Amerykański lider rynku GPS nie zwalnia tempa i prezentuje kolejną nowość w tym roku. Po odświeżeniu serii urządzeń dla ciężarówek (Garmin Dezl LGV) przyszedł czas na nowy model nawigacji dla fanów kamperów. Garmin Camper 890 ma większy ekran, mniejszą ramkę wokół ekranu, nowy rodzaj mocowania oraz sporo dodatków ułatwiających życie kierowcy w trasie.

Warianty nawigacji Garmin Camper 890

Nowa nawigacja dla kamperów, której premiera została zaplanowana na trzeci kwartał 2020 roku będzie dostępna w dwóch wariantach. Różnica między wariantami tkwi w sposobie odbioru informacji o utrudnieniach w ruchu. Użytkownicy będą mogli wybierać między modelem, w którym odbiór informacji odbywa się za pośrednictwem dołączonego do zestawu kabla (odbiornik TMC jest zintegrowany z kablem zasilającym) lub nawigacją w której do odbioru informacji z dróg wymagane jest połączenie bluetooth z aplikacją Garmin Drive.

Garmin Camper 890
Ekran o przekątnej 8″ z możliwością wyświetlania w dwóch orientacjach

Garmin Camper 890 posiada ekran dotykowy o przekątnej 8″ i rozdzielczości 1280×800 pikseli. W odróżnieniu od wcześniejszych serii, nowy Camper pozwala wyświetlać wskazówki nawigacyjne zarówno w poziomej, jak i pionowej orientacji.

Profil pojazdu lub przyczepy campingowej

Tym co wyróżnia serię Garmin Camper na tle pozostałych nawigacji amerykańskiego producenta stanowi możliwość utworzenia dedykowanego profilu pojazdu. W ustawieniach możemy wprowadzić m.in. wymiary oraz masę kampera czy przyczepy campingowej. Dzięki temu nawigacja w trakcie wytyczania tras weźmie te dane pod uwagę i zaproponuje najbardziej odpowiednią trasę dla danego środka transportu. W nawigacji Garmin Camper 890 można też ustawić profil zwykłego samochodu osobowego i dzięki temu urządzenie można wykorzystać także poza wakacyjnymi podróżami.

Garmin Camper 890
Tworzenie profilu pojazdu w nawigacji Garmin Camper 890

Mapa w nawigacji Garmin Camper 890

Garmin przyzwyczaił już nas do tego, że wszystkie modele nawigacji posiadają dożywotnie i bezpłatne uaktualnianie map. W przypadku urządzenia Camper 890 nie jest inaczej. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że poza tradycyjnym sposobem pobierania map (mamy tu na myśli łączenie nawigacji z komputerem za pośrednictwem kabla USB) w nowym modelu można skorzystać z bezprzewodowego pobierania aktualizacji przy wykorzystaniu sieci wi-fi. Fabrycznie w nawigacji została zainstalowana drogowa mapa Europy, ale istnieje też możliwość pobrania map dla rejonu Ameryki Północnej, Ameryki Południowej, Australii i nowej Zelandii, RPA, Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej. Kierowcy z pewnością docenią prezentowane z odpowiednim wyprzedzeniem komunikaty o ostrych zakrętach czy stromych podjazdach. Na mapie zostały naniesione liczne usługi dla kamperów , które pochodzą z katalogów ACSI, CamperContact i Trailer’s PARK. Poszczególne miejsca można wyszukiwać według preferowanych udogodnień, takich jak np. prysznice i dostęp do elektryczności.

Smart dodatki

Po synchronizacji z telefonem nawigacja Garmin Camper 890 oferuje szereg udogodnień dla kierowcy. Wymienić tu można:

  • prowadzenie rozmów przez wbudowany zestaw głośnomówiący nawigacji
  • odczytywanie głosowe powiadomień (smsy, maile, komunikaty)
  • wyświetlanie prognoz pogody
  • wyświetlanie aktualnych cen paliwa

Uchwyt zgodny z systemem mocowań Ram Mounts

Podobnie jak w najnowszej serii nawigacji dla pojazdów ciężarowych Dezl LGV, Garmin zastosował w modelu Camper 890 nowy typ mocowania. Użytkownik ma zatem do wyboru klasyczny sposób mocowania nawigacji do szyby za pomocą przyssawki oraz możliwość skorzystania z dobrodziejstw systemu montażu kulkowego Ram-Mounts. W zestawie znajduje się adapter zakończony kulką o średnicy 1″, do którego bez problemu można dokupić ramię montażowe i podstawę Ram – Mounts.

Garmin Camper 890
Uchwyt z kulką 1″ zgodny z systemem Ram-Mounts

Premira i cena

Nowe nawigacje z serii Garmin Camper pojawią się w sprzedaży w trzecim kwartale bieżącego roku. Sugerowana cena producenta wynosi 550 Euro. Wszystkie modele nawigacji dla kamperów możesz porównać i zakupić w TRIGAR.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *