EKG na nadgarstku, rewolucja w zegarkach Garmin?

Garmin ujawnia nowe możliwości! Wraz z premierą zegarków serii Venu 3, także Fenix 7 / Epix 2 Pro firma wprowadziła nową generację czujników tętna. Generacja 5. to nie tylko większa precyzja, lecz także rewolucyjna funkcja pomiaru EKG na nadgarstku!

EKG na nadgarstku, jak to działa?

Wbudowany czujnik wykorzystuje sygnały elektryczne w celu przeanalizowania i zapisu rytmu bicia serca. Taki zapis nazywa się elektrokardiogramem, czyli EKG.

Funkcja EKG jest w stanie wykryć nieregularny rytm pracy serca i wyświetlić stosowny raport. Dzięki czemu, lekarz ma już pewien punkt zaczepienia gdy chodzi o diagnozowanie naszych dolegliwości.

EKG na nadgarstku

Obsługa aplikacji EKG

Aplikacja EKG widoczna będzie na liście aktywności po wykonaniu stosownej aktualizacji oprogramowania zegarka. Aktualnie funkcja nie jest jeszcze oficjalnie dostępna w naszym kraju. Podejrzewamy jednak, że jak tylko producent uzyska odpowiedni certyfikat usługi, niezwłocznie udostępni ją dla kompatybilnych zegarków.

Nowa aktualizacja dla zegarków Garmin!

Wróćmy zatem do działania samej aplikacji. Po jej uruchomieniu, wystarczy usiąść wygodnie, upewniając się, że zegarek jest dobrze założony na nadgarstku, a ramię spoczywa swobodnie na stole.

Następnie, należy umieścić kciuk i palec wskazujący na metalowym pierścieniu wokół tarczy zegarka, aby rozpocząć pomiar, który trwa 30 sekund. Po jego zakończeniu, zapis jest przesyłany do aplikacji Garmin Connect, skąd możemy go udostępnić np. lekarzowi.

EKG na nadgarstku

Jakie zegarki Garmin mają funkcję EKG?

Do wykonania pomiaru EKG, zdolne są tylko zegarki wyposażone w najnowszy czujnik tętna, 5. generacji, czyli:

EKG na nadgarstku

Podsumowanie

Bez wątpienia jest to niezwykle przydatna funkcja. Dzięki której zdecydowanie łatwiej będzie nam zadbać o własne zdrowie. Warto pamiętać, że chociaż jest to niesamowita technologia, to nasz zegarek nie staje się urządzeniem medycznym!

Dlatego też, wyniki pomiarów powinno się więc traktować wyłącznie jako podpowiedź, a po właściwą diagnozę należy udać się do lekarza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *