Łączenie aplikacji Tacx Training z Garmin Connect

Tacx to firma słynąca z produkcji trenażerów rowerowych, którą na mocy umowy z początku roku 2019 przejął Garmin. Od tego momentu następuje stopniowa integracja ekosystemu Garmina z rozwiązaniami holenderskiego producenta. W poniższym wpisie opiszemy jak przeprowadzić łączenie konta w Tacx Training z Garmin Connect.

O firmie Tacx

Tacx jest holenderskim producentem trenażerów oraz akcesoriów rowerowych. Firma została założona w roku 1957 przez Koos Tacx i na początku funkcjonowała jako sklep oraz serwis rowerowy. Następnie w roku 1969 otworzono mały zakład w którym rozpoczęto produkcje m.in. trenażerów rowerowych, bidonów oraz akcesoriów przeznaczonych dla cyklistów.

tacx historia

Zalety połączenia kont

Większość modeli liczników Garmin Edge oraz zegarki Fenix 6, Forerunner 745 oraz Forerunner 945, posiada już możliwość łączenia i sterowania trenażerami typu SMART. Kolejnym krokiem jest połączenie aplikacji Connect z Tacx Training. Dzięki takiemu połączeniu nasze aktywności zapisane w aplikacji Tacx będą synchronizowane z Garmin Connect. Również ustawienia naszych profili będą wymieniane między oprogramowaniem. Dużą zaletą są też jedne dane do logowania, tak więc mamy o jedno hasło mniej do zapamiętania 😉

Łączenie aplikacji Tacx Training z Garmin Connect

Programiści Garmina całą procedurę uprościli do minimum. Po uruchomieniu aplikacji Training Tacx wyświetli nam się informacja o połączeniu firm Tacx oraz Garmin. Przechodzimy dalej przyciskiem „Continue”. Następnie otrzymujemy możliwość wyboru czy chcemy połączyć konta teraz, czy też zrobimy to innym razem. Aby połączyć konta wybieramy ponownie „Continue”, a następnie logujemy się używając adresu email i hasła do Garmin Connect. W innym przypadku należy wybrać opcję „I don’t want to connect my accounts right now” znajdującą się poniżej, przeniesie nas to do logowania dotychczasową metodą.

garmin tacx training

W momencie pisania artykułu, z Garmin Connect synchronizują się tylko nowe treningi, a same aktywności nie aktualizują stanu wytrenowania. Jednakże Garmin zapewnia, iż wkrótce będzie możliwość synchronizacji naszych aktywności sprzed synchronizacji wraz z aktualizacją stanu naszej formy.

Każdego zainteresowanego przetestowaniem trenażerów, zapraszamy do centrów testowych Tacx w wybranych salonach TRIGAR.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *