Pierwsze nowości Garmin na 2023: Camper 895, 1095 i rejestrator Dash Cam Live z LTE

Pierwszymi nowościami firmy Garmin na nowy 2023 rok są urządzenia dla kamperów oraz nowa kamerka samochodowa. Mogłoby się wydawać, że nie są to wielkie premiery, jednak po raz pierwszy mamy w Polsce do czynienia z produktem z wbudowaną łącznością LTE od Garmina i ten fakt zapowiada małą rewolucję. Sprawdźmy dokładniej co Garmin wprowadził właśnie do oferty.

Garmin Dash Cam Live z LTE

Nowa z serii kamer samochodowych Garmin Dash Cam Live oferuje nagrywanie w rozdzielczości 1440P, kąt widzenia 140 stopni. Ma wbudowany GPS dzięki czemu może automatycznie nanosić na film dane o lokalizacji czy prędkości. Jeśli mamy inne zgodne kamery Garmin to możemy wygodnie synchronizować nagrania z maksymalnie czterech kamer.

To co wyróżnia nową kamerę jest możliwość pracy zdalnej i podglądu poprzez aplikację w telefonie Garmin Drive. Jest to możliwe dzięki wbudowanemu modułowi LTE. Oczywiście ta funkcja wymaga dodatkowej subskrypcji. Jej koszt wynosi 11 lub 25 euro. Jedyna rzeczą którą różni te dwa plany jest czas przechowywania danych w chmurze. W wypadku tańszego planu jest to 7 dni, a droższego 30 dni. 

Dzięki modułowi Live (LTE) możemy mieć dostęp do monitorowania pojazdu, sprawdzenia jego lokalizacji czy otrzymać alert o kradzieży. 

W zestawie znajdziemy kartę pamięci 16GB, uchwyt, podwójną ładowarkę USB oraz dwa kable o długości 1,5 oraz 4m. Nowa kamera to koszt 399 euro. 

Być może wiadomość o tej premierze nie byłaby szalenie interesująca, gdyby nie fakt, że po raz pierwszy w Polsce pojawiły się plany LTE od Garmina. Przypomnijmy że już kilka produktów wymagających do działania LTE nie było dostępnych w Polsce, a były dostępne np. w USA. Należały do nich Forerunner 945 LTE czy zegarek dla dzieci Garmin Bounce. Mamy nadzieję, że od teraz produkty z LTE jak zegarki również trafią na polski rynek. 

Nawigacja do kampera Garmin Camper 1095
Garmin Camper 1095

Garmin Camper 895 i 1095

Oprócz kamery zaprezentowano dwie nawigacje przeznaczone dla kamperów: Camper 895 oraz 1095. Rozszerzają one ofertę obecnie dostępnych modeli CamperVan (dla vanów i busów) oraz Campera 795. Nowe nawigacje posiadają ekrany o przekątnej 8 i 10 cali. 

Wśród nowości w najnowszych odsłonach nawigacji Camper znajdziemy:

  • dostęp do bazy zdjęć satelitarnych Garmin BirdsEys. Może się to przydać przy sprawdzaniu dojazdu w trudno dostępne miejsca.
  • zielony przewodnik MICHELIN, dzięki któremu szybko sprawdzimy czy dana atrakcja jest warta odwiedzenia. 
  • funkcja Roadtrip Routes pozwalająca na wyszukanie malowniczych tras. 
  • zapewniono kompatybilność z najnowszymi kamerami cofania BC 50.

Oczywiście nowe nawigacje są wyposażone we wszystkie funkcje znane z poprzedników takie jak dostęp do funkcji Live (kamery, fotoradary) czy bezpłatne aktualizacje poprzez Wi-Fi. Warto przypomnieć, że nawigacje Camper 895 i 1095 oprócz dożywotnich map CityNavigator całej Europy pozwalają także na darmowe pobranie map drogowych innych rejonów świata jak Ameryka Północna, Południowa czy Bliski Wschód i Afryka Północna. 

Nowe nawigacje i kamera powinny niedługo pojawić się w sprzedaży w Polsce. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *