Jak zdobyć minuty intensywnej aktywności Garmin?

Zegarki Garmin są wypełnione funkcjami, które pomagają użytkownikom śledzić swoje postępy i osiągać cele fitness. Jedną z nich są minuty intensywnej aktywności Garmin, które pomogą Ci śledzić wysiłek fizyczny w ciągu tygodnia. A więc, jak zdobyć minuty intensywnej aktywności?

W dobie coraz większej świadomości na temat zdrowia i dobrego samopoczucia, monitorowanie aktywności fizycznej stało się ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Minuty intensywnej aktywności to, bez wątpienia jeden z kluczowym wskaźników w tej kwestii.

A zatem, jak zdobyć minuty intensywnej aktywności, kluczowe do utrzymania zdrowia i sprawności fizycznej? Zanim odpowiemy na to pytanie, wyjaśnijmy najpierw, ile minut intensywnej aktywności potrzebujemy i w jaki sposób Garmin je oblicza.

Ile minut intensywnej aktywności wystarczy?

Większość organizacji zdrowia zaleca, aby osoby dorosłe poświęcały przynajmniej 150 minut umiarkowanej aktywności fizycznej w każdym tygodniu. Podobne korzyści zdrowotne można uzyskać w przypadku co najmniej 75 minut aktywności fizycznej o dużej intensywności.

Przekroczenie sugerowanych ilości może przynieść jeszcze większe korzyści dla zdrowia. Pamiętaj jednak, aby zawsze konsultować się z lekarzem w przypadku wątpliwości lub pytań dotyczących zdrowia oraz możliwości wykonywania ćwiczeń fizycznych.

Zegarki Garmin automatycznie śledzą czas aktywność w ciągu dnia i prezentują go jako minuty aktywności. Minuty duży intensywności liczą się podwójnie, aby odzwierciedlić większe korzyści, jakie dają organizmowi w porównaniu z intensywnością umiarkowaną.

Domyślny cel tygodniowych minut intensywnej aktywności w zegarkach Garmin wynosi 150, ale można go dostosować do własnych potrzeb. Aby to zrobić uruchom aplikację Garmin Connect a następnie:

  • Wybierz SYMBOL swojego zegarka
  • Następnie przejdź do USTAWIEŃ urządzenia
  • Wybierz ZDROWIE i SAMOPOCZUCIE
  • W zakładce CELE, wybierz INTENSYWNE MINUTY W TYGODNIU
  • Ustaw preferowaną wartość i gotowe

W tym miejscu możesz również, włączyć opcje mierzenia minuty intensywnej aktywności na podstawie wybranych stref tętna. Po wyłączeniu tej opcji stosowane będzie domyślne obliczanie czasu intensywnej aktywności w ciągu dnia.

Jak liczone są minuty intensywnej aktywności?

Kompatybilny smartwatch Garmin określa, ile minut spędzasz na intensywnej aktywności, porównując aktualne tętno ze średnim tętnem spoczynkowym lub liczbą kroków wykonywanych na minutę. Tak więc liczba sposobów na zdobycie minut jest praktycznie nieograniczona.

Wszystko kręci się wokół intensywności dostosowanej specjalnie do Ciebie. Dzięki indywidualnemu podejściu liczba widoczna na Twoim nadgarstku jest o wiele cenniejszym wskaźnikiem niż liczba zaplanowanych treningów w ciągu tygodnia.

Jak zdobyć minuty intensywnej aktywności?

Możesz je zdobyć, gdy smartwatch wykryje szybki spacer lub bieg albo gdy Twoje tętno wzrośnie podczas noszenia ciężkich zakupów. Postępy w osiąganiu tego celu możesz sprawdzać zarówno codziennie, jak i co tydzień, bezpośrednio w zegarku lub w aplikacji Garmin Connect.

Możesz również zmienić ustawienia, aby śledzić minuty intensywności w oparciu o swoje strefy tętna. Jeśli nie chcesz monitorować tętna podczas zakupów, możesz wybrać, które strefy muszą zostać osiągnięte, aby zdobyć minuty intensywnej oraz umiarkowanej aktywności.

Kiedy jesteśmy najbardziej aktywni?

Najlepiej unikać sytuacji, gdy cała tygodniowa aktywność zamyka się jednej albo dwóch sesjach. Podział na mniejsze fragmenty np. na 5 dni jest uważany za dobry pomysł i może pomóc w wypracowaniu silniejszych, bardziej spójnych nawyków.

Dni tygodnia

Dzięki udostępnionym niedawno statystykom, możemy sprawdzić jak to wygląda w przypadku użytkowników Garmin. Nie będzie w tym nic zaskakującego, ale użytkownicy zegarków Garmin najbardziej intensywne ćwiczenia wykonują w weekendy.

Łatwiej jest trenować na siłowni, biegać, pływać czy jeździć na rowerze, gdy nie jesteśmy ograniczeni przerwami pomiędzy kolejnymi spotkaniami. Największa aktywność społeczności Garmin przypada w soboty, a następnie w niedziele.

Podążając za tą logiką, nie dziwi fakt, że poniedziałki są najmniej intensywnymi dniami tygodnia gdy chodzi o aktywność fizyczną. Co ciekawe, piątki nie są bardziej intensywne. Spora część z Was woli zrelaksować się po długim tygodniu pracy, zamiast intensywnie ćwiczyć.

Średnia minut intensywnej aktywności w tygodniu

Miesiące

Analiza danych dotycząca miesięcy, w których użytkownicy Garmin rejestrują najwięcej minut intensywności, również nie przynosi zaskoczeń. Wyniki w dużej mierze pokrywają się bowiem z cieplejszymi okresami na półkuli północnej.

Uwielbiamy aktywność na świeżym powietrzu, ale warto przypomnieć, że Garmin oferuje wiele sposobów na bycie aktywnym w domu. Na przykład trenażery rowerowe serii TACX albo różnorodne profile aktywności takie jak Siła, Kardio czy HIIT w kompatybilnych zegarkach.

Ruch może być doskonałym sposobem na złagodzenie sezonowej depresji, która czasami towarzyszy chłodniejszym i bardziej pochmurnym miesiącom.

Średnia minut intensywnej aktywności w ciągu roku

Jak wypadasz na tle innych użytkowników?

Aby przejrzeć swoje własne wzorce minut intensywności, otwórz aplikację Garmin Connect. Możesz sprawdzić swoje postępy z ostatniego dnia, tygodnia, miesiąca oraz roku. Możesz także porównać swoją średnią za ostatni rok w stosunku do dzisiaj.

Chcesz zwiększyć intensywność swoich treningów w tym roku, aby dorównać rówieśnikom? Zegarki Garmin oferują cały szereg funkcji sportowych, które z pewnością ułatwią Ci osiągniecie tego celu! A jeśli nie masz jeszcze zegarka Garmin, nic straconego!

Największą ofertę zegarków Garmin, w najlepszych cenach znajdziesz na stronie sklepu TRIGAR.PL, a także w siedmiu salonach stacjonarnych tej firmy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *