Trzeba przyznać, że Garmin nie próżnuje w początku 2020 roku. Po premierach nowego rejestratora jazdy z rodziny DashCam i taktycznego zegarka dla służb wojskowych Tactix Delta, przyszedł czas na odświeżenie serii zegarków dedykowanych dla fanów gry w golfa. Nowy model został oznaczony symbolem Garmin Approach S62 i stanowi bezpośrednią kontynuację serii S60, która swój debiut miała w 2017 roku.

Warianty zegarka Garmin Approach S62

Nowy Approach S62 występuje w trzech wersjach. Użytkownicy mogą wybierać między białą i czarną kolorystyką. Każdy model posiada ceramiczną ramkę w ciemnym kolorze oraz szkiełko Corning Gorilla Glass 3. Wariant Bundle dodatkowo zawiera trzy monitory kijów golfowych Garmin Approach CT10 do automatycznego śledzenia gry.

Garmin Approach S62
Seria Garmin Approach S62

Nowości w stosunku do modelu Approach S60

Garmin Approach S62 przy zachowaniu identycznych gabarytów co swój poprzednik, został wyposażony w większy o 17% wyświetlacz (1,3″ średnicy). Producent zadbał też o dodanie optycznego czujnika pomiaru tętna z nadgarstka Garmin HR Elevate (czujnik trzeciej generacji, znany m.in. z serii Garmin Fenix 6) oraz pulsoksymetru, który mierzy poziom natlenienia krwi oraz pozwala dowiedzieć się więcej o ogólnej kondycji fizycznej i zdrowiu.

Garmin Approach S62
Nowości w Garmin Approach S62. Pomiar tętna z nadgarstka, pulsoksymetr i płatności zegarkiem.

W najnowszej wersji zegarka dla golfistów nie zabrakło tym razem płatności Garmin Pay. Funkcja ta po utworzeniu wirtualnego portfela i przypisaniu do niego karty, pozwala na dokonywanie płatności za pomocą zegarka. Rozwiązanie to jest o tyle wygodne, że nie trzeba przy sobie posiadać telefonu.

Funkcje golfowe

Approach S62 posiada ponad 41000 map pól golfowych z całego świata, które zostały zainstalowane w pamięci zegarka. Na kolorowym ekranie o rozdzielczości 260×260 pikseli gracz może podejrzeć greeny, sprawdzić odległości do dołków, a nawet sprawdzić prędkość i kierunek wiatru. Zegarek jest też zgodny z dedykowaną aplikacją Garmin Golf, która m.in. pozwala analizować uderzenia czy pojawić się w tablicy liderów.

Garmin Approach S62
GO GREEN – szybki podgląd przodu, środka i tyłu greena umożliwia wykonanie odpowiedniego uderzenia.

Nie tylko do gry w golfa

Garmin Approach S62 to zegarek uniwersalny, który sprawdzi się także poza polem golfowym. Producent wyposażył ten model między innymi w aplikacje wspierające treningi biegowe, rowerowe, pływackie, czy siłowe. Po synchronizacji z aplikacją Garmin Connect Mobile na ekranie zegarka będą wyświetlane powiadomienia takie jak sms, mail oraz informacje o przychodzących połączeniach. Wbudowany akcelerometr zlicza postawione w ciągu dnia kroki, a w nocy monitoruje sen.

Premiera i cena w Polsce

Garmin na swojej oficjalnej stronie podaje informację o dostępności serii  Garmin Approach S62 już w pierwszym kwartale 2020 roku. Sugerowana cena za podstawowy model wynosi 2399zł, a za wariant z czujnikami CT10 przyjdzie zapłacić 2599zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *