Garmin Camper 1090 – nowa nawigacja dla fanów podróżowania kamperem

Garmin Camper 1090 to pierwsza nowość jaką zaprezentował amerykański lider rynku GPS w 2021 roku. Nowa odsłona nawigacji dla fanów podróżowania kamperem wizualnie jest bardzo podobna do urządzenia Dezel LGV 1000. Bazując póki co jedynie na zdjęciach nowego Campera, możemy się pokusić nawet o stwierdzenie, że nie po raz pierwszy zresztą Garmin wykorzystał tę samą konstrukcję do stworzenie nowego modelu.

Wyświetlacz o przekątnej 10″

Kluczową cechę wyróżniającą nową nawigację Garmin Camper 1090 w zestawieniu z modelami z ubiegłych lat stanowi ekran o przekątnej 10″. Wyświetlacz jest oczywiście dotykowy i może pracować zarówno w poziomie jak i w pionie. Wymiary fizyczne urządzenia to 24,5 × 15,4 × 2,1 cm. Nawigacja waży 534g. Do montażu na szybie wykorzystujemy dołączoną do zestawu przyssawkę. Warto w tym miejscu wspomnieć o tym, że poza klasyczną przyssawką umożliwiającą montaż na szybie, w zestawie znajdziemy też adapter z kulką o średnicy 1″. Rozwiązanie  to otwiera drogę na ogrom systemów montażowych firmy Ram-Mounts.

Garmin Camper 1090

Garmin Camper 1090 – nawigacja uniwersalna

Nawigacja Garmin Camper 1090 umożliwia utworzenie różnych typów pojazdów, gdzie w ramach ustawień należy zdefiniować m.in. ich. długość, szerokość, wysokość oraz tonaż. Wprowadzone parametry będą brane pod uwagę w trakcie obliczania tras. Poza profilem kampera, nawigacja posiada też tryb zwykłego samochodu, co sprawia że poza podróżami wakacyjnymi, można ją wykorzystać także w codziennym podróżowaniu autem osobowym. W pamięci wewnętrznej znajdziemy mapę całej Europy, która została objęta programem darmowych i dożywotnich aktualizacji. Tak, jak w przypadku modelu Camper 890 aktualizację można przeprowadzić bezprzewodowo, znajdując się w zasięgu sieci wi-fi. Co więcej, za pośrednictwem aplikacji Garmin Express  uzyskasz również dostęp do bezpłatnych map do pobrania dla rejonu Ameryki Północnej, Ameryki Południowej, Australii i nowej Zelandii, RPA, Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej.

Dodatki ułatwiające podróżowanie

Po połączeniu nawigacji Garmin Camper 1090 ze zgodnym telefonem uzyskujemy szereg dodatkowych funkcji, które z pewnością umilą każdą podróż. Na ekranie urządzenia będziemy mogli między innymi odczytać wiadomości sms, mail, a także odebrać połączenie telefoniczne i skorzystać z zestawu głośnomówiącego. Dodatkowo po synchronizacji z darmową aplikacją Garmin Drive, kierowca uzyska dostęp to powiadomień o pogodzie. W zestawie z nawigacją otrzymujemy specjalny kabel zasilający, który pełni też rolę odbiornika komunikatów drogowych TMC. Wyświetlane z odpowiednim wyprzedzeniem powiadomienia o utrudnieniach występujących na naszej trasie pozwolą zaoszczędzić czas oraz zaplanować nową, alternatywną drogę.

Informacja o korkach w Garmin Camper 1090

Znajdź miejsce na postój

Z nawigacją Garmin Camper 1090 to żaden problem. Urządzenie posiada bardzo bogatą bazę campingów oraz dodatkowych usług. Możemy skorzystać z informacji zawartych w katalogu FourSquare, TripAdvisor, ACSI™ i Campercontact™. Z kolei darmowe miejsca postojowych znajdziemy dzięki bazie Trailer’s PARK™.

Garmin Camper 1090 – cena i premiera w Polsce

Nowa nawigacja do campera pojawi się w sprzedaży już w pierwszym kwartale 2021 roku. Sugerowana cena detaliczna producenta to 700 Euro. Zainteresowanych zakup odsyłamy do autoryzowanego partnera marki Garmin w Polsce, czyli firmy TRIGAR.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *