CES 2021 – jakie nowości zaprezentuje Garmin?

W związku z ograniczeniami jakie wywołuje COVID-19, tegoroczne targi CES 2021 odbędą się online. Nie zmienia to jednak faktu, że są to nadal największe targi elektroniki użytkowej na świecie, a co za tym idzie stanowią one idealną okazję dla wielu firm na zaprezentowanie nowych produktów. Na stronie digital.ces.tech udostępniono listę wystawców, pośród których nie zabrakło marki Garmin. Czym zaskoczy nas amerykański lider rynku GPS? Przypominamy, że w ubiegłych latach w Las Vegas zaprezentowano m.in. bardzo popularną serię zegarków Fenix 5. Z kolei w ubiegłym roku zegarki Venu oraz Fenix 6X Solar zdobyły nagrodę CES Innovation Awards.

Fenix 6X Poro Solar Ces 2020

Garmin Fenix 7 lub Forerunner 955 na targach CES 2021?

Fenix to najpopularniejsza seria zegarków w portfolio amerykańskiej firmy. Nikogo zatem nie dziwi niecierpliwe oczekiwanie na premierę kolejnego modelu. Plotki w sieci krążą, lecz naszym zdaniem na wersję Garmin Fenix 7 jest jeszcze za wcześnie. W połowie 2020 roku firma rozszerzył ofertę modeli z solarnym ładowaniem i na chwilę obecną to właśnie Fenix 6 Solar jest na topie. Inaczej temat kształtuje się w przypadku najwyższego modelu smartwatcha dla triathlonistów. Mowa tu oczywiście o zegarku Forerunner 945, który pojawił się w sprzedaży wiosną 2019 roku. Istnieje spore szansa na to, że w tym roku Garmin będzie chciał odświeżyć właśnie tę serię. The5krunner.com sugeruje, że nowy wariant może zostać oznaczony symbolem Forerunner 955 oraz posiadać LTE. Wbudowana w zegarek karta SIM to ostatnie ogniwo, którego brakuje do całkowitego uniezależnienia się od zabierania ze sobą na treningu telefonu. Aktualnie bowiem za pośrednictwem zegarka możemy słychać muzyki, dokonać płatności za zakupy czy nawigować się w terenie. Możliwość udostępniania na żywo własnej lokalizacji czy wysłania SMS-a bezpośrednio z zegarka byłaby naprawdę dużą innowacją – godną premiery na targach CES 2021 :).

Garmin Vivoactive 3 Verizon
Zegarek Vivoactive 3 connected by Verizon

Przypominamy, że właśnie na targach CES 2019 Garmin zaprezentował model Vivoactive 3 Verizon z możliwością pobierania muzyki, wysyłania wiadomości oraz udostępniania własnej pozycji wskazanym użytkownikom.  Model ten jednak nigdy nie trafił na rynek europejski. W tej kwestii mamy dwie teorie. Rozwiązanie nie zdobyło dużej popularności lub (co jest bardziej prawdopodobne) Garmin przygotował sobie na podstawowym modelu grunt pod wprowadzenie takiej funkcjonalności (LTE) w wyższych seriach zegarków.

Kiedy odbędą się targi CES

Nasze wątpliwości dotyczące nowych produktów od Garmina zostaną rozwiane już 11 stycznia, kiedy to w Las Vegas rozpoczną się targi CES 2021. Impreza potrwa cztery dni.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *