza zegarka, czy po prostu wyraźna i przejrzysta opcja, zawierająca kluczowe dane, każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Różne rodzaje tarcz zegarków Garmin

Mówiąc o sezonowych, Garmin regularnie publikuje tarcze zegarka o tematyce świątecznej, dzięki czemu możesz pokazać swojego ducha świątecznego.

Stwórz własną tarczę zegarka Garmin

Jeśli chcesz mieć naprawdę wyjątkową tarczę, możesz stworzyć ją samodzielnie. Garmin oferuje łatwe w użyciu narzędzia do tworzenia własnych tarcz. Możesz dodać swoje zdjęcia, tła, wskazówki i dane, aby stworzyć tarczę, która idealnie odzwierciedla Twój styl i osobowość.

Dostosowanie tarczy zegarka Garmin

Chcesz zobaczyć znajomą twarz, gdy spojrzysz na zegarek? Dzięki aplikacji Face It, którą znajdziesz w sklepie Connect IQ, możesz ustawić swoje ulubione zdjęcie jako tarczę zegarka. Ponadto możesz dostosować to, co widzisz z przodu, takie jak kroki, tętno, czas pracy baterii i inne.

Podsumowanie

Dostosowanie tarczy zegarka Garmin to świetny sposób na spersonalizowanie urządzenia i dopasowanie go do własnego stylu. Dzięki wielu dostępnym opcjom możesz znaleźć idealną tarczę zegarka dla siebie. Na koniec kilka praktycznych wskazówek.

 • Pamiętaj, że niektóre tarcze mogą być dostępne tylko dla określonych modeli zegarków Garmin.
 • Pobierając tarcze ze sklepu Connect IQ, upewnij się, że pochodzą one ze sprawdzonego źródła.
 • Regularnie aktualizuj oprogramowanie zegarka, aby uzyskać dostęp do nowych tarcz i funkcji.

Bez względu na to, jaką tarczę wybierzesz, możesz ją edytować i dostosować do swoich potrzeb. Dzięki temu Twój zegarek Garmin będzie nie tylko funkcjonalnym narzędziem, ale również stylowym dodatkiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *