Vivomove Sport – Nowy zegarek hybrydowy Garmin

Drugą z nowości na zaprezentowanych w 2022 roku obok modelu Venu 2 Plus jest model Garmin Vivomove Sport. Jest to zegarek hybrydowy, który łączy tradycyjny zegarek z funkcjami smart charakterystycznymi dla Garmina. Zegarek pozwala między innymi na monitorowanie snu, tętna czy spalonych kalorii i otrzymywania powiadomień z telefonu.

Garmin Vivomove Sport – parametry techniczne

Vivomove Sport jest jednym z mniejszych zegarków Garmina. Jego obudowa została wykonana ze wzmocnionego tworzywa, a rozmiary koperty to 40 x 40 x 11mm. Jest zatem o 1mm większy od modelu Vivomove 3s, a 4mm mniejszy od Vivomove 3.

Tak jak poprzednicy posiada on wbudowany ekran OLED pojawiający się po dwukrotnym dotknięciu palcem szybki zegarka lub podniesieniu nadgarstka (pojawia się na gest). Jego rozmiar jest bardzo zbliżony do wyświetlacza z Vivomove 3s i wynosi 8,5 x 18,5mm. Zwiększona została jednak rozdzielczość do 72 x 154 pikseli.

Istotną kwestią jest też wodoszczelność zegarka, która wynosi 5ATM. Podobnie jak w modelach Vivomove 3 bateria pozwala na na uzyskanie czasu pracy do 5 dni w trybie smartwatcha i do 12 dni w trybie zegarka. Całość jest bardzo lekka, bo urządzeni razem z silikonowym paskiem waży zaledwie 33,8g!

Garmin Vivomove Sport
Nowe kolory zegarków Vivomove Sport

Funkcje sportowe i całodobowe monitorowanie aktywności

Nowy model nie wprowadza rewolucyjnych zmian w funkcjonalności. W dalszym ciągu jest zdolny do rejestrowania tętna, saturacji, oddechu czy nawodnienia. Tak samo jak poprzednicy rejestruje on również stres (zmienność pracy serca). Pierwszą różnicą jest brak wysokościomierza barometrycznego, co uniemożliwia rejestrowanie statystyki pokonanych pięter.

Warto zwrócić uwagę, że Garmin Vivomove Sport jak każdy reprezentant serii Vivomove nie posiada wbudowanego odbiornika GPS. Pobieranie danych dotyczących trasy podczas aktywności jest możliwe po podłączeniu urządzenia do kompatybilnego smartfona. Jeżeli tego nie zrobimy, musimy skalibrować długość kroku w naszym zegarku, a następnie będzie on na podstawie ich ilości szacował pokonany dystans.

Poza aktywnościami w terenie, zegarek oferuje również kilka trybów treningu z wykorzystaniem samego czasu, tętna i akcelerometru. Są one wykorzystywane do zbierania danych w trakcie ćwiczeń w pomieszczeniu (np. Kardio lub Joga). Listę dostępnych aktywności w zegarku można znaleźć poniżej:

 • Chód,
 • Bieg,
 • Rower,
 • Cardio,
 • Siłowy,
 • Joga,
 • Inne,
 • Maszyna eliptyczna,
 • Basen,
 • Stepper,
 • Wyzwanie Toe-to-Toe

Funkcje smart w Garmin Vivomove Sport

Skoro mamy już omówione funkcje sportowe czas przyjrzeć się funkcjom smart, które pomagają nam w codziennym funkcjonowaniu.

Urządzenie pozwala na odczytywanie powiadomień na ekranie zegarka. Na przychodzące połączenia oraz wiadomości możemy odpowiedzieć za pomocą gotowych odpowiedzi, które można edytować w aplikacji na telefonie. Odpowiadanie działa tylko przy połączeniu ze smartfonem z systemem Android, na iOs nie ma takiej możliwości. Dodatkowo mamy również dostęp do danych z  kalendarza, w którym znajdą się informacje z np. kalendarza Google.

Garmin Vivomove Sport

Tutaj pojawia się w zasadzie jedyna nowość w funkcjach Vivomove Sport. Urządzenie posiada funkcję wykrywania zdarzeń oraz informowania o tym wybranych kontaktów z naszej listy w aplikacji Garmin Connect. Wykrywanie zdarzeń jest możliwe dzięki zastosowaniu czujnika przeciążeniowego w zegarku.

Jeśli zależy nam na prowadzeniu rozmów przez zegarek, to odpowiedniejszym wyborem będzie Garmin Venu 2 Plus. Dzięki wbudowanemu mikrofonowi daje możliwość prowadzenia rozmów bezpośrednio ze smartwatcha.

Vivomove Sport – Dostępne kolory i paski

Kończąc nasz artykuł warto na chwilę jeszcze zatrzymać się przy kwestii designu. Urządzenie jest dostępne w jednym wspomnianym wcześniej rozmiarze, ale w aż w 4 kolorach. Mianowicie są to:

 • Czarny z czarnym paskiem,
 • Kremowy ze złotymi detalami,
 • Brązowy ze złotymi detalami,
 • Miętowy ze srebrnymi detalami.

Gdybyśmy chcieli odmienić trochę oblicze naszego urządzenia, można w nim wymienić pasek na jeden z kompatybilnych kolorów z mocowaniem Quick Release 20mm.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *