Od kilku tygodni w zagranicznych portalach poświęconych urządzeniom wearables przewija się nazwa nowego zegarka Garmin Forerunner 645 Music. Wszystko wskazuje na to, że z początkiem 2018 roku amerykański producent zaprezentuje długo oczekiwaną nowość w swojej ofercie. Zegarek sportowy z funkcją bezprzewodowego przesyłania muzyki do słuchawek.

Edycja z 08.01.2018.

Plotki okazały się być prawdą. Na dzień przed rozpoczęciem targów CES 2018 Garmin zaprezentował model Forerunner 645. Zegarek zgodnie z przewidywaniami został wyposażony w pamięć, która może pomieścić około 500 utworów. Więcej informacji na temat nowego zegarka znajdziecie na stronie trigar.pl

Idea przesyłania muzyki z zegarka

Pamiętamy czasy kiedy na rynku zegarków sportowych pojawiały się pierwsze pulsometry z opcją pomiaru tętna z nadgarstka. Garmin początkowo utrzymywał, że nie pójdzie w tym kierunku gdyż pomiar z nadgarstka nie jest stabilny. Wkrótce jednak do sprzedaży trafił Forerunner 225, w którym Garmin zastosował technologię zewnętrznego producenta (MIO). Nie minęło pół roku od tej premiery, a Garmin zaprezentował swój własny system pomiaru tętna z nadgarstka HR Elevate oraz model Forerunner 235. Obecnie wszystkie zegarki tego producenta posiadają optyczny pomiar tętna. Podobnie wygląda sytuacja z muzyką przesyłaną bezpośrednio z zegarka do słuchawek. Konkurencja nie śpi i jest w tej kwestii o krok do przodu. Przecież Apple Watch czy zegarki marki TomTom posiadają już taką funkcjonalność. Póki co zegarki Garmin posiadają jedynie funkcję sterowania muzyką w smartfonie.  Mamy jednak nadzieję, że lada moment za sprawą modelu Garmin Forerunner 645 Music to się zmieni i osoby które lubią biegać z muzyką nie będą zmuszone do zabierania na trening smartphona.

garmin forerunner 645 music

Garmin Forerunner 645 Music – wygląd

Krążące po sieci zdjęcie rzekomego modelu Garmin Forerunner 645 Music sugeruje, że zegarek może być dostępny w czterech wariantach kolorystycznych. Rewolucji w designie nie ma. Wizualnie model ten przypomina zaprezentowany w ostatnich miesiącach smartwatch Garmin Vivoactive 3. Po ilości przycisków znajdujących się na obudowie wnioskujemy, że zegarek nie będzie posiadał ekranu dotykowego, a do poruszania się po menu będziemy wykorzystywać cztery klawisze. Co ciekawe poprzedni model z „6” w nazwie, czyli Garmin Forerunner 630 posiadał ekran dotykowy.

garmin forerunner 645 music

Garmin Forerunner 645 Music – funkcjonalność

Pomimo tego, że Garmin nie potwierdza informacji o nowym zegarku na portalu the5krunner.com pojawiło się zestawienie funkcji,  które wygląda bardzo prawdopodobnie. Poniżej prezentujemy podsumowanie cech modelu Garmin Forerunner 645 Music przedstawione na tej stronie.

 • Nowy format w porównaniu do modeli Forerunner 630/235
 • Odporne szkiełko i mniejsza waga urządzenia
 • Standardowe paski (brak pasków szybkiej zmiany garmin quick fit)
 • Rozdzielczość wyświetlacza taka jak w serii Fenix 5 i Forerunner 935, czyli 240x240px
 • Krótszy czas pracy na baterii
 • Wsparcie dla protokołu ANT+ i Bluetooth Smart
 • Możliwość zainstalowania 800 utworów muzycznych w pamięci zegarka
 • Obsługa płatności Garmin Pay (funkcja zapowiadana w vivoactive 3, póki co wciąż nie jest dostępna w Polsce)
 • Wsparcie dla aktywności rower, ale brak możliwość podłączenia czujnika mocy
 • Wsparcie dla pływania na basenie, ale brak możliwości podłączenia czujnika tętna HRM Tri
 • Brak trybu multisport
 • Brak wsparcia dla aplikacji golf
 • Bardziej ograniczone funkcje turystyczne w porównaniu do Forerunner 935 i Fenix 5
 • Posiada funkcje monitora dobowej aktywności
 • Posiada wsparcie dla funkcji fizjologicznych Firstbeat
 • Posiada wsparcie dla  Garmin’s Running Power
Kiedy premiera?

Jeżeli pogłoski na temat nowego modelu okażą się prawdziwe to idealnym momentem na zaprezentowanie go będą największe targi elektroniki użytkowej na świecie CES. Targi te odbywają się corocznie w pierwszych tygodniach stycznia w Las Vegas. Czekamy zatem z niecierpliwością.

Edit z 08.01.2018

Wersja z odtwarzaczem muzyki, czyli Garmin Forerunner 645 Music kosztuje 1890zł, a model bez odtwarzacza 1699zł. Premiera została zaplanowana na pierwszy kwartał 2018 roku.

2 komentarze do “Garmin Forerunner 645 Music

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *