W ostatnich dniach Garmin zaprezentował nowy rejestrator jazdy z rodziny Dash Cam. Urządzenie o nazwie Garmin Dash Cam Tandem wyróżnia zastosowanie dwóch obiektywów. Przednia kamera nagrywa wszystko to co dzieje się przed pojazdem, z kolei drugi obiektyw rejestruje wnętrze pojazdu.

Dane techniczne rejestratora Garmin Dash Cam Tandem

Nowy rejestrator, podobnie zresztą jak wcześniejsze modele z serii Dash Cam cechuje się niewielkimi gabarytami. Urządzenie waży bowiem jedynie 65g, a jego wymiary to 5,50 × 4,10 × 2,35 cm (szer. x wys. x gł.). DashCam Tandem nie posiada wbudowanego akumulatora, co oznacza że aby rozpocząć nagrywanie musi być podłączony do źródła zasilania. W zestawie znajduje się przewód zasilający o długości 4m oraz kabel USB o długości 1,5m. Do zamocowania rejestratora Dash Cam Tandem na szybie wykorzystujemy niskoprofilowy uchwyt magnetyczny, który także dołączony jest do zestawu.

Garmin Dash Cam TandemOba obiektyw posiadają kąt widzenia 180 stopni, co oznacza, że możemy zarejestrować praktycznie wszystko co dzieje się wokół kamery. Rozdzielczość przedniej kamery wynosi 1440p, a wewnętrznej 720p. Rejestrator potrafi zapisywać obraz z prędkością do 30 klatek na sekundę. Wciąż nie doczekaliśmy się sterowania głosowego w polskim języku, ale do wyboru mamy język angielski, niemiecki, francuski, włoski, hiszpański i szwedzki. Za pomocą prostych komend głosowych można m.in. zapisać dany fragment nagrania na karcie pamięci. Producent daje w zestawie kartę microSD o pojemności 16GB.

Garmin Dash Cam Tandem
Tryb Night Glo w rejestratorze Garmin Dash Cam Tandem

Ciekawostką zastosowaną przy wewnętrznej kamerze stanowi tryb Night Glo firmy Garmin, który umożliwia rejestrowanie obrazu z wnętrz pojazdu także po zmroku. Dash Cam Tandem posiada moduł GPS/Galileo oraz funkcję automatycznego wykrywania zdarzeń. W praktyce oznacza to, że w łatwy sposób możemy odszukać na mapie miejsce w którym doszło do zdarzenia. Rejestrator nie ma wyświetlacza, posiada natomiast wbudowany moduł wi-fi, który umożliwia bezprzewodowe przesyłania zapisanych nagrań do zgodnej aplikacji Garmin Drive. Z poziomu tej darmowej aplikacji w łatwy sposób możemy zarządzać nagraniami.

Premiera i cena rejestratora Garmin Dash Cam Tandem

Garmin na swojej oficjalnej stronie podaje informację o dostępności produktu już w pierwszym kwartale 2020 roku. Na zakończenie przechodzimy do najmniej przyjemnego aspektu. Sugerowana cena producenta to 350 Euro. Cóż…dwa obiektyw to i cena dwa razy wyższa 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *