Jak zaplanować trening w Garmin Connect?

Większość zegarków i liczników firmy Garmin poza prostszymi treningami interwałowymi, które można zaplanować z poziomu urządzenia obsługuje także tzw. treningi zaawansowane. Treningi te pozwalają zaplanować aktywność z podziałem na etapy, powtórzenia oraz cele. Trening zaawansowany najpierw tworzy się w platformie Garmin Connect, a następnie przesyła się go do zgodnego urządzenia Garmin.

Co prawda o tym jak zaplanować trening w Garmin Connect pisaliśmy już kilka lat temu, ale w międzyczasie wygląd platformy uległ modernizacji więc postanowiliśmy przygotować nową instrukcję.

Wymagania

Aby móc zaplanować trening na komputerze należy posiadać konto w Garmin Connect. Dodatkowo na komputerze musi być zainstalowany darmowy program Garmin Express, za pomocą którego trening zostanie przesłany do zgodnego urządzenia Garmin. Do przesłania danych najlepiej użyć dołączonego do zestawu kabla USB.

Planowanie treningu

Otwieramy stronę Garmin Connect i logujemy się do konta, a następnie klikamy na trzy poziome kreski znajdujące się w lewej części ekranu. Po rozwinięciu menu, wybieramy z listy Treningi:

W tym miejscu należy zdecydować jaki rodzaj treningu chcemy zaplanować: Bieg, Rower, Pływanie na basenie czy inny trening (własny). Po wybraniu typu treningu klikamy na Utwórz trening:

Czas na najważniejsze, czyli rozplanowanie treningu. Zaczynamy od nadania nazwy, np. Trening biegowy – kwiecien. Początkowo nasz trening składa się z trzech etapów:

 • Rozgrzewki
 • Biegu
 • Ćwiczeń rozluźniających

Etapy można usuwać (wystarczy kliknąć na „x” znajdujący się w prawej części), dodawać (klikamy na dodaj etap), a także zmieniać ich kolejność (klikamy na sześć kropek w lewej części i przenosimy etap w górę lub w dół).

W ramach każdego etapu można zdefiniować czas jego trwania. Do wyboru są następujące opcje:

 • czas
 • dystans
 • naciśnięcie przycisku LAP
 • kalorie
 • tętno

Dodatkowo można także zdefiniować intensywność/cel danego etapu. W tym przypadku można skorzystać z poniżej wymienionych opcji, gdzie dla każdego wyboru można wskazać widełki wartości.

 • tempo
 • prędkość
 • rytm
 • tętno

W zmodernizowanej wersji Garmin Connect uproszczono dodawanie powtórzeń. Teraz powtórzenia są objęte w szarą ramkę przez co przy bardziej rozbudowanym planie treningowym łatwiej je odnaleźć na liście. Przy planowaniu powtórzeń można skorzystać z takich samych opcji jak przy tworzeniu etapów.

Zapisywanie i wysyłanie treningu

Po zaplanowaniu treningu klikamy na Zapisz trening. Następnie podłączamy do komputera zgodny zegarek lub licznik firmy Garmin i klikamy Wyślij do urządzenia. Na ekranie pojawi się okno, w którym należy wybrać do którego urządzenia chcemy przesłać trening. Kliknięcie Wyślij teraz automatycznie uruchomi program Garmin Express.

Obserwujemy pasek postępu synchronizacji w programie Garmin Express. W momencie gdy na zielonym tle pojawi się informacja Synchronizacja ukończona można odłączyć urządzenie Garmin od komputera.

Uruchamianie treningu w urządzeniu Garmin

Po przesłaniu treningu do zgodnego urządzenia wystarczy otworzyć w zegarku lub licznik zakładkę Trening, następnie Moje treningi i z listy wybrać nazwę zaplanowanego wcześniej treningu. Z poziomu urządzenia można przejrzeć wszystkie etapy treningu.

W przypadku zegarka, który obsługuje więcej aktywności (np. Garmin Fenix 3, Fenix 5) po wybraniu treningu należy jeszcze wskazać w ramach, której aktywności chcemy go zrealizować.

Zgodne urządzenia Garmin

Listę zegarków i liczników obsługujących zaawansowane treningi znajdziecie na Trigar.pl

2 komentarze do “Jak zaplanować trening w Garmin Connect?

 • 29 września, 2017 o 15:51
  Bezpośredni odnośnik

  „Nie znaleziono obsługiwanych urządzeń.” taki komunikat widnieje po kliknięciu „wyślij do urządzenia” pomimo iż w Garmin express jest status połączony „zielona kropka”
  Posiadam Fenix 3 HR.
  proszę o pomoc

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *