Garmin Tactix Delta – edycja Sapphire. Najnowszy zegarek taktyczny do zadań specjalnych

Dziś Garmin zaprezentował najnowszą odsłonę zegarka z serii Tactix. Seria ta jest rozbudowaną wersją zegarków Fenix. W tym wypadku Tactix Delta zbudowano w oparciu o model Fenix 6x Sapphire. Tactix Delta został zaprojektowany z myślą o żołnierzach i to oni w pełni skorzystają z jego możliwości.

Cechy zegarka Garmin Tactix Delta

Zegarek posiada praktycznie niemożliwe do zarysowania szkło szafirowe, a obwódka koperty została pokryta czarną osłoną z powłoką węglową (DLC).

Garmin Tactix Delta
Garmin Tactix Delta

Konstrukcja Tactix Delta jest zgodna z normami militarnymi (MIL-STD-810). Oznacza to, że zegarek spełnia wyśróbowane wymagania odnośnie uderzeń, wody czy pyłów, tak by sprostał wymogom amerykańskiej armii. Tylko w zegarku Tactix Delta znajdziemy funkcje zaprojektowane specjalnie dla żołnierzy. Są to: tryb pracy z noktowizorem, tryb ukrycia (wyłaczą wszelką komunikację i przesył danych) oraz dedykowany przycisk, który szybko wymaże z zegarka wszystkie dane. Dodatkowo w zegarku znajdziemy więcej opcji militarnych jak: aplikacja do skoków ze spadochronem, podwójna siatka współrzędnych, odwzorowanie punktów, kompas z barometrem i oczywiście, dostępne tylko z zegarkach Garmin, mapy topograficzne z możliwością łatwego dogrywania.

Garmin Tactix Delta
Garmin Tactix Delta

Nowy Tactix Delta posiada ekran o wielkości 1,4 cala i przekątną koperty 51mm. Nowy, energooszczędny chipset GPS jest w stanie nagrywać ślad nawet do 60 godzin w zwykłym trybie. Przy użyciu trybu Ekspedycji, w którym można mocno zmniejszyć częstotliwość zapisu śladu zegarek może pracować nawet do 46 dni!

Funkcje sportowe Garmin Tactix Delta

Zegarek poza trybami militarnymi posiada oczywiście wiele aktywności sportowych. Będą to m. in: bieagnie, rower, pływanie, triathlon, narty (w tym biegowe oraz skiturowe) czy golf.

Garmin Tactix Delta

Zegarek posiada wszystkie funkcje, w które wyposażony jest jego bliźniak – Fenix 6x. Jest ich naprawdę mnóstwo, ale wymieńmy najważniejsze: , pomiar pulsu oraz saturacji (pulsoksymetr). Następnie monitoring codziennej aktwności wraz ze snem czy otrzymywanie powiadomień z telefonu. Zegarkiem możemy także łatwo płacić dzięki płatnościom zbliżeniowym Garmin Pay oraz wyorzystać go jako odtwarzacz muzyki podczas biegania. Wiele z nowości zaprezentowanych w serii Fenix 6 pokazaliśmy w osobnym wpisie.

Najnowszy Tactix Delta można już zamówić w sklepie internetowym TRIGAR.pl i sklepach stacjonarnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *