Garmin Vivoactive 3 nowy smartwatch dla aktywnych

Garmin Vivoactive 3 został zaprezentowany na tegorocznych targach IFA. Trzecia generacja zegarka dla ludzi aktywnych zyskała zupełnie nową konstrukcję. Tym razem producent zrezygnował z prostokątnej tarczy i zamienił ją na tarczę okrągłą. Tym samym nowy vivoactive bardziej przypomina popularną serię wielofunkcyjnych zegarków Garmin Fenix.

Warianty produktu

Garmin Vivoactive 3 jest dostępny w trzech wariantach, które różnią się między sobą kolorem ramki i pasków

 • Vivoactive 3 – srebrny z białym silikonowym paskiem o numerze katalogowym 010-01769-22
 • Vivoactive 3 – srebrny z czarnym silikonowym paskiem o numerze katalogowym 010-01769-02
 • Vivoactive 3 – niebieskoszary z czarnym silikonowym paskiem o numerze katalogowym 010-01769-12

garmin vivoactive 3

Zmiany w wyglądzie

Tak jak wspomnieliśmy w pierwszym akapicie, nowy Garmin Viovactive 3 został wyposażony w okrągłą tarczę. W odróżnieniu od swoich poprzedników na obudowie posiada tylko jeden przycisk, a do przemieszczania się po menu wykorzystujemy dotykowy ekran. Alternatywnie można także skorzystać z ukrytego przycisku SlideSwip, który znajduje w bocznej części korpusu zegarka. Przypomnimy, że nie jest to pierwszy zegarek w ofercie amerykańskiego producenta, który posiada ukryte w obudowie przyciski. Kilka lat temu, zanim na rynku na dobre zagościły ekrany dotykowe, Garmin stworzył model Forerunner 405/410 z dotykową ramką. Obsługa zegarka poprzez pocieranie ramki nie zawsze działała prawidłowo. Mamy nadzieję, że w nowym zegarku nie będzie żadnych problemów. Nowy Vivoactive to też nowe, jeszcze bardziej intuicyjne menu. Prostym, a jakże funkcjonalnym udogodnieniem jest możliwość ustawienia na jednym ekranie treningu do czterech parametrów (wcześniej były maksymalnie trzy parametry treningu na ekran).

Garmin Vivoactive 3

Garmin Pay – dokonuj płatności za pośrednictwem zegarka

Garmin Viovactive 3 został wyposażony w nową funkcję Garmin Pay. Dzięki niej za zakupy w sklepie będzie można zapłacić zbliżeniowo za pomocą zegarka. Usługa ma współpracować z kartami Visa i MasterCard. Niestety na chwilę obecną nie mamy potwierdzenia, czy Garmin Pay będzie współpracował z polskimi bankami.

garmin vivoactive 3

Garmin Vivoactive 3 – zegarek wielofunkcyjny

Seria Vivoactive od początku charakteryzowała się rozbudowaną funkcjonalnością. W nowym modelu znajdziemy aż 15 fabrycznie zainstalowanych aplikacji wspierających różne aktywności. Dzięki wbudowanemu modułowi GPS, który odbiera także rosyjski sygnał GLONASS oraz akcelerometrowi, zegarek sprawdzi się zarówno w trakcie treningów na zewnątrz jak i w budynku. Poza bieganiem, spacerowaniem, jeździe na rowerze czy rolkach z nowym modelem Garmin Vivoactive 3 można także odbyć trening pływacki (na basenie) czy pojeździć na nartach lub desce snowboardowej.

W odróżnieniu od wcześniejszych urządzeń z serii Vivoactive, nowy model obsługuje tzw. treningi zaawansowane. Jest to bardzo dobra wiadomość dla użytkowników, którzy lubią zaplanować wcześniej trening na komputerze i później zrealizować go w praktyce. Więcej o planowaniu treningów pisaliśmy tutaj.

garmin vivoactive

Zastosowany w nowym zegarku czujnik pomiaru tętna Garmin HR Elevate monitoruje tętno 24h na dobę przez 7 dni w  tygodniu. Jest to ten sam rodzaj czujnika jaki został zastosowany w zegarkach Garmin Fenix 5 i Forerunner 935. Przypominamy, że wcześniejsza wersja czujnika (m.in. modelu Vivoactive HR) był bardziej odstająca i pozostawiała uczucie delikatnego dyskomfortu w trakcie użytkowania.

Z zegarku odnaleźliśmy kilka funkcji, które zostały zastosowane po raz pierwszy w opasce Garmin Vivosmart. Należą do nich:

 • automatyczne zliczanie powtórzeń – funkcja przydatna w trakcie treningu z np. ciężarami
 • obliczanie wieku sprawnościowego użytkownika
 • monitor samopoczucia z całodziennym pomiarem obciążeń
Podobieństwa do serii Fenix 5

Nie da się ukryć, że Garmin Vivoactive 3 jest wizualnie podobny do flagowej serii Fenix 5. Po za wyglądem w nowym zegarku odnaleźliśmy jeszcze kilka innych podobieństw:

 • takie samo gniazdo ładowania
 • wsparcie dla bluetooth smart – możliwość łączenia z zewnętrznymi czujnikami za pomocą protokołu bluetooth
 • obliczanie szacunkowego pułapu tlenowego
Cena i premiera w Polsce

Garmin Vivoactive 3 będzie kosztował około 1500 zł, a jego dostępność w Polsce została zaplanowana na trzeci kwartał 2017 roku. Zainteresowanych zakupem odsyłamy do strony Trigar.pl

9 komentarzy do “Garmin Vivoactive 3 nowy smartwatch dla aktywnych

  • 26 października, 2017 o 12:10
   Bezpośredni odnośnik

   Garmin Vivoactive 3 powinien pojawić się w sprzedaży jeszcze w tym roku. Zbliża się okres przedświąteczny co stanowi najlepszy czas dla premiery produktu. Podejrzewamy, że marketingowcy z Garmina doskonale o tym wiedzą 🙂

   Odpowiedz
  • 10 stycznia, 2018 o 15:06
   Bezpośredni odnośnik

   Bateria tak jak w przypadku wszystkich zegarków od Garmina jest niewymienna. Wg. danych producenta w trybie z włączonym GPS zegarek wytrzyma do 13 godzin, a w trybie samego zegarka do 7 dni. W praktyce dane z specyfikacji prawie pokrywają się z rzeczywistością.

   Odpowiedz
 • 1 grudnia, 2018 o 18:06
  Bezpośredni odnośnik

  Posiadam VIVOACTIVE 3 Od kilu dni go testuję,ma tylko jedną wadę trafiłem na wersję nie posiadającą języka polskiego i chciałbym się dowiedzieć czy jest opcja wgrania wersja to 010-01769-10

  Odpowiedz
  • 5 grudnia, 2018 o 10:35
   Bezpośredni odnośnik

   Jeżeli zegarek nie posiadał fabrycznie polskiego menu to najprawdopodobniej nie pochodzi z polskiej dystrybucji i może być objęty tylko roczną gwarancją (warto o to dopytać w sklepie w którym był kupiony). Odnośnie polskiego menu sugerujemy wysłać maila na adres poland.support@garmin.com i poprosić o podesłanie pliku z polską wersją.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *