Garmin Venu, Vivoactive 4, Vivomove Style, Vivomove 3, czyli nowości IFA 2019

Na dzień przed rozpoczęciem targów IFA w Berlinie Garmin odsłonił swoje wszystkie karty. Po zaprezentowanej w ubiegłym tygodniu serii Garmin Fenix 6 przyszedł czas na premiery zegarków z nieco niższej półki. Amerykański producent pokazał dziś aż 4 nowe serie zegarków.

Garmin Venu

Prezentację zaczynam od całkowitej nowości. Garmin Venu to pierwszy model w ofercie amerykańskiego producenta, który został wyposażony w wyświetlacz amoled. Zegarek posiada szkiełko Corning Gorilla Glass. Do obsługi wykorzystamy ekran dotykowo oraz dwa przyciski umieszczone na prawej krawędzi obudowy.

Garmin Venu
Seria Garmin Venu z wyświetlaczem amoled

W ofercie pojawi się kilka wariantów kolorystycznych. Garmin Venu odbiera sygnał satelitarny z trzech systemów, posiada optyczny czujnika do pomiaru tętna oraz akcelerometr do zliczania postawionych za dnia kroków. Nowością stanowi animowane przedstawianie ćwiczeń na ekranie zegarka oraz funkcje ułatwiające całodobowe monitorowanie zdrowia. Wymienić tu można widżet ułatwiający utrzymanie odpowiedniego nawodnienia organizmu, częstotliwości oddychania (zarówno w trakcie ćwiczeń, za dnia, jak i w nocy), czy pomiaru stanu naładowania naszej wewnętrznej baterii Garmin Body Battery. Garmin Venu współpracuje z aplikacjami Spotify i Deezer oraz umożliwia bezprzewodowe przesyłanie muzyki do słuchawek bluetooth. Za pośrednictwem modelu Venu możemy także zapłacić za zakupy w sklepie i to bez konieczności posiadania przy sobie karty, czy telefonu.

Więcej informacji o serii Garmin Venu znajdziecie na stronie trigar.pl

Garmin Vivoactive 4 i Vivoactive 4s

Kolejna nowość stanowi bezpośrednią kontynuację serii Garmin Vioactive 3. Tym razem producent zdecydował się na podział zegarków na dwie wielkości tarczy. I tak modele z oznaczeniem Garmin Vivoactive 4 mają ekran o przekątnej 1,3″ i rozdzielczości 260×260 pikseli (taką sama wielkość ekranu posiada zaprezentowana w ubiegłym tygodniu seria Fenix 6). Z kolei modele Garmin Vivoactive 4s mają ekran o przekątnej 1,1″ i rozdzielczości 218×218 pikseli. Zegarki posiadają ekran dotykowy oraz dwa przyciski (wcześniejsza seria miała jeden przycisk). We wszystkich zegarkach znajdziemy odtwarzacz muzyki oraz opcję płatności zbliżeniowych Garmin Pay.

Garmin Vivoactive 4
Seria Garmin Vivoactive 4/4s

Podobnie jak w serii Garmin Venu, tak i tutaj znajdziemy nowe funkcje do monitorowania zdrowia przez całą dobę: monitor częstotliwości oddychania, funkcję BodyBattery, pulsoksymetr, monitorowanie nawodnienia organizmu, badanie poziomu stresu.

Prezentację wszystkich możliwości zegarków z serii Garmin Vivoactive 4 znajdziecie na trigar.pl

Garmin Vivomove Style

Garmin Vivomove Style to elegancka seria zegarków hybrydowych, co oznacza że znajdziemy w nich zarówno klasyczne, tykające wskazówki jak i ukryty wyświetlacz. Podobne rozwiązanie znamy już z wcześniejszej serii Garmin Vivomove HR, jednak wariant Style wnosi sporo nowości. Przede wszystkim amerykański producent wykorzystał wyświetlacz amoled, który jest żywszy, a co za tym idzie czytelniejszy. Poza tym dodatkowe dane są wyświetlane w górnej i dolnej części ekranu (wariant Vivomove HR wyświetla dane tylko w dolnej części). Na ekranie zegarka można wyświetlić informacje odbierane ze smartfona, takie jak m.in. przychodzących połączenia, smsy, maile, kalendarz i inne powiadomienia, pogodę. Zegarki chroni szkiełko Corning Gorilla Glass.

Garmin Vivomove Style
Seria Garmin Vivomove Style

Choć seria nadal nie posiada modułu GPS to producent dał możliwość podłączenia GPS ze zgodnego telefonu. Nowe zegarki posiadają optyczny czujnik do pomiaru tętna oraz zaawansowane funkcje monitorowania zdrowia znane z w/w zegarków. Nowością, którą z pewnością doceni sporo grono fanów serii Vivomove stanowi dodanie modułu NFC, a co za tym idzie obsługi płatności zegarkiem Garmin Pay.

Wszystkie dostępne modele z serii Garmin Vivomove Style wraz ze szczegółowymi danymi technicznymi znajdziecie na trigar.pl

Garmin Vivomove 3 i Viomove 3S

Tak jak w przypadku nowego Vivoactiva 4, tak i tu Garmin zdecydował się na podział serii na dwie wielkości traczy. Poza tym zegarki z serii Garmin Vivomove 3 są wizualnie bardzo podobne do swojego poprzednika, czyli serii Vivomove HR. Mamy zatem wskazówki i ukryty ekran. Nowością jest wdrożenie funkcji znanych z bardziej zaawansowanych serii zegarków, takich jak pulsoksymetr, BodyBattery, monitorowanie nawodnienia czy cyklu menstruacyjnego.

Garmin Vivomove 3
Seria Garmin Vivomove 3 i Vivomove 3s

Na ukrytym wyświetlaczu możemy wyświetlić informacje przesyłane ze smartfona. Nowe zegarki nie mają GPS, ale z danych producenta wynika, że Vivomove 3 może skorzystać z modułu GPS dostępnego w połączonym telefonie.

Z całą serię Garmin Vivomove 3 możecie zapoznać się na stronie trigar.pl

Premiera nowych zegarków została zaplanowana na trzeci i czwarty kwartał 2019 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *