Garmin w swoim oficjalnym komunikacie prasowym ogłosił podpisanie umowy, na mocy której nabywa wszystkie akcje firmy Tacx. Przypominamy, że nie jest to pierwsza tego typu sytuacja. W 2016 roku amerykański lider rynku GPS w podobny sposób przejął firmę DeLorme (po czym wprowadził do swojej oferty komunikatory satelitarne z serii inReach)

O firmie Tacx

Tacx to holenderski producent trenażerów rowerowych, dodatkowych akcesoriów, a także oprogramowania i aplikacji do szkolenia rowerzystów w pomieszczeniach. Firma może pochwalić się ponad pięćdziesięcioletnim doświadczeniem oraz rozpoznawalnością marki na całym świecie.

Źródło: https://tacx.com/product/neo-2-smart/

„Tacx wprowadza zupełnie nową kategorię produktów do portfolio fitness firmy Garmin, która rozszerza nasz zasięg na rynek szkoleń wewnętrznych”, powiedział Cliff Pemble, prezes i dyrektor generalny firmy Garmin. 

Co dalej?

Oficjalny komunikat umieszczony na stronie Garmin.com nie wyjaśnia dalszej polityki współpracy oby firm. DC RainMaker w swojej analizie zaznacza, że Garmin najprawdopodobniej utrzyma nazwę Tacx oraz zachowa dotychczasowe linię produkcyjną, która znajduje się w Holandii. Możemy się natomiast domyślać, że amerykański producent wykorzysta swoją rozbudowaną na całym świecie sieć dystrybucji i wprowadzi do niej produkty marki Tacx.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *