Garmin Vivomove Trend – smartwatch z ładowaniem bezprzewodowym

Minął nieco ponad rok od zaprezentowania serii Vivomove Sport. Tyle czasu wystarczyło amerykańskiemu producentowi na przygotowanie nowej wersji inteligentnych zegarków. Dziś Garmin pokazał światu model Vivomove Trend – swój pierwszy smartwatch z opcją ładowania bezprzewodowego. Poza sposobem ładowania baterii jest jeszcze kilka bardzo pozytywnych zmian! Zapraszamy do zapoznania się z artykułem.

Warianty zegarka Vivomove Trend

W ramach nowej serii znajdziemy cztery wersje zegarków. Różnica między nimi polega wyłącznie w kolorystyce. Waga zegarka Garmin Vivomove Trend z paskiem silikonowym to 43,3 g. Paski posiadają szerokość 20 mm oraz system zapięcia QuickRelease, który pozwala bez użycia narzędzi na wymianę paska. Nowy smartwatch posiada kopertę o średnicy 40,4 mm. Jak przystało na serię Vivomove pierwsze co rzuca się w oczy to klasyczne wskazówki, pod którymi ukrywa się wyświetlacz – tym razem ciekłokrystaliczny o rozdzielczości 256×346 pikseli. Co ważne w zestawieniu z modelem Vivomove Sport, producent zdecydował się na użycie trzy razy większego wyświetlacza. Teraz dane można wyświetlać w górnej i dolnej części tarczy!

Seria Garmin Viovomove Trend posiada ramkę wykonaną ze stali nierdzewnej.

Garmin Vivomove Trend – tym razem z płatnościami Garmin Pay

Płacenie zegarkiem to już standard, tym bardziej cieszy nas fakt, że funkcja Garmin Pay trafiła do nowego smartwatcha od Garmina. Przypominamy, że nie jest to pierwszy model spod szyldu Vivomove za pośrednictwem, którego zapłacimy za zakupu. Opcja ta była już bowiem wcześniej zaprezentowana w modelu Vivomove Style.

Ładowanie bezprzewodowe – nowy trend w zegarkach Garmin

Na tę informację czekaliśmy! Ładowanie bezprzewodowe to niezwykle wygodne rozwiązanie, a skoro trafia do serii Vivomove Trend to pojawia się nadzieja na odświeżenie kolejnych modeli. Czekamy zatem na nową odsłonę zegarka Epix, Venu, Fenix itp.

Zegarek na codzień i nie tylko

Garmin Vivomove Trend, jak zresztą cała seria Vivomove charakteryzuje się eleganckim wyglądem. Zegarek idealnie sprawdzi się w trakcie codziennych aktywności, ale też w trakcie treningów. Co potrafi ten model? Poniżej szybkie zestawienie.

 • odczytywanie wiadomości i powiadomień przesyłanych ze smartfona
 • wyświetlanie kontaktu dzwoniącego na ekranie zegarka
 • całodobowe monitorowanie tętna
 • możliwość sprawdzenia natlenienie krwi
 • funkcja pomiaru BodyBattery oraz stresum a także oddechu
 • ocena jakości snu
 • śledzenie cyklu menstruacyjnego i ciąży
 • śledzenie kondycji w tym zliczanie postawionych w ciągu dnia kroków
 • szereg wbudowanych aplikacji sportowych (łączenie 14 aplikacji w tym m.in. bieganie, pływanie, rower, joga, kardio itp.)
 • możliwość skorzystania z GPS telefonu za pomocą funkcji podłączonego GPS
 • pomiar pokonanych pięter
Garmin Vivomove Trend

Cena i premiera w Polsce?

Sugerowana cena dostępna na oficjalnej stronie producenta to 330 Euro, co oznacza że nowemu modelowi Vivmove Trend w tej kwestii jest zdecydowanie bliżej do wersji Style. Zegarki z nowej serii powinny pojawić się w sprzedaży już w pierwszym kwartale 2023 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *