Garmin Dezl LGV to najnowsza seria nawigacji ciężarowych stworzona z myślą o kierowcach wielotonowych zestawów. Nowe modele, których premiera została zaplanowana na drugi kwartał 2020 roku będą dostępne w trzech wielkościach: 7, 8 oraz 10 cali.

Warianty nawigacji Garmin Dezl LGV

Kluczową różnicę między nowymi Dezl-ami stanowi wielkość ekranu oraz sposób odbioru sygnału o utrudnieniach w ruchu. W ofercie pojawi się łącznie pięć nowych nawigacji:

Garmin Dezl LGV
Podział na ekran o wielkości 7″, 8″ i 10″

Największy model posiada ekran o przekątnej 10″ i rozdzielczości 1280 x 800 pikseli. Wariant Garmin Dezl LGV 800 ma tą samą rozdzielczość, ale przekątna ekranu wynosi 8″. Te nawigacje mogą pracować zarówno w poziomie (co jest standardowym sposobem wyświetlania) jak i w pionie. Pionowa orientacja ekranu, przy większych przekątnych ma tę zaletę, że kierowca widzi z większym wyprzedzeniem więcej szczegółów dotyczących trasy.

Poza podziałem ze względu na wielkość ekranu, dochodzi różnica w sposobie odbioru informacji drogowych. Modele z oznaczeniem „Digital Traffic” posiadają w zestawie specjalny kabel zasilający, który jest zintegrowany z odbiornikiem TMC. W przypadku modeli „Live Traffic” do odbioru komunikatów o wypadkach, korkach czy remontach, wymagane jest połączenie nawigacji z aplikacją Garmin Drive.

Funkcje dla kierowców ciężarówek w Garmin Dezl LGV

Wszystkie nowe modele posiadają mapę Europy z dożywotnimi aktualizacjami. Aktualizacje można pobierać za pośrednictwem bezprzewodowego połączenia z siecią Wi-fi. Przed rozpoczęciem pracy z nawigacją należy utworzyć profil pojazdu ciężarowego, w którym to wprowadzane są takie informacje jak długość, szerokość, wysokość, waga pojazdu, a także dane dotyczące transportowanych materiałów. Na podstawie tego profilu Dezl LGV będzie kalkulował dopuszczalne trasy. Co więcej nowe modele posiadają też opcję prezentowania popularnych tras, jakie najczęściej wybierają kierowcy ciężarówek.  W nawigacji można też ustawić profil pojazdu osobowego, dzięki czemu za pomocą jednego kliknięcia można przyłączyć tryb planowania tras na adekwatny dla danego środka transportu.

Garmin Dezl LGV
Tworzenie profilu pojazdu ciężarowego

Fabrycznie zainstalowana w nawigacjach baza Truck Parking Europe z pewnością ułatwi znalezienie miejsca parkingowego na zaplanowanej trasie. Parkingi można filtrować według własnych udogodnień. Sporym ułatwieniem jest też podgląd wolnych miejsc (wymagana synchronizacja z aplikacją Garmin Drive). O bezpieczeństwo kierowcy zadba funkcja planowania przerw oraz specjalnych alertów o np. zbliżającym się niebezpiecznym zakręcie, przejeździe kolejowym czy ograniczeniu prędkości. Poza tym każdy Garmin Dezl LGV posiada obszerną bazę punktów użyteczności publicznej (POI) z takich serwisowy jak: TripAdvisor, Foursquare czy Truck & Trailer Services.

Funkcje smart w Dezl LGV

Bardzo dużą zaletą nawigacji z serii Garmin Dezl LGV stanowi łączność ze smartfonem. Dzięki bezprzewodowemu połączeniu Bluetooth, na ekranie nawigacji możemy odbierać połączenia i prowadzić rozmowy za pomocą wbudowanego zestawu głośnomówiącego. Nawigacja odczyta treść wiadomości SMS i innych powiadomień przychodzących na telefon.

Garmin Dezl LGV

Nowe nawigacje dla ciężarówek z serii Dezl LGV pojawią się w sprzedaży jeszcze w drugim kwartale bieżącego roku. Po więcej informacji zapraszamy na TRIGAR.pl – stronę Autoryzowanego Partnera urządzeń marki Garmin w Polsce.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *