mBank wreszcie wprowadza GarminPay! Niedowierzamy i spradzamy.

Jeszcze nie tak dawno informowaliśmy, że Alior Bank i T-Mobile Bankowe stały się kolejnymi bankami obsługującymi płatności Garmin Pay. Dziś po wielu miesiącach oczekiwania również klienci mBanku mają powody do radości. mBank stał się dwunastym bankiem w Polsce umożliwiającym płatności za pomocą zegarków Garmin.

Przygoda mBanku z płatnościami Garmin Pay była dosyć długa. Bank najpierw dodał możliwość płacenia w Czechach, a na pytania polskich klientów nieustannie odpowiadał, że pracuje już nad wdrożeniem także w Polsce. Do dziś pozostawał największym polskim bankiem bez takich płatności. Jego konkurenci: PKO BP, Peako SA, Santader oraz ING Bank Śląski dodali już taką możliwość znacznie wcześniej. PKO BP zrobiło to już ponad półtorej roku temu, a przecież to mBank zgodnie ze swoim hasłem reklamowym pretenduje do bycia „ikoną mobilności”.

Teraz krytycy nie mają już jednak prawa głosu. Płatności Garmin Pay dodano zarówno dla kart MasterCard jak i Visa. Nie bylibyśmy jednak sobą gdybyśmy nie postanowili zweryfikować tych informacji.

Do testu użyliśmy zegarka Garmin Venu. Dla bezpieczeństwa przed dodaniem karty zaktualizowaliśmy aplikację Garmin Connect Mobile w telefonie do najnowszej wersji. Wchodząc w zegarek w aplikacji wybieramy „Garmin Pay”.

 

W aplikacji podczas dodawania karty musimy wprowadzić jej numer oraz podać nasze dane adresowe. Następnie przechodzimy do weryfikacja poprzez SMS. Po wpisaniu kodu, karta jest natychmiast aktwna i można nią płacić. Cały proces zajął niecałe trzy minuty.

W portfelu Garmin Pay możemy posiadać wiele kart. Powyżej przykład dodania kart debetowych w T-Mobile Bankowe oraz mBank. Podczas płacenia wybieramy, którą kartą chcemy zapłacić. Podkreślamy, że aby móc dokonać płatności zegarkiem nie musimy posiadać przy sobie telefonu czy karty płatniczej. Cała transakcja odbywa się za pośrednictwem zgodnego zegarka Garmin. Rozwiązanie to jest niezwykle wygodne i pozwala wybrać się na trening bez gotówki w kieszeni :).

Wszystkie zegarki obsługujące płatości zbliżeniowe Garmin Pay znajdziecie w sklepach stacjonarnych i sklepie internetowym TRIGAR.pl. W tym momencie są to modele serii: Fenix 6 oraz Fenix 5 Plus, Forerunner 645 i 945, Vivoactive 3 oraz 4, Venu, a także Vivomove Style.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *