Na tydzień przed rozpoczęciem berlińskich targów IFA 2019 Garmin zaprezentował nową linię zegarków oznaczoną jako Garmin Fenix 6. Jak nietrudno się domyślić seria ta stanowi bezpośrednią kontynuację zegarków z rodziny Fenix 5 Plus. Amerykański producent zachował podział na trzy wielkości tarczy, dlatego w ofercie znajdziemy modele Fenix 6X, Fenix 6 i Fenix 6S. Całkowitą nowość stanowi natomiast wprowadzenie podziału na serię Fenix 6X Solar oraz PRO. Dzięki naszemu partnerowi, firmie TRIGAR.pl jako pierwsi w Polsce mieliśmy możliwość przetestowania większości z nowych urządzeń. Zapraszamy do lektury!

Warianty zegarków Garmin Fenix 6

Garmin zaprezentował łącznie 13 zegarków. Jak już wspomnieliśmy nowe Fenixy zostały podzielona na trzy serie: 6X/6/6S. Poniżej przedstawiamy wszystkie modele wraz z ich numerami katalogowymi:

 • Garmin Fenix 6X Pro Solar Carbon Gray DLC z czarnym paskiem [010-02157-21]
 • Garmin Fenix 6X Sapphire Carbon Gray DLC z czarnym paskiem [010-02157-11]
 • Garmin Fenix 6X Pro Slate Gray z czarnym paskiem [010-02157-01]
 • Garmin Fenix 6 Sapphire szary z tytanową ramką i pomarańczowym paskiem [010-02158-14]
 • Garmin Fenix 6 Sapphire Carbon Gray DLC z czarnym paskiem [010-02158-11]
 • Garmin Fenix 6 Pro Slate Gray z czarnym paskiem [010-02158-02]
 • Garmin Fenix 6 srebrny z czarnym paskiem [010-02158-00]
 • Garmin Fenix 6S Sapphire Carbon Gray DLC z czarnym paskiem [010-02159-25]
 • Garmin Fenix 6S Sapphire różowe złoto z szarym paskiem [010-02159-21]
 • Garmin Fenix 6S Pro czarny z czarnym paskiem [010-02159-14]
 • Garmin Fenix 6S Pro różowe złoto z białym paskiem [010-02159-11]
 • Garmin Fenix 6S srebrny z białym paskiem [010-02159-00]
 • Garmin Fenix 6S srebrny z czarnym paskiem [010-02159-01]

Aktualne ceny, szczegółowe dane techniczne oraz zdjęcia wszystkich w/w zegarków znajdziecie na TRIGAR.pl

Garmin Fenix 6
Od lewej: Fenix 6X Sapphire, Fenix 6 Sapphire, Fenix 6S Sapphire

Poszczególne serie (F6X, F6 i F6S)  różnią się między sobą przede wszystkim wielkością tarczy, średnicą ekranu, materiałem z jakiego zostało wykonane szkiełko oraz długością pracy bez konieczności doładowywania akumulatora. Modele z dopiskiem „sapphire” mają szkiełko szafirowe, a warianty „PRO” i podstawowe zostały wyposażone w szkło Corning Gorilla Glass. Warto zwrócić uwagę na to, że część zegarków z szafirowymi szkiełkami posiada ramki pokryte diamentopodobną powłoką węglową. Dotychczas powłokę DLC mogliśmy znaleźć tylko w wojskowym modelu Garmin Tactix Charlie.

Zobacz film z przeglądem menu zegarka Garmin Fenix 6

Garmin Pay, Music i mapa

O ile wszystkie modele z serii Garmin Fenix 5 Plus posiadają mapę i funkcję bezprzewodowego przesyłania muzyki do słuchawek bluetooh, tak w przypadku nowej serii Garmin Fenix 6 producent wprowadził zmiany. Otóż mapę i odtwarzacz znajdziemy we wszystkich modelach z szafirowym szkiełkiem oraz wariantach PRO. W praktyce oznacza to, że tylko trzy podstawowe modele nie będą miały mapy i muzyki. W zegarkach obsługujących mapy zainstalowano rekreacyjną mapę Europy oraz mapę tras narciarskich. Garmin „Ski Map 2” to nowość, z którą nie mieliśmy wcześniej okazji się jeszcze spotkać. Połączenie tras narciarski z trybem aktywności narty&snowboard brzmi naprawdę ciekawie. Z niecierpliwością czekamy na zimowe testowanie. Wszystkie nowe zegarki posiadają funkcję płatności Garmin Pay. O tym jak działa płacenie zegarkiem Garmin pisaliśmy tutaj. Modele wyposażone w bezprzewodowe przesyłanie muzyki do zgodnych słuchawek bluetooth współpracują z najpopularniejszymi na świecie serwisami streamingowymi Spotify i Deezer.

Garmin Fenix 6
Współpraca ze spotify i deezer oraz wbudowana mapa Topo Europe i Garmin Ski 2

Kilka słów o nawigacji za pośrednictwem nowych Fenixów. W modelach wyposażonych w mapę możemy skorzystać m.in. z funkcji wyszukiwania punktów szczególnych w okolicy czy znaleźć miasto wpisując jego nazwę. Z poziomu zegarka nie ma możliwości wyszukiwania adresów, ale tu z pomocą przychodzi aplikacja Garmin Explore. Bez problemu natomiast wprowadzimy w zegarku współrzędne (i to w wielu formatach), wrócimy po śladzie do miejsca w którym rozpoczęliśmy aktywność czy utworzymy kurs trasy powrotnej. Ostatnia funkcja pozwala trenować w obcych miastach czy miejscach i bazuje na popularnych trasach udostępnianych przez innych użytkowników urządzeń marki Garmin. Funkcja ta została szczegółowo zaprezentowana w artykule na fenixworld.pl. Nowością jaką znajdziemy w ustawieniach stanowi opcja zmiany motywu mapy. Do wyboru mamy standardowy widok oraz nowe motywy: ciemny, kontrastowy i morski.

Garmin Fenix 6
Motywy mapy serii w Garmin Fenix 6
Ładowanie solarne w Garmin Fenix 6X Solar

Na tę funkcję z pewnością czekało spore grono użytkowników. Garmin Fenix 6X Pro Solar to pierwszy zegarek w ofercie amerykańskiego producenta, który został wyposażony w funkcję doładowywania baterii za pomocą światła słonecznego. Fenix 6X posiada szkiełko Power Glass oraz specjalny widżet, który graficznie i procentowo pokazuje stopień doładowania zegarka. Według danych technicznych dostępnych na stronie trigar.pl energia słoneczna może wydłużyć czas pracy zegarka o 6 godzin w trybie GPS, przy założeniu całodziennego użytkowania w tym 3 godz. pracy dziennie na powietrzu przy oświetleniu 50 000 luksów. Więcej informacji o czasach pracy znajdziecie nieco dalej w tabeli.

Garmin Fenix 6 X Solar

Wygląd i właściwości

Na pierwszy rzut oka, wizualnie nowa seria jest bardzo podobna do swojego poprzednika. Garmin zachował praktycznie takie same wymiary dla wszystkich wariantów, w konsekwencji czego w modelach F6X znajdziemy paski QuickFit o szerokości 26mm, w F6 paski o szerokości 22mm, a w najmniejszym F6S paski o szerokości 20mm. Jest to dobra wiadomość dla użytkowników, którzy posiadają kolekcję pasków od starszych generacji, a planują przesiadkę na nowego Fenixa 6. Zatem gabaryty zewnętrze nie uległy zmianie,  natomiast udało się zwiększyć średnicę ekranu dla serii Fenix 6X i Fenix 6. Wynosi ona odpowiednio 1,4″ i 1,3″. W serii Fenix 6S ekran ma przekątną 1,2″, czyli taką samą jak cała rodzina zegarków Fenix 5 Plus i Fenix 5 (poza modelem Fenix 5S, który ma przekątną 1,1″). Wraz ze wzrostem ekranu powiększyła się ilość pikseli, która w modelu F6x wynosi 280×280, a dla F6 260×260 pikseli. Do obsługi zegarka nadal wykorzystamy pięć przycisków rozmieszczonych na bocznych krawędziach. Garmin zrezygnował z teleskopów mocowanych za pomocą śrubek. Dzięki temu zabiegowi zegarki nabrały bardziej eleganckiego wyglądu, zwłaszcza seria Fenix 6S.

Garmin Fenix 6
Garmin Fenix 6S dostępny jest w aż 7 wariantach
Garmin HR Elevate i pulsoksymetr

W zegarkach Garmin Fenix 6 zastosowano optyczny czujnik do pomiaru tętna z nadgarstka trzeciej generacji. Ten sam rodzaj czujnika mieliśmy okazję poznać w trakcie wiosennych premier modeli Forerunner 945/245/45. Co ciekawe producent deklaruje działanie czujnika także w trakcie pływania. Sprawdzimy tę wiadomość w przy najbliższej okazji. Wszystkie nowe Fenixy zostały wyposażone w pulsoksymetr, który dostarcza informacji o poziomie tlenu we krwi. We wcześniejszych modelach z rodziny Garmin Fenix tę opcję znajdziemy tylko w urządzeniu Garmin Fenix 5X Plus.

Garmin Fenix 6X
Pomiar tętna z nadgarstka i pulsoksymetr to standard w każdym modelu z serii Fenix 6
Monitorowanie wydajności, Body Battery i Garmin PacePro

Monitorowanie wydajności obejmujące pomiar pułapu tlenowego oraz stan wytrenowania z uwzględnieniem temperatury otoczenia, aklimatyzacji wysokościowej, obciążenia treningowego, czasu regeneracji oraz efektu treningu aerobowego i beztlenowego to funkcje, które Garmin zaprezentował przy okazji premiery modelu Forerunner 945. Teraz znajdziemy je także w serii Fenix 6. Nowością, która po raz pierwszy zagości w Fenixach jest Body Battery, czyli widżet odwzorowujący poziom naładowania organizmu. Wszystkie nowe modele poza podstawowymi wariantami (Fenix 6s i Fenix 6) zostały wyposażone także w nowość o nazwie PacePro. Jest to pierwsza w swoim rodzaju funkcja, która pomaga utrzymać tempo podczas biegu dzięki nawigacji dostosowanej do nachylenia terenu.

Garmin Fenix 6
Pomiar wydajności z uwzględnieniem warunków otoczenia oraz widżet Body Battery
Chipset Sony = dłuższy czas pracy baterii

Zegarki z serii Garmin Fenix 6, podobnie jak zaprezentowany nie tak dawno Forerunner 945 zostały wyposażone w chipset Sony. Zmiana ta korzystnie wpłynęła na wydłużenie czasu pracy zegarków z włączonym zapisem GPS. Dla przykładu Fenix 6x według danych producent potrafi zarejestrować do sześćdziesięciu godzin ciągłej aktywności!  W poniższej tabeli prezentujemy czasy pracy wszystkich nowych modeli. Z kolei w zestawieniu na stronie TRIGAR.pl możecie je porównać do osiągnieć serii Fenix 5 Plus i Fenix 5.

Czas pracy akumulatora
Seria Fenix 6SSeria Fenix 6Seria Fenix 6X
W trybie zegarkaDo dni 9Do 14 dniDo 21 dni (wersja Solar +3 dni)
W trybie GPSDo 25 godzinDo 36 godzinDo 60 godzin (wersja Solar + 6 godzin)
W trybie UltraTrackDo 60 godzinDo 72 godzinDo 120 godzin (wersja Solar +28 godzin)
W trybie GPS z muzykąDo 6 godzinDo 10 godzinDo 15 godzin (wersja Solar + 1 godzina)
Tryb specjalny 1Do 20 dniDo 28 dniDo 46 dni (wersja Solar +1 dzień)
Tryb specjalny 2Do 34 dniDo 48 dniDo 80 dni (wersja solar +40dni)
Zarządzanie zasilaniem

Pozostajemy w temacie powiązanym z baterią. Nowa seria przyniosła bardzo sympatyczną funkcję, którą w menu wszystkich zegarków z rodziny Garmin Fenix 6 znajdziemy pod nazwą zarządzanie zasilaniem. W ramach tej funkcji mamy dostęp do czterech opcji:

 • oszczędzanie baterii – opis poniżej
 • tryby zasilania – opis poniżej
 • procent baterii – włączenie spowoduje wyświetlanie poziomu naładowania zegarka w procentach
 • czas pracy baterii – włączenie spowoduje wyświetlanie poziomu naładowania zegarka w dniach i godzinach

W ramach trybu oszczędzania baterii możemy zdefiniować ustawienia związane z tarczą zegarka, muzyką, synchronizacją z telefonem, śledzeniem aktywności, pomiarem tętna z nadgarstka, pulsoksymetrem i podświetleniem. Wyłączenie lub ograniczenie w/w funkcji pozwala znacząco wydłużyć czas pracy Fenixa w trybie zwykłego zegarka. W naszym teście włączenie trybu oszczędzania baterii w momencie, gdy zegarek szacował że pozostało mu 5 dni pracy, spowodowało wydłużenie tego czasu do 17 dni. Wcześniejsze serie Fenixów również miały tryb oszczędny, ale nie był on tak rozbudowany jak w „szóstkach” i tak naprawdę nie dawał wglądu na to o ile wydłuży się czas pracy zegarka. Tryb oszczędzania można w szybki sposób włączyć lub wyłączyć z poziomu menu elementów sterujących, które wywołujemy za pomocą przytrzymania przycisku zasilania.

Garmin Fenix 6
Nowy tryb oszczędzania baterii potrafi wydłużyć jej czas pracy nawet o kilkadziesiąt dni!

Kolejną nowość stanowi możliwość utworzenia własnych trybów zasilania. Fabrycznie wszystkie zegarki z serii Garmin Fenix 6 posiadają dwa tryby, ale bez problemu możemy utworzyć dodatkowe i nadać im nazwy. W ramach dostosowywania trybu mamy do dyspozycji:

 • ustawienia GPS
 • ustawiania muzyki
 • ustawienia synchronizacji z telefonem
 • włączenie lub wyłączenie tętna z nadgarstka
 • włączenie lub wyłączenie pulsoksymetru
 • włączenie lub wyłączenie mapy
 • włącznie lub wyłączenie podświetlenia
 • zezwolenie na synchronizację z zewnętrznymi czujnikami lub odłączenie czujników
Garmin Fenix 6
Tryby zasilania pozwalają wydłużyć żywotność baterii w trakcie trwania aktywności

Dostosowując tryby zasilania, zegarek pokazuje o ile maksymalnie możemy wydłużyć czas pracy zegarka. Będąc w trakcie aktywności, na przykład biegu po górach, możemy za pomocą trzech kliknięć wybrać wcześniej zdefiniowany tryb, gdzie odrazu widzimy o ile przedłuży to żywotność zegarka. Prosta sprawa, a naprawdę cieszy!

Nowe tarcze zegarka

Nowe Fenixy posiadają 11 fabrycznie zainstalowanych w zegarku tarcz. Poza tym bez problemu możemy tworzyć własne tarcze z poziomu ustawień zegarka, aplikacji Garmin Face IT lub platformy Garmin Connect IQ. Bardzo przypadły nam do gustu zwłaszcza te tarcze, w których dane zostały rozmieszczone po obwodzie ekranu.

Garmin Fenix 6
Tarcze zegara w serii zegarków Garmin Fenix 6
Widżety w zegarku Garmin Fenix 6

W nowych Fenixach znajdziemy 34 fabrycznie zainstalowane widżety, do których dostęp uzyskujemy poprzez wciskanie przycisku w górę lub w dół. Oczywiście tak jak we wszystkich wcześniejszych modelach możemy samemu wybrać te dodatki, które są nam przydatne i ułożyć je w odpowiadającej nam kolejności. Nowością jest zmiana sposobu prezentowania widżetów. W seriach Fenix 5/5 Plus kolejne widżety zajmowały cały ekran, a w zegarkach Fenix 6 na jednym ekranie widzimy zawsze trzy widżety. I choć może się to wydawać dziwne, to rozwiązanie to jest niezwykle czytelne. Niektóre widżety zostały wzbogacone o nowe parametry. Jako przykład podamy funkcję prezentującą godziny wschodu/zachodu oraz świtu i zmierzchu. Obecnie widżet ten wyświetla też informację za ile czasu będzie miał miejsce wschód/zachód.

Garmin Fenix 6
Widżet wschodu i zachodu słońca w serii Fenix 6 Tytan

Poniżej prezentujemy widżety dostępne w nowych Fenixach:

 • ABC – Altimetr, Barometr, Kompas
 • Wschód/zachód
 • Wydajność
 • Stan treningu
 • Ostatnia aktywność
 • Kroki
 • Statystyki zdrowia
 • Pulsoksymetr
 • Sterowanie muzyką
 • Body Battery
 • Pogoda
 • Kalendarz
 • Powiadomienia
 • Ostatni bieg/jazda/pływanie
 • Golf
 • Tętno
 • Pokonane piętra
 • Mój dzień
 • Kalorie
 • Minuty intensywnej aktywności
 • Stres
 • Wysokościomierz
 • Barometr
 • Kompas
 • Dog Track
 • Sterowanie kamerą Garmin Virb
 • Współpraca z komunikatorem satelitarnym  Garmin inReach
 • Alternatywne strefy czasowe
 • Współpraca z Garmin Xero
 • Garmin Coach
 • Historia
 • Temperatura

Przy okazji porównywania widżetów dostępnych w modelu Garmin Fenix 6 Sapphire Tytan i Garmin Fenix 5 Plus Tytan odrazu zauważyliśmy różnicę w kontraście i nasyceniu kolorów. Choć producent nie podaje szczegółowych danych dotyczących kolorów, to zdecydowanie widać że barwy w szóstkach są żywsze.

Garmin Fenix 6

Trening z zegarkiem Garmin Fenix 6

Garmin Fenix 6 to zegarek stworzony z myślą o ludziach aktywnych. Obsługa trzech systemów satelitarnych (GPS, GLONASS, Galileo) oraz wbudowany akcelerometr pozwala używać zegarka do treningów zarówno na otwartej przestrzeni jak i w budynku. Fenix posiada optyczny czujnik do pomiaru tętna, ale można go też połączyć z zewnętrznymi czujnikami np. tętna, kadencji, mocy itp. Do synchronizacji wykorzystywany jest protokół ANT+ lub Bluetooth Smart. Poniżej prezentujemy aktywności jakie znajdziemy we wszystkich nowych Fenixach.

Bieg, Rower, Basen, Triatlon, Siła, Chód, Kardio, Snowboard, Ekspedycja, Śledź mnie, Multisport, Bieg szlakiem, Bieżnia, Tor kryty, Wędrówka, Wspinaczka, Jazda w pomieszczeniu, MTB, Pływanie na otwartym akwenie, Narty, Bieg narciarski, SUP, Wiosłowanie, Ergometr, Kajak, Golf, TruSwing, Odwzorowanie punktu, Joga, Tętno do wysiłku, Bieganie z pływaniem, Pokonane piętra, Maszyna eliptyczna, Stepper, Jumpmaster, Taktyczne, Łódź, Inna

Nowością w porównani z wcześniejszymi seriami zegarków z rodziny Fenix jest aktywność o nazwie ekspedycja. W ramach tego trybu możemy zdefiniować interwał czasowy rejestrowania pozycji GPS. Do wyboru mamy rejestrację  co 15/30/45/60/75/90 minut oraz opcję rejestracji tylko po zachodzie słońca. Wchodząc w ustawienia  widzimy też poziom naładowania akumulatora oraz szacunkową ilość dni jak pozostała do rozładowania zegarka. Standardowo w ramach ekspedycji są ustawione trzy ekrany z danymi, gdzie:

 • na pierwszym ekranie widzimy poziom naładowania baterii, interwał rejestracji, aktualną godzinę i datę, dzień ekspedycji, zdobyte punkty (inaczej zapisane pozycje)
 • na drugim ekranie znajduje się informacja o dystansie pokonanym danego dnia oraz podsumowanie całej aktywności – dystans przeliczany jest w linii od punktu do punktu
 • na trzecim ekranie mamy podgląd własnej pozycji na mapie – z tego ekranu w bardzo łatwy sposób można zapisywać własne punkty na trasie
Garmin Fenix 6
W trybie ekspedycji Fenix 6 potrafi rejestrować pozycję z określoną częstotliwością czasu

Poza wyżej wymienionymi aktywnościami, w zegarkach z serii Fenix 6 można tworzyć własne aktywności, nadając im nazwę i określając parametry jakie mają rejestrować. W ramach każdej aktywności (poza ekspedycją) możemy edytować wyświetlanie stron z danymi. Wszystkie nowe zegarki posiadają aż dziesięć układów pól danych. W serii Fenix 6s i Fenix 6 pojawiły się dwa nowe układy na których można wyświetlić odpowiednio 5 i 6 parametrów. Z kolei w serii Fenix 6X maksymalnie na jednej stronie możemy ustawić do 10 parametrów. We wcześniejszych seriach na jednym ekranie można ustawić do 4 parametrów (temat można obejść za pomocą dodatków z Garmin Connect IQ, ale nie jest to tak intuicyjne jak w przypadku gotowego/fabrycznego rozwiązania).

Garmin Fenix 6

Garmin Fenix 6

Parametry z których możemy skorzystać zostały podzielone na grupy:

 • Pola stopera – stoper, czas okrążenia, czas ostatniego okrążenia, średni czas okrążenia, upłynęło czasu, czas dla wielu dyscyplin
 • Pola dystansu – dystans, dystans okrążenia, dystans ostatniego okrążenia
 • Pola tempa – tempo, średnie tempo, tempo okrążenia, tempo ostatniego okrążenia,
 • Pola prędkości – prędkość, średnia prędkość, prędkość okrążenia, prędkość ostatniego okrążenia, maksymalna prędkość prędkość pionowa
 • Pola tętna – tętno, średnie tętno strefa tętna, efekt treningu aerobowego, efekt treningu beztlenowego, maksymalne tętno %, % rezerwy tętna, średni % tętna maksymalnego, średni % rezerwy tętna, tętno okrążenia, % rezerwy tętna okrążenia, % maksymalnego tętna okrążenia, tętno ostatniego okrążenia, % rezerwy tętna ostatniego okrążenia, % maksymalnego tętna ostatniego okrążenia, czas w strefie
 • Dynamika biegu – odchylenie pionowe, średnie odchylenie pionowe, odchylenie pionowe okrążenia, odchylenie do długości, średnie odchylenie do długości, odchylenie do długości okrążenia, czas kontaktu z podłożem, Średni czas kontaktu z podłożem, CKP okrążenia, balans CKP, średni bilans CKP, bilans CKP okrążenia, długość kroku, średnia długość kroku, długość kroku okrążenia, rytm, średni rytm, rytm okrążenia
 • Pola rytmu – rytm, średni rytm, rytm okrążenia, rytm ostatniego okrążenia
 • Pola temperatury – temperatura, najwyższa temperatura z ostatnich 24h, najniższa temperatura z ostatnich 24h
 • Pola wysokości – średni wznios, średni spadek, maksymalny wznios, maksymalny spadek, wysokość, całkowity wznios, całkowity spadek, wznios okrążenia, spadek okrążenia, wznios ostatniego okrążenia, spadek ostatniego okrążenia, minimalna wysokość, maksymalna wysokość, wysokość GPS, dystans do wysokości, nachylenie,
 • Pola kompasu – kurs kompasowy, kierunek GPS, kierunek kompasu
 • Pola nawigacyjne- pozostały dystans, szacowany całkowity dystans, prędkość wypadkowa, prędkość pionowa, namiar, kurs, zejście z kursu, dystans pionowy do celu, doskonałość do celu, pozycjam pozycja docelowa, długość/szerokość, szacowany czas przybycia, czas podróży, punkt miejsca docelowego, następny punkt, dystans do następnego, ETA następny, czas do następnego
 • Pola natlenienia mięśni – poziom natlenienia mięśni, całkowite stężenie hemoglobiny
 • Inne pola – kalorie, poziom baterii, GPS, przygotowanie wydolnościowe, okrążenia, wschód słońca, zachód słońca, aktualny czas, ciśnienie otoczenia, ciśnienie barometryczne, obciążenie, częstotliwość oddechu
 • Widok graficzny – widok graficzny rytmu, widok graficzny tętna

Zwracamy uwagę na nowe pola określane jako widok graficzny. W wcześniejszych modelach istnieje możliwość graficznego przedstawienia tętna, ale na osobnym ekranie. W „szóstkach” możemy dodać informację o tętnie  i rytmie oraz graficznym przedstawieniem strefy w jakiej się aktualnie znajdujemy w ramach parametrów strony z danymi.

Garmin Fenix 6
Nowy układ danych z opcją wyświetlania 5. lub 6. parametrów na jednym ekranie

Seria Garmin Fenix 6 oferuje znane z wcześniejszych wersji opcje treningowe. Możemy zatem:

Synchronizacja z telefonem

Zdecydowanie zalecamy synchronizację zegarka Garmin Fenix 6 z aplikacją Garmin Connect Mobile. O korzyściach jakie przynosi takie połączenie pisaliśmy tutaj. Z poziomu aplikacji możemy przejrzeć m.in. historię aktywności, kroków, przeanalizować jakoś naszego snu, zaplanować trening czy trasę w obcym mieście. Poza tym dzięki komunikacji z aplikacją na ekranie zegarka możemy odczytywać informacje o powiadomieniach (sms, mail, plakietki), pogodzie, spotkaniach z kalendarza. Wszystkie zegarki z nowej serii Fenix 6 posiadają też funkcję wykrywania wypadków i wzywania pomocy, ale żeby komunikat o naszym położeniu został automatycznie wysłany do wskazanych wcześniej kontaktów, to również musimy być połączeni z aplikacją.

Garmin Fenix 6
Funkcja wykrywania zdarzeń i wzywania pomocy
Cena i premiera Garmin Fenix 6 w Polsce

Ceny nowych Fenixów wahają się w przedziale 2649zł do 4449zł. Najdroższym modelem z zestawienia jest Garmin Fenix 6X Sapphire Solar. Większość nowych zegarków jest już dostępna w salonach firmowych oraz sklepie internetowym TRIGAR.pl co jest bardzo miłą niespodzianką. Dotychczas przy wszystkich wcześniejszych premierach musieliśmy czekać na dostawę do Polski przez kilka tygodni. Tym bardziej dziękujemy firmie TRIGAR za przedpremierowe udostępnienie nowych Fenixów na testy. Odsyłamy Was też do tabeli, w której zostały zestawione wszystkie aktualnie dostępne w sprzedaży serie zegarków Garmin Fenix.

8 komentarzy do “Garmin Fenix 6 już dostępny w sprzedaży!

  • 3 września, 2019 o 08:45
   Bezpośredni odnośnik

   Tak to prawda. Wersja Solar nie ma szkiełka szafirowego tylko Power Glass. Z kolei reszta wariantów Pro ma Corning Gorilla Glass 3. Dzięki za zwrócenie uwagi na błąd w opisie. Już go poprawiliśmy 🙂

   Odpowiedz
 • 28 września, 2019 o 06:55
  Bezpośredni odnośnik

  Witam czy ma np.auto pauza jak stanie sie na chwilke to zatrzyma stoper . bo w starszych np fr 610 mial takie cos a teraz mam fx5 nie ma moze posiada ale nie doszedlem jak to mozna wlaczyc pozdrawiam Arek

  Odpowiedz
  • 30 września, 2019 o 09:12
   Bezpośredni odnośnik

   Witam. Funkcja auto pauzy jest jak najbardziej dostępna w serii zegarków Garmin Fenix. Aby ją włączyć należy wybrać daną aktywność np. Bieg. Dalej przytrzymać lewy, środkowy przycisk. Wchodzimy do ustawień biegania i na liście odszukujemy Auto Pause. Fabrycznie opcja ta jest wyłączona. Zmieniamy na włączone i tu pojawi się jeszcze dodatek, gdzie możemy zdefiniować czy pauza ma nastąpić w momencie zatrzymania czy przy określonej prędkości/tempie.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *