Aplikacja Garmin Connect w nowej odsłonie!

Firma Garmin spełniła w końcu oczekiwania wielu użytkowników i rozpoczęła przebudowę aplikacji Garmin Connect. Zmiany mają na celu poprawę komfortu korzystania z aplikacji i uczynienie jej bardziej przyjazną dla użytkowników. Zobaczmy więc, jak wygląda aplikacja Garmin Connect w nowe odsłonie.

Aplikacja Garmin Connect dostępna jest na urządzenia mobilne, a także w wersji online. To narzędzie służące do śledzenia, analizowania, jak również udostępniania danych dotyczących różnorodnych aktywności, rejestrowanych przez urządzenia Garmin.

Aktualizacja dostępna jest w formie publicznej wersji beta, dzięki czemu każdy z nas ma szansę przetestować nowe funkcje. Dodatkowo, możemy przekazać firmie Garmin informację zwrotną o tym, co jeszcze wymaga dopracowania.

Publiczna beta wystartowała 8 stycznia, ale nie można dołączyć do niej bezpośrednio. Zamiast tego, Garmin stopniowo rozszerza dostęp do programu. Podobnie jak w przypadku aktualizacji, stopniowo zwiększając liczbę użytkowników mogących wziąć w nim udział.

Jak dołączyć do grona testerów?

Jeśli przez przypadek odrzucimy zaproszenie do bety w aplikacji, nic straconego! Przełącznik dołączania do programu znajdziemy też pod: Więcej > Ustawienia > Program w wersji beta > Włącz/Wyłącz. Można tu również przekazać swoją opinię o aplikacji.

Po dołączeniu do programu otrzymujemy przewodnik szybkiej konfiguracji. Wszystko po to, aby wybrać ważne dla nas obszary, na których aplikacja Garmin Connect ma się skoncentrować, prezentując dane.

Na pierwszej stronie mamy ogólne kategorie, takie jak aktywność fizyczna, sen, odżywianie czy nasze samopoczucie. Natomiast na drugiej znajdziemy dłuższą listę priorytetów, którym nadamy rangi od mniej istotnych, do najważniejszych.

Aplikacja Garmin Connect, co nowego?

Zaktualizowana strona główna składa się z czterech głównych sekcji, które możemy edytować tak, aby pokazywała dane, które są dla nas najważniejsze. Dzięki czemu mamy szybki dostęp do informacji, które najbardziej nas interesują. DOPISAĆ COŚ JESZCZE

  • DZISIEJSZA AKTYWNOŚĆ i ZAPLANOWANE TRENINGI
  • CENTRUM UWAGI
  • PRZEGLĄD FUNKCJI
  • WYDARZENIA, PLANY TRENINGOWE i WYZWANIA

Pierwszą sekcją, którą zobaczymy na stronie głównej jest DZISIEJSZA AKTYWNOŚĆ, czyli podsumowanie zrealizowanych i zapowiedź nadchodzących treningów. Dodanych przez nas, moduł Garmin Coach albo zewnętrzne platformy, takie jak TrainingPeaks czy TrainerRoad.

Warto zauważyć, że większość zmian wprowadzonych w aplikacji aplikacji dotyczy strony głównej, a nie sekcji z bardziej szczegółowymi danymi. Niektóre z nich, jak na przykład strona aktywności, otrzymały już niewielkie zmiany interfejsu jesienią ubiegłego roku.

CENTRUM UWAGI, to sekcja poziomych paneli, z których każdy skupia się na innym, wybranym przez nas aspekcie. Mamy tu ocenę jakości snu, gotowość treningową, stan wytrenowania, body battery, kroki, a także trendy związane z wybranymi dyscyplinami sportu.

Kolejna sekcja to PRZEGLĄD FUNKCJI, czyli małe kafelki prezentujące statystyki treningowe i parametry zdrowia. Na stronie głównej możesz umieścić osiem kafelków, na których zobaczysz na przykład kroki, tętno, poziom stresu lub obciążenie treningowe.

Ostatnią sekcją są PLANY TRENINGOWE, WYZWANIA i WYDARZENIA, a więc miejsce do zarządzania naszą sportową działalnością. Sekcja ta pokaże informacje o zbliżających się aktywnościach, jeśli mamy je skonfigurowane w swoim koncie Garmin Connect.

Aplikacja Garmin Connect, wersja online

Na zakończenie warto dodać, że Garmin odświeżył także internetową wersję aplikacji Garmin Connect. Oznacza to, że zmiany wprowadzone w aplikacji mobilnej znajdą swoje odzwierciedlenie także w wersji online.

Co więcej, ustawienia naszego pulpitu w aplikacji mobilnej zostaną automatycznie zsynchronizowane ze stroną internetową.

Podsumowanie

Ważne jest, aby podkreślić, że Garmin skoncentrował się na odświeżeniu strony głównej oraz pulpitu nawigacyjnego, a nie na całej aplikacji. Cała uwaga skupiła się więc na tym, co użytkownicy widzą w pierwszej kolejności, za każdym razem, gdy otworzą aplikację.

Nie jest bowiem tajemnicą, że właśnie ten element aplikacji najczęściej spotyka się z krytyką. Wiele osób uważa, że aplikacja Garmin Connect jest przeładowana informacjami, a ponadto trudna do nawigacji, szczególnie dla nowych użytkowników.

Miejmy nadzieję, że firma Garmin uwzględni opinie użytkowników programu beta podczas dalszych aktualizacji. Dzięki czemu uda się znaleźć równowagę między przystępnością interfejsu a szczegółowością danych, które stanowią siłę aplikacji Garmin Connect.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *