Forerunner 165 vs Forerunner 265, kluczowe różnice

Szukasz nowego zegarka biegowego Garmin? Dobrze się składa, ponieważ mamy dla Ciebie porównanie Forerunner 165 vs Forerunner 265. Choć na pierwszy rzut oka mogą wydawać się bliźniaczo podobne, są pomiędzy nimi różnice, które mogą zaważyć na Twoim wyborze. Sprawdźmy więc najważniejsze z nich.

Chociaż oba modele dzieli tylko jedna cyfra, w rzeczywistości różnic pomiędzy nimi jest cała masa. Obejmują one zarówno kluczowe funkcje, jak gotowość do treningu, ale również wiele drobnych niuansów.

Aby zachować rozsądek i odpowiednią objętość wpisu, skupimy się na najważniejszych, a większość bardziej subtelnych przedstawimy w formie listy.

Główną różnicą jest, bez wątpienia cena obu zegarków. Każdy z modeli występuję w dwóch wersjach, których ceny, na dzień publikacji wpisu prezentują się następująco:

Jak widać funkcja odtwarzania muzyki w modelu Forerunner 165 wymaga dopłaty. Natomiast w Forerunner 265 dostępna jest we wszystkich wersjach. Kluczowe znaczenie przy wyborze zegarka mają jego rozmiary oraz wielkość wyświetlacza, zacznijmy więc od tego.

Forerunner 165 vs Forerunner 265

Forerunner 165 vs Forerunner 265, dane techniczne

Jeśli chodzi o fizyczne rozmiary urządzeń, mamy tu do czynienia z trzema różnymi zegarkami, a co za tym idzie, trzema wielkościami wyświetlaczy.

Forerunner 265Forerunner 165Forerunner 265S
Średnica koperty46 mm43 mm42 mm
Wymiary wyświetlacza1,3 cala1,2 cala1,1 cala
Rozdzielczość416 x 416 pikseli390 x 390 pikseli360 x 360 pikseli
Porównanie rozmiarów Forerunner 265, Forerunner 165 oraz Forerunner 265S

Chociaż różnica pomiędzy modelem Forerunner 165 i Forerunner 265S jest niewielka, ten drugi wydaje się sporo mniejszy na nadgarstku. Pozostając w temacie wyświetlaczy, Forerunner 265 posiada lekko wypukły ekran, natomiast Forerunner 165 ma płaski ekran na całej powierzchni.

Kolejne różnice to rodzaj szkiełka chroniącego wyświetlacz, a także masa samych zegarków.

Forerunner 265Forerunner 165Forerunner 265S
Rodzaj szkiełkaCorning Gorilla Glass 3Chemicznie wzmocnione szkłoCorning Gorilla Glass 3
Masa47 g39 g39 g
Różnice w konstrukcji Forerunner 265, Forerunner 165 oraz Forerunner 265S

Zarówno Forerunner 165 jak i Forerunner 265 posiadają klasę wodoszczelności 5 ATM. Dzięki czemu, doskonale nadają się do pływania, zapewniając bezproblemowe użytkowanie w różnych warunkach pogodowych.

To tyle jeśli chodzi o kwestie techniczne porównywanych modeli. Zobaczmy zatem, czym różnią się te zegarki w kontekście funkcji sportowych.

Garmin Forerunner 165

Gotowość treningowa

Kluczową różnicą pomiędzy zegarkami jest, bez wątpienia brak funkcji GOTOWOŚĆ TRENINGOWA w modelu Forerunner 165. To najlepszy wskaźnik, zaprojektowany w celu maksymalizacji efektów naszego treningu.

Każdego ranka zobaczysz ocenę, wskazującą stopień Twojej gotowości do wykonania treningu w danym momencie. Wynik aktualizuje się na bieżąco, w oparciu o sześć głównych elementów, którym przypisuję się różną wagę:

 • Wynik snu, odzwierciedla jakość snu w oparciu o czas jego trwania, rozkład faz snu, a także zmienność tętna.
 • Czas odpoczynku, określa moment kiedy Twój organizm będzie w pełni zregenerowany po ostatniej aktywności.
 • Status zmienności tętna (HRV), czyli narzędzie do oceny stanu organizmu oraz jego reakcji na wysiłek (treningowy i życiowy).
 • Obciążenie treningowe, monitoruje łączny wpływ fizjologiczny ostatnio zarejestrowanych aktywności.
 • Historia snu, to nic innego jak graficzne odzwierciedlenie oceny w ciągu tygodnia.
 • Historia poziomu stresu, uwzględnia poziom stresu z ostatnich trzech dni, gdy nie śpisz.

Gotowość treningowa ma na celu stworzenie podstaw do osiągnięcia celów, maksymalne wykorzystanie treningów oraz poprawę zdolności do osiągania wyników w miarę upływu czasu.

Stan wytrenowania

W pewnym uproszczeniu, widżet stanu wytrenowania pokazuje postępy w treningu. Funkcja łączy informacje dotyczące sposobu trenowania oraz uzyskiwanych wyników, aby przedstawić pełniejszy obraz naszej kondycji.

Najlepiej myśleć o niej, jak o trenerze oceniającym Twoje ostatnie treningi. Jeśli codziennie wykonujesz te same treningi, dobry trener przewróciłby oczami i stwierdził że to bezproduktywne. Ponieważ dla poprawy swojej kondycji i formy potrzebujesz zróżnicowanych bodźców treningowych.

Obciążenie treningowe

Kolejnym ważnym elementem stanu wytrenowania, a także gotowości do treningu jest obciążenie treningowe. Jest to wskaźnik, pomagający zrozumieć fizjologiczny wpływ aktywności na organizm, a także wynikające z niego potrzeby regeneracyjne.

 • Obciążenie wysiłkowe przedstawia intensywność pojedynczej aktywności
 • Obciążenie treningowe monitoruje łączny wpływ fizjologiczny ostatnio zarejestrowanych aktywności

Chociaż Forerunner 165 prezentuje EFEKT TRENINGU, nie uwzględnia on wartości obciążenia dla ukończonej właśnie aktywności. Wartość dostępna jest natomiast w modelu Forerunner 265.

Dodatkowo obciążenie sumuje się i uśrednia, tworząc Twój całkowity tygodniowy i miesięczny poziom obciążenia treningowego.

Aktywności Multisport oraz Triathlon

Kolejną znaczącą różnicą jest fakt, że Forerunner 165 nie posiada aktywności multisportowych, takich jak Duathlon czy Triathlon. Zarejestrujemy więc każdą z dyscyplin Triathlonu osobno, ale nie razem jako jeden trening. Garmin Forerunner 265 ma oczywiście taką możliwość.

Sporty zimowe

Chociaż trudno w to uwierzyć Forerunner 165 nie obsługuje żadnych aktywności narciarskich. Jest to o tyle dziwne, że są one dostępne w tańszych modelach Garmin, takich jak Venu SQ2 oraz Vívoactive 5.

Jeżeli więc jeździsz na nartach lub snowboardzie, będziesz musiał wybrać inny model. Przynajmniej do momentu, gdy Garmin doda zimowe aktywności do modelu Forerunner 165.

Czujniki zewnętrzne i akcesoria

Forerunner 165 ma również ograniczenia w zakresie obsługi dodatkowych czujników i akcesoriów. Biorąc pod uwagę charakter zegarka, zaskakuje brak możliwości połączenia go z miernikami mocy rowerowej.

Modelu Forerunner 165 nie połączymy również z takimi czujnikami jak:

 • Dodatkowy wyświetlacz
 • Pilot VIRB
 • eBike
 • RD Pod
 • Inteligentny trenażer

Współpracę ze wymienionymi urządzeniami oferuje natomiast Forerunner 265.

Profile sportowe

Seria Forerunner 265 posiada wiele profili sportowych, których próżno szukać w modelu Forerunner 165. Oto aktualna (26.02.2024) lista aktywności, dostępnych wyłącznie w droższym modelu:

 • Multisport: Duathlon, Triathlon, Swimrun
 • Rower: Kolarstwo górskie, eRower, eMTB
 • Na zewnątrz: Łucznictwo, Jazda na rolkach
 • Sporty drużynowe: Hokej na trawie, Hokej na lodzie, Futbol Amerykański, Lacrosse, Rugby, Krykiet, Softball, Baseball, Koszykówka, Siatkówka, Piłka Nożna, Ultimate Disc
 • Sporty rakietowe: Tenis, Tenis stołowy, Tenis platformowy, Pickleball, Padel, Squash, Recketball, Badminton
 • Sporty wodne: SUP, Wioślarstwo
 • Siłownia: Ergometr wioślarski, Skakanka, Boks, MMA
 • Sporty zimowe: Narciarstwo, Snowboard, Narciarstwo przełajowe, Łyżwiarstwo

Należy jednak pamiętać, że Garmin nieustannie dodaje nowe profile do swoich zegarków. Dzięki czemu różnice pomiędzy konkretnymi modelami serii są coraz mniejsze.

Systemy satelitarne (GNSS)

Zarówno Forerunner 165 jak i seria Forerunner 265 oferują dostęp do wielu globalnych systemów nawigacji satelitarnej (GNSS). Gwarantując tym samym, wysoką dokładność w określaniu naszej pozycji lub prędkości.

Seria Forerunner 265 wykorzystuje dodatkowo dwupasmowy GPS, zapewniający niezwykłą precyzję śledzenia w trudnych warunkach, takich jak gęste lasy albo wysoka zabudowa miejska.

Forerunner 265 posiada również technologię SatIQ (Autowybór), która umożliwia automatyczne przełączanie się pomiędzy trybami pozycjonowania w zależności od warunków. Zasadniczo oszczędza to baterię, ponieważ tryb wielopasmowy zużywa jej więcej.

Czas pracy baterii

W kwestii najważniejszych różnic pomiędzy zegarkami, nie sposób pominąć czasu pracy baterii.

Forerunner 165Forerunner 265SForerunner 265
Tryb smartwatchdo 11 dni (4 dni w trybie zawsze włączony)do 15 dni (5 dni w trybie zawsze włączony)do 13 dni (5 dni w trybie zawsze włączony)
Tryb oszczędzania bateriido 20 dni
Tryb tylko GPSdo 19 godzindo 24 godzindo 20 godzin
Tryb tylko GPS + Muzykado 7 godzindo 7,5 godzinydo 7 godzin
Wszystkie systemy satelitarnedo 17 godzindo 15 godzin*do 14 godzin*
Wszystkie systemy satelitarne + Muzykado 6,5 godzinydo 6 godzin*do 6 godzin*
Tryb Autowybórdo 18 godzindo 16 godzin
Tryb Autowybór + Muzykado 7 godzindo 6,5 godziny
W przypadku serii Forerunner 265, gwiazdka oznacza czas pracy z wykorzystaniem wszystkich systemów satelitarnych oraz dwóch pasm GPS.

Co ciekawe mniejszy Forerunner 265S oferuje dłuższy czas działania niż Forerunner 265. Dzieje się tak, ponieważ oba zegarki posiadają taką samą baterię, a mniejszy wyświetlacz zużywa mniej energii.

Garmin Forerunner 265

Forerunner 165 vs Forerunner 265, pozostałe różnice

Na koniec warto wymienić pozostałe różnice pomiędzy porównywanymi modelami. Nawet jeśli nie będą decydujące, mogą okazać się przydatne. Oto funkcje, dostępne tylko w serii Forerunner 265.

 • Lap Undo, czyli anulowanie omyłkowo oznaczonego okrążenia
 • Asystent Snu, w przyszłości pojawi się również w modelu Forerunner 165
 • Tryb RedShift
 • Widżet ABC (Wysokościomierz/Barometr/Kompas)
 • Kalibracja wysokościomierza
 • Alerty barometru
 • Opcja zapisu temperatury podczas aktywności
 • Wykrywanie tętna maksymalnego, a także progu mleczanowego
 • Możliwość wyłączenia dotyku w opcji Podczas snu
 • Dedykowane ekrany danych nawigacyjnych, czyli strony danych, które pojawiają się po załadowaniu kursu.
 • Automatyczne przewijanie ekranów danych
 • Przygotowanie wydolnościowe
 • Metronom dla biegu
 • Prędkość 3D i odległość 3D
 • Obsługa 8 pól danych na stronę, w przeciwieństwie do 4 pól w modelu Forerunner 165
 • Test progu mleczanowego
 • Automatyczna wspinaczka
 • Wyścig z aktywnością, czyli rywalizacja pobraną lub wykonaną aktywnością
 • Mapa mięśni dla treningów siłowych

Ciekawostką jest, że Forerunner 165 ma funkcję wykrywania zdarzeń związanych z chodzeniem (upadkiem), w przeciwieństwie do serii Forerunner 265.

Podsumowanie

Garmin Forerunner 165 vs Forerunner 265 – dwa modele, jeden cel: poprawa Twoich możliwości sportowych. Bez względu na to, który wybierzesz możesz mieć pewność, że sprostają temu zadaniu.

Dalej sprawa jest dziecinnie prosta, zamawiasz zegarek na TRIGAR.PL, a kurier przynosi Ci go prosto pod drzwi! A jeśli wolisz tradycyjne zakupy, w salonach firmowych TRIGAR czekają eksperci, którzy pomogą Ci podjąć najlepszą decyzję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *