Jaka nawigacja Garmin do ciężarówki – Ranking 2023

Jeśli jesteś kierowcą ciężarówki, w trakcie pokonywania kolejnych kilometrów potrzebujesz spokoju. Produkty Garmin, dedykowane kierowcom pojazdów ciężarowych, mogą Ci go zapewnić. Od nawigacji satelitarnych, po zestawy słuchawkowe, kamery cofania oraz zegarki. Dziś zajmiemy się tymi pierwszymi wybierając najlepszą nawigację Garmin do ciężarówki.

Dlaczego kierowcy wybierają nawigacje Garmin?

Nawigacje samochodowe Garmin Dezl znane są ze swojej dokładności, niezawodności oraz nowoczesnych funkcji ułatwiających podróżowanie kierowcom samochodów osobowych, motocykli, kamperów, a także samochodów ciężarowych. Seria dēzl, dedykowana kierowcom największych pojazdów podtrzymuje ten trend, oferując liczne funkcje, aby życie w trasie uczynić wygodniejszym. Dlaczego kierowcy ciężarówek uwielbiają serię dēzl, sprawdźmy!

 • WYZNACZANIE TRAS DLA CIĘŻARÓWEK. W większości obszarów urządzenie może pomóc w znalezieniu najlepszej trasy dla twojego pojazdu. Wystarczy wprowadzić profil pojazdu podając wysokość, masę, długość, szerokość i przewożone materiały niebezpieczne (ADR), aby znaleźć optymalną trasę dla naszej ciężarówki i ładunku. Urządzenie wyświetli również popularne, używane przez przez innych kierowców trasy.
 • PLANOWANIE PRZYBYCIA. Dzięki zdjęciom satelitarnym BirdsEye, nawigacja precyzyjnie wskazuje miejsca dokonywania załadunku, wjazdy dla ciężarówek oraz bramy bezpieczeństwa. Można dodać też własne, preferowane miejsca przybycia, rozładunku lub parkingi.
 • WYGODNE WYZNACZANIE TRASY. W trakcie wytyczania trasy uzyskamy wskazówki i ostrzeżenia dotyczące stref środowiskowych na trasie.
 • OSTRZEŻENIA DLA KIEROWCÓW. Aby zwiększyć świadomość sytuacyjną kierowcy i bezpieczeństwo jazdy, urządzenie informuje m.in. o zbliżających się ograniczeniach prędkości, ostrych zakrętach, przejazdach kolejowych i robotach drogowych.
 • WYBIERANIE PRZYSTANKÓW I PUNKTÓW POSTOJU. Podczas planowania trasy możemy zaznaczyć preferowane miejsca postoju, korzystając z katalogu Truck & Trailer Services. Dodatkowo dzięki danym z serwisu Truck Parking Europe łatwo znajdziemy parking oferujący takie udogodnienia jak Wi-Fi albo prysznice. Gdy nadejdzie czas na przerwę, urządzenie wyświetli powiadomienie i zasugeruje miejsce postoju.
 • DODATKOWE FUNKCJE. W długiej trasie, ważne jest pozostawanie w kontakcie przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa. Oto kluczowe, smart-funkcje urządzeń serii dēzl:
  • Polecenia głosowe, dzięki którym nie odrywamy rąk od kierownicy i możemy skupić się na drodze.
  • Aktualne informacje o ruchu drogowym, pogodzie i cenach paliw dzięki aplikacji dēzl. Dodatkowo możemy uzyskać lokalizację kamer drogowych i fotoradarów.
  • Po połączeniu z aplikacją dēzl, urządzenie zmieni się w zestaw głośnomówiący a na ekranie wyświetlane będą wiadomości i powiadomienia z telefonu.
 • CZYTELNE WYŚWIETLACZE I OPCJE MONTAŻU. Wyraźne 6, 7, 8 oraz 10 calowe ekrany o wysokiej rozdzielczości zapewniają szczegółowy widok trasy. Produkty można zamontować w kabinie używając różnorodnych uchwytów z przyssawką lub mocowanych na stałe.
Nawigacje do ciężarówek Garmin dēzl
Nawigacje do samochodów ciężarowych Garmin dēzl

dēzl LGV610

Jeżeli jesteś zawodowym kierowcą ciężarówki, który szuka kompaktowej i niedrogiej nawigacji, model dēzl LGV 610 jest wyborem dla Ciebie. Urządzenie o wymiarach 15,2 x 8,6 x 1,9 cm posiada ekran dotykowy o przekątnej 6 cali i rozdzielczości 1280 x 720 pikseli. Zwartą konstrukcję uzupełnia niewielka waga urządzenia, wynosząca 176 g.

W zestawie z urządzeniem znajdziemy uchwyt samochodowy z przyssawką, przewód zasilający, adapter do gniazda zapalniczki 12/24V oraz dokumentację. Głównymi zaletami urządzenia są niewielkie rozmiary, łatwość montażu oraz niewygórowana cena.

Model dēzl LGV610 wyposażono we wszystkie funkcje wymienione we wstępie funkcje. Naszym zdaniem to idealne urządzenie dla kierowców poszukujących budżetowego wsparcia w ich codziennej pracy za kółkiem.

Nawigacja Garmin dēzl LGV610
Nawigacja Garmin dēzl LGV610

Usługa Garmin Live Traffic

Garmin nieustanne rozwija usługę informacji o ruchu drogowym, dodając kolejne rozwiązania technologiczne. Obecnie najbardziej aktualne dane zapewnia usługa Live Traffic. Wszystko czego potrzebujemy w trasie dostępne jest od ręki.

 • Aktualizowana na bieżąco czas przybycia, szacowany w oparciu o pokonaną trasę i zdarzenia na drodze,
 • Mapa przedstawiająca sytuację na drodze w naszej okolicy,
 • Alternatywne trasy oraz informacje o czasie, który możemy zaoszczędzić,
 • Dźwiękowe i wizualne alerty informujące o sytuacji na drodze.

Wszystkie omawiane modele mogą odbierać bezpłatne dane usługi Live Traffic za pomocą aplikacji mobilnej dēzl dostępnej dla systemów iOS i Android. Wystarczy sparować urządzenie nawigacyjne z telefonem przez Bluetooth. Oto główne zalety usługi Live Traffic:

 • Większy zasięg w porównaniu ze standardową usługą komunikatów drogowych (RDS-TMC), od zatłoczonych centrów miast po małe wiejskie drogi.
 • Informacje z usługi aktualizowane są na urządzeniu co minutę. W tym czasie naprawdę wiele może się zmienić na drodze.
 • Usługa Live Traffic pokazuje całkowitą długość korków z dokładnością do 10 metrów. Dzięki temu mamy pełne informacje, na podstawie których możemy wybrać trasy alternatywne.

Urządzenie dostarcza informacji o utrudnieniach drogowych przed Tobą, jak i na całej trasie. Możesz ustawić urządzenie tak, aby wyszukiwało nowej drogi do punktu docelowego w przypadku wystąpienia dużego opóźnienia na aktywnej trasie. Dodatkowo mamy możliwość przeglądania mapy z zaznaczonymi utrudnieniami w ruchu na obszarze, w którym się znajdujemy.

Usługa Garmin Live Traffic
Usługa Live Traffic działa nawet na mniej uczęszczanych trasach

dēzlCam LGV710

Następna propozycja to 7-calowa nawigacja z wbudowanym rejestratorem jazdy, który zwiększa bezpieczeństwo i komfort jazdy. DēzlCam LGV710 to urządzenie o wymiarach 17,7 × 10,6 × 3,5 cm, z ekranem dotykowym o przekątnej 6,95 cala i rozdzielczości 1024 x 600 pikseli oraz masą 271 g.

Wbudowana kamera samochodowa rejestruje obraz w jakości HD (1080p) i automatycznie zapisuje nagrania incydentów. Pole widzenia kamery wynosi 140 stopni, kąt widzenia można zoptymalizować podczas montażu i przy każdej zmianie miejsca instalacji dzięki funkcji wyrównania.

Domyślnie DēzlCam LGV710 używa czujnika do wykrywania kolizji i zapisuje materiał wideo zarejestrowany przed, w trakcie i po momencie wykrycia takiego zdarzenia. Materiał wideo można również w każdej chwili zapisać ręcznie. Nagranie zawiera dodatkowo informacje GPS o prędkości oraz lokalizację zdarzenia.

Urządzenie posiada funkcję ostrzegania przed kolizją, informującą o zbyt małej odległości od poprzedzającego pojazdu oraz ostrzeżenie o opuszczeniu pasa ruchu. Dodatkowo aplikacja mobilna dēzl umożliwia bezpieczny zapis i zarządzanie materiałami wideo.

W zestawie z nawigacją otrzymujemy uchwyt samochodowy z przyssawką, przewód zasilający, fabrycznie zainstalowaną kartę microSD 16 GB do kamery, adapter do gniazda zapalniczki 12/24V oraz dokumentację.

Nawigacja Garmin dēzlCam LGV710
Nawigacja Garmin dēzlCam LGV710

Aplikacja mobilna Garmin dēzl

Możliwości naszego urządzenia wykorzystamy w pełni dzięki aplikacji mobilnej Garmin dēzl, dostępnej dla systemów iOS oraz Android. Po połączeniu z nią naszej nawigacji lub zegarka serii dēzl, uzyskamy dostęp do funkcji stworzonych z myślą o długich podróżach.

 • Informacje o utrudnieniach w ruchu drogowym, pogodzie, cenach paliw lub dostęp do kamer drogowych PhotoLive.
 • Wiadomości tekstowe, powiadomienia i alerty z telefonu wyświetlane na ekranie nawigacji lub w zegarku.
 • Dostępność miejsc parkingowych na mapie Truck Parking Europe.
 • Animowane ćwiczenia dla kierowców pojazdów ciężarowych do wykonywania w czasie przerw.

Aplikacja pozwala również na wyszukiwanie adresów, firm lub punktów szczególnych i przesyłanie ich do urządzenia dēzl, aby do nich nawigować.

Dostępność miejsc parkingowych - aplikacja Garmin dēzl
Dostępność miejsc parkingowych sprawdzisz dzięki aplikacji Garmin dēzl

dēzl LGV810

Trzecim proponowanym przez nas modelem jest dēzl LGV810. Główną zaletą urządzenia jest duży ekran o wysokiej rozdzielczości z widokiem pionowym lub poziomym dla jeszcze większego komfortu pracy. Nawigacja posiada również uchwyt magnetyczny, który ułatwia demontaż urządzenia po zakończonej pracy.

Dēzl LGV810 ma wymiary 20 x 12,5 x 2 cm, ekran dotykowy o przekątnej 8 cali i rozdzielczości 1280 x 800 oraz masę 405 g. Jak widać urządzenia jest dość ciężkie i niemałe, niemniej dzięki akcesoriom znajdującym się w zestawie można, łatwo i bezpiecznie dostosować je do konfiguracji w kabinie.

W pudełku, oprócz nawigacji znajduje się zasilany uchwyt magnetyczny z przyssawką, uchwyt przykręcany, 1-calowy adapter kulowy z podstawą AMPS, krążek samoprzylepny do montażu na desce rozdzielczej, przewód USB, przewód zasilający do gniazda zapalniczki 12/24V oraz dokumentacja.

Ciekawym rozszerzeniem funkcji modelu dēzl LGV810 jest opcja podzielonego ekranu, która obok aktywnej mapy prezentuje podgląd trasy i nadchodzące warunki pogodowe.

Nawigacja Garmin dēzl LGV810
Nawigacja Garmin dēzl LGV810

Akcesoria przydatne w podróży

Dedykowana kierowcom pojazdów ciężarowych seria dēzl, to nie tylko urządzenia nawigacyjne. To kompletny system produktów, które zwiększają bezpieczeństwo podróży i świadomość sytuacyjną. Drogowy niezbędnik warto rozbudować o następujące urządzenia.

Kamery samochodoweGarmin Dash Cam. Modele serii Dash Cam 47/57/67W oraz Mini 2 to kompaktowe urządzenia o dużych możliwościach. Sterowane głosowo kamery o rozdzielczości 1080p HD i polu widzenia 140° dbają o bezpieczeństwo w dzień i w nocy, nie tylko podczas jazdy. Oto główne zalety serii:

 • Wbudowany moduł GPS wskazuje, gdzie i kiedy miało miejsce dane zdarzenie.
 • Opcjonalny podgląd na żywo, aby zdalnie monitorować pojazd (tylko w modelu Garmin Dash Cam Live).
 • Funkcja ochrony parkingowej monitorująca pojazd w czasie postoju (może wymagać dodatkowego kabla).
 • Obsługa kamery przy pomocy aplikacji mobilnej, umożliwiająca zapis, edycję i udostępnianie materiału wideo.
 • Zaawansowana asysta kierowcy to m.in ostrzeganie przed kolizją, opuszczeniem pasa ruchu, informacje o fotoradarach i kamerach na światłach.
Kamery samochodowe Garmin Dash Cam
Kamery samochodowe Garmin Dash Cam

Kamery cofania Garmin BC 40 / BC 50. Te bezprzewodowe urządzenia pozwalają zachować pewność podczas cofania i manewrowania pojazdami ciężarowymi. Podsumujmy zalety modelu Garmin BC 50.

 • Obraz o rozdzielczości 720p HD i pole widzenia 160° sprawiają, że na ekranie urządzenia dokładnie widać, co dzieje się z tyłu pojazdu.
 • Rzeczywisty zasięg sygnału wynosi 15 m a dzięki dodatkowemu przedłużaczowi zakres transmisji może sięgać do 30m. To idealne rozwiązanie w przypadku długich pojazdów i konfiguracji typu pojazd-przyczepa.
 • Wodoodporność klasy IP67 oraz wytrzymała, odporna na działanie warunków atmosferycznych obudowa.
 • Możliwość podłączenia do przełączanego źródła zasilania, takiego jak światła cofania pojazdu.
 • Tryb nocny rozjaśnia wszystkie obiekty znajdujące się za pojazdem, zapewniając doskonałą widoczność podczas cofania w nocy.

Modele dēzl LGV 610/710 współpracują również z kamerą Garmin BC 40. To kompaktowe urządzenie zasilane dwiema bateriami AA, z klasą wodoszczelności IPX7, kątem widzenia 150° i zasięgiem transmisji do 13 metrów.

dēzl LGV1010

Nasza ostatnia propozycja to prawdziwa wisienka na torcie. Nawigacja samochodowa klasy premium, czyli dēzl LGV1010. Wyjątkowo duży i czytelny ekran urządzenia zapewnia przejrzystość i zwiększa komfort użytkowania. Podobnie jak poprzednik, model LGV1010 może pracować w orientacji poziomej albo w pionie.

Urządzenie, pomimo gabarytów można łatwo dopasować do kokpitu dzięki uchwytowi magnetycznemu oraz dodatkowym akcesoriom montażowym. A skoro o wymiarach mowa. Dēzl LGV1010 ma rozmiar 24,5 x 15,4 x 2,1 cm, ekran dotykowy o przekątnej 10,1 cala i rozdzielczości 1280 x 800 pikseli.

Zestaw, który otrzymujemy wraz z nawigacją zawiera zasilany uchwyt magnetyczny z przyssawką, uchwyt przykręcany, 1-calowy adapter kulowy z podstawą AMPS, krążek samoprzylepny do montażu na desce rozdzielczej, przewód zasilający do gniazda zapalniczki 12/24V, przewód USB oraz dokumentację.

Wspomniany na wstępie duży ekran dotykowy, oprócz nawigacji, doskonale nadaje się do konsumpcji treści multimedialnych, jak filmy czy zdjęcia. Urządzenie posiada również przeglądarkę internetową i odtwarzacz muzyki.

Nawigacja Garmin dēzl LGV1010
Nawigacja Garmin dēzl LGV1010

Wyposażenie dodatkowe

Oto lista urządzeń, które bez wątpienia pomogą nam w długiej podróży.

Zestawy słuchawkowe – dēzl 100/200. Urządzenia stworzone z myślą o kierowcach zawodowych, którym zależy na wysokiej jakości dźwięku, długim czasie pracy baterii i całodziennej wygodzie. Zalety obu zestawów brzmią następująco.

 • Technologia ANC zastosowana w słuchawkach i regulowanym mikrofonie na wysięgniku, blokuje zakłócenia, zapewniając najwyższą jakość odbieranego i przysłanego dźwięku.
 • Zestawy wyposażone są w baterię, działającą nawet do 50 godzin. Zapewnia to naprawdę długi czas ciągłych rozmów bez potrzeby ponownego ładowania.
 • Bezprzewodowa, ergonomiczna z elementami odpornymi na korozję zapewnia trwałość a wyściełane pianką nauszniki ze skóry syntetycznej gwarantują nieustanny komfort użytkowania.
 • Bezprzewodowe połączenie Bluetooth umożliwia połączeniu zestawu ze smartfonem oraz urządzeniem nawigacyjnym. Dzięki czemu można nawiązywać i odbierać połączenia i sterować nawigacją, której komunikaty będą płynnie dodawane do dźwięku odtwarzanego w słuchawkach.
 • Mechanizm szybkiego odłączania (dēzl 200) umożliwia łatwą zamianę jednousznego zestawu na słuchawki stereofoniczne wysokiej klasy.
Zegarek Garmin Instinct 2 - dēzl Edition
Zegarek Garmin Instinct 2 – dēzl Edition

Zegarek Garmin Instinct 2dēzl Edition. Wytrzymały zegarek dla kierowców, który monituje parametry zdrowia i pomaga prowadzić zdrowszy styl życia w trasie. Zobaczmy co ma do zaoferowania, w podróży i nie tylko.

 • Zegarek jest odporny na działanie temperatury i wstrząsy, a jego bateria zapewnia do 28 dni pracy w trybie zegarka. Czytelny ekran urządzenia wykonano z chemicznie wzmocnionego szkła.
 • Zapewnia dostęp do serii treningów, których czas dopasowany jest do długości przerw w pracy.
 • Dzięki wbudowanym czasomierzom, pomaga w zliczaniu czasu jazdy, przerw i postojów. Po zsynchronizowaniu z nawigacją serii dēzl, wyświetla dane dotyczące zdrowia na dużym ekranie urządzenia i w zegarku.
 • Umożliwia dokonywanie płatności zbliżeniowych Garmin Pay.
 • Monitoruje tak ważne, podczas długich podróży, parametry jak poziom stresu oraz jakość snu. Odpowiednia ilość odpoczynku i relaksu pomagają bowiem zachować koncentrację i spokój w czasie jazdy.
 • Pozwala rejestrować m.in. dzienne spożycie płynów, spalone kalorie oraz tętno, wyświetlać powiadomienia z telefonu i sterować multimediami.

Podsumowanie

Dzięki wbudowanej łączności Wi-Fi, mapy oraz oprogramowanie wszystkich urządzeń serii dēzl możemy z łatwością zaktualizować bez użycia komputera. Komunikat o dostępności nowych aktualizacji pojawi się na ekranie urządzenia po połączeniu z siecią.

Kolejna korzyść to szeroka gama dodatkowych urządzeń i akcesoriów, które zwiększą możliwości naszej nawigacji. Dodatkowe funkcje uzyskamy również po sparowaniu urządzeń z aplikacją mobilną dēzl. Rejestrator jazdy, kamera cofania, słuchawki a może zegarek, każde z tych urządzeń poprawi jakość życia w trasie.

Bez względu na to, który model wybierzemy, główne urządzeń marki Garmin pozostaję niezmienne. Otrzymujemy wysokiej klasy urządzenie, łatwe w obsłudze i niezawodne. Producent oferuje ponadto, wieloletnie wsparcie techniczne i wzorowy serwis gwarancyjny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *