Garmin Connect – nowa odsłona platformy

W ostatnich dniach Garmin odświeżył wygląd platformy Garmin Connect. Zmiany jakie zostały wprowadzone mają przede wszystkim  na celu uproszczenie interfejsu.

Dotychczasowa wersja platformy Garmin Connect pomimo tego, że nie była bardzo skomplikowana to wymagała od użytkownika chwili „przyzwyczajenia”. Starsza wersja menu była po prostu długa.

Menu w nowej odsłonie platformy Garmin Connect zostało pogrupowane w kategorie, przez co poruszanie się po serwisie stało się bardziej intuicyjne.

garmin connect

Obecne menu jest bardzo podobne do tego, które znamy z aplikacji mobilnej Garmin Connect. Naszym zdaniem jest to bardzo dobre rozwiązanie, które w naturalny sposób sprawia, że użytkownik który na codzień korzysta z aplikacji mobilnej nie będzie czuł się „zagubiony” w internetowej wersji tego serwisu.

Dla porównania, poniżej prezentujemy wygląd menu w wersji mobilnej.

Poza uproszczeniem menu zmieniono także widok listy aktywności. W górnej części pojawiły się ikony opisujące rodzaj aktywności, które w łatwy sposób pozwalają filtrować treningi. Po wybraniu rodzaju aktywności można skorzystać z zaawansowanych filtrów.

garmin connect

W nowej wersji Garmin Connect można także szybko porównać ze sobą kilka aktywności. Aby to zrobić wystarczy wybrać z listy aktywności do porównania, a następnie kliknąć przycisk Porównaj 2 z 4.

garmin connect

Choć zmiany wprowadzone w nowej odsłonie platformy nie wnoszą nowych funkcji uważamy, że jest to dobra zmiana, która ułatwi i zachęcie użytkowników którzy dotychczas korzystali jedynie z wersji mobilnej do odwiedzenia pełnej wersji platformy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *