IFA 2017 prezentacja nowych zegarków Garmin

Berlińskie targi elektroniki użytkowej IFA 2017 to idealne miejsce na zaprezentowanie światu nowych produktów. Garmin w tym roku przygotował kilka naprawdę interesujących pozycji.

Garmin Vivoactive 3

Trzecia odsłona zegarka dla aktywnych Garmin Vivoactive 3 wizualnie w żadnym calu nie przypomina swoich poprzedników. Producent zrezygnował z prostokątnej tarczy i zastosował tarczę okrągłą. Nowy smartwatch na pierwszy rzut oka przypomina bardziej popularną serię zegarków Garmin Fenix 5. Właśnie z tej serii zaczerpnięto nowy czytnik nadgarstkowego pomiaru tętna (niżej osadzony czujnik jest wygodniejszy w użyciu – praktycznie nie czuć go na nadgarstku) oraz nowe gniazdo zasilania. Vivoactive 3 podobnie jak wcześniejsze urządzenia z tej linii posiada dotykowy ekran. Nowość stanowi jednak dodatkowy sposób obsługi zegarka za pomocą potarcia obudowy.

Garmin Vivoactive 3 to uniwersalny zegarek sportowy wyposażony w moduł GPS, który obsługujący wiele aktywności. Poza aplikacjami wspierającymi treningi biegowe, pływackie czy jazdę na rowerze w zegarku znajdują się inne dodatki, które przydadzą się w trakcie np.  ćwiczenia jogi czy jazdy na snowboardzie. Nowy vivoactive to pierwszy zegarek w ofercie amerykańskiego producenta, który został wyposażony w tzw. funkcję Garmin Pay, czyli system płatności zbliżeniowych. W praktyce oznacza to, że po odpowiednim skonfigurowaniu zegarka z kartą kredytową będzie można w sklepie zapłacić za zakupy zegarkiem :). Brzmi dobrze…czas pokaże czy funkcja ta będzie działać także w Polsce.

Garmin Vivomove HR

Kolejną nowością zaprezentowaną na targach IFA jest zegarek Garmin Vivomove HR. Już po samej nazwie można się domyślić, że w porównaniu do wcześniejszej wersji nowy model został wzbogacony o pomiar tętna z nadgarstka (HR – Heart Rate Monitor). Jednak nie wbudowany czujnik stanowi największą nowość w tym produkcie. Vivomove HR to zegarek hybryda. Z zewnątrz przypomina on bowiem klasyczny, wskazówkowy zegarek.  Co zatem wyróżnia ten model? Otóż poza wskazówkami, producent zastosował także ekran, który uaktywnia się dopiero w momencie podwójnego dotknięcia wyświetlacza. I tak w dolnej części można zobaczyć informacje o pogodzie, ilości postawionych w ciągu doby kroków, odczytać sms czy inne powiadomienia przesyłane bezprzewodowo ze smartfona.

Garmin Vivosport

Garmin zaprezentował także odświeżoną wersję opaski Vivosmart HR+. Nowy monitor został oznaczony nazwą Vivosport i tak naprawdę pod względem funkcjonalnym nie wnosi wiele nowego. W opasce zastosowano niżej osadzony czujnik pomiaru tętna z nadgarstka. Warto podkreślić, że o ile w/w vivomove hr nie posiadał modułu GPS, tak w opasce Vivosport GPS już jest :). Oznacza to, że opaska jest najmniejszym urządzeniem treningowym zapinanym na nadgarstku w ofercie firmy Garmin. Pełną funkcjonalność tego produktu możecie sprawdzić na stronie trigar.pl

garmin vivosport

Ceny i dostępność w Polsce

Cena za  zegarki Garmin Vivosport oraz Garmin Vivomove HR wynosi około 850zł, a najbardziej rozbudowana nowość czyli Garmin Vivoactive 3 ma kosztować 1400zł. Premiera w Polsce została zaplanowana na trzeci kwartał 2017 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *