Garmin – pomysł na Walentynki 2024

Luty już za pasem, a wraz z nim charakterystyczne dla niego święto, czyli Walentynki! Zamiast czekać na ostatnią chwilę, warto zastanowić się wcześniej co podarować ukochanej osobie. Firma Garmin oferuje szereg produktów które sprawdzą się w wielu przypadkach niezależnie czy potrzebujemy coś dla osoby biegającej czy wędrującej po górach. Poniżej przedstawimy kilka kategorii z pomysłami na prezent dla niego i dla niej z okazji Walentynek 2024.

Poniższa lista ułatwia nawigowanie po artykule. Jeżeli, mniej więcej wiemy czego szukamy, link przeniesie nas do konkretnej kategorii:

Zegarki

Lily 2

Garmin Lily 2

Garmin Lily 2 to całodobowy monitor aktywności w formie zegarka. Urządzenie posiada aluminiową tarczę oraz szkiełko, na którym wyświetlany jest ekran. Całość sterujemy za pomocą dotyku. Urządzenie zbiera dane całodobowe takie jak tętno, jakość snu, poziom stresu czy energię organizmu. Pozwala również na wyświetlanie powiadomień z telefonu. Funkcja „Połączony GPS” pozwala na sparowanie urządzenia z kompatybilnym smartfonem i rejestrowanie śladu GPS z jego udziałem.

Venu 3

Garmin Venu 3

Najwyższy model z serii Venu, która charakteryzuje się cechami smartwatcha z aspektami sportowymi. Urządzenie posiada cyfrowy wyświetlacz AMOLED o wysokiej rozdzielczości, dzięki czemu zegarek jest bardzo czytelny. W porównaniu do poprzednika, model ten posiada choćby wbudowany GPS, przez co telefon podczas aktywności jest zbędny. Przyda się nam jednak, jeżeli chcemy rozmawiać poprzez zegarek, gdyż umożliwia nam to wbudowany mikrofon oraz głośnik. Pojawiają się tu płatności zbliżeniowe a całość wieńczy dużo większy wybór aktywności sportowych (ponad 30) oraz ich zaawansowanie (korzyści z treningu oraz czas odpoczynku).

Instinct 2

Garmin Instinct 2

Zegarek na pierwszy rzut oka przypominający G-Shocka. Pod monochromatycznym wyświetlaczem, skrywa się zaawansowany zegarek sportowy z funkcjami nawigacyjnymi, w formie nawigowania po śladzie, czy funkcji Track Back. Dodatkowo zegarek dostarcza jeszcze bardziej szczegółowych informacji treningowych, takich jak stan wytrenowania. Ciekawostką jest też fakt, że zegarek ten, w wersji z funkcją ładowania solarnego, jest w stanie osiągnąć nieograniczony czas pracy w trybie zegarka przy odpowiednich warunkach.

Forerunner 255

Garmin Forerunner 255 i 255s

Ten model jest bardzo zbliżony do Instinct 2. Zmienia się tutaj głównie design, jest on bardziej sportowy niż outdoorowy, a także zastosowany został kolorowy wyświetlacz. Wpływa on korzystnie na wygodę użytkowania, kosztem czasu pracy baterii. Istotnym dodatkiem jest tu wielopasmowy GPS, co pozwala na uzyskanie lepszego sygnału. Jest to najtańszy model zegarka Garmin który posiada ten komponent.

Forerunner 955 / 965

Garmin Forerunner 955 i 965

Topowe modele z serii Forerunner. Funkcjonalnie odpowiedniki Fenixów serii 7. Urządzenia poza wszystkimi funkcjami poprzedników, wyposażone są we wbudowane mapy. Dzięki nim nawigowanie w terenie jest dużo prostsze, a sam zegarek pozwala nam na ustalenie nowej trasy „w biegu”. Dodatkowo zwiększa się tutaj czas pracy baterii, który jednakże nie jest identyczny dla obydwu modeli. A to ze względu na wyświetlacz. Forerunner 955 posiada wbudowany energooszczędny ekran Memory-in-pixel, Forerunner 965 z kolei bardziej czytelny ale i bardziej prądożerny ekran AMOLED.

Fenix 7 pro / Epix 2 Pro

Garmin Fenix 7 Pro i 7s Pro

Tutaj sytuacja wygląda analogicznie. Urządzenia różnią się głównie wyświetlaczem (Fenix MiP, Epix AMOLED) a zatem również czasem pracy baterii. Dodatkowo, Fenix 7 pro posiada funkcję Solar pozwalającą na przedłużenie tego parametru korzystając z promieni słonecznych. Same urządzenia występują w trzech rozmiarach, co pozwoli na dobranie odpowiedniego tak dla niego jak i dla niej 😉

Liczniki rowerowe

Edge Explore 2

Garmin Edge Explore 2

Urządzenie typowo turystyczne. Jeżeli szukamy licznika rowerowego z naciskiem na jazdę turystyczną, bez szczególnego nacisku na aspekt treningowy, to będzie to strzał w dziesiątkę. W stosunkowo niskiej cenie otrzymujemy bowiem licznik, z możliwością nawigowania, wbudowanymi mapami ale co też istotne, większym wyświetlaczem niż w przypadku kolejnych liczników o charakterystyce bardziej sportowej.

Edge 540 / 840

Garmin Edge 840

Liczniki sportowe o bardziej zaawansowanych funkcjach treningowych. Modele te posiadają zaawansowaną analizę mocy (z kompatybilnym czujnikiem), przewodnik mocy, dynamikę jazdy MTB, analizę treningów, wspomniany stan wytrenowania i wiele więcej. Z punktu widzenia technicznego pojawia się tutaj wielopasmowy GPS oraz mocniejsza bateria. Wszystko jednak kosztem wyświetlacza który jest mniejszy o 0,4” co jednak może być przydatne zwłaszcza przy jeździe MTB. Modele te różnią się między sobą sposobem sterowania. Edge 540 sterujemy przyciskami, 840 z kolei poza nimi posiada również ekran dotykowy. Bardzo istotną rzeczą jest brak możliwości wyznaczania trasy z poziomu licznika w modelu Edge 540 z racji braku w/w ekranu.

Edge 1040

Garmin Edge 1040

Fenix pośród liczników. Funkcjonalnie nie odbiega od modeli Edge 540 oraz 840, technicznie jednak jest jeszcze bardziej zaawansowany. Edge 1040 posiada dotykowy ekran o średnicy 3,5” a więc największy ze wszystkich liczników, a także najmocniejszą baterię która pozwala na jazdę aż do 35 godzin bez przerwy.

Trenażery rowerowe

Tacx Boost

Tacx Boost

Podstawowy trenażer do którego wpinamy własny rower. Sam w sobie nie posiada łączności z urządzeniem zewnętrznym typu smartfon czy zegarek ale po założeniu czujnika prędkości pozwoli na odczyt danych dotyczących prędkości i pokonanego dystansu.

Tacx Flux 2

Tacx Flux 2

Tutaj mamy do czynienia z modelem inteligentnym. Oznacza to, że trenażer posiada funkcję łączności z m.in. zegarkiem lub telefonem, a dane udostępniane są przez wbudowane czujniki. Urządzenie pozwala na rejestrowanie prędkości, kadencji czy dystansu, ale także mocy z jaką pedałujemy. Jest on dużo bardziej rozbudowany od standardowego trenażera, dzięki czemu może imitować maksymalnie do 16% nachylenia a jego błąd pomiarowy wynosi do 2,5%.

Tacx Neo 3M

Tacx Neo 3M

Najwyższy model z serii Tacx Neo. Posiada wbudowane platformy ruchowe, które można w szybki sposób zablokować, dzięki czemu sprawdzi się w każdym rodzaju treningu. Jego maksymalna moc to 2200W, a błąd pomiarowy jest niższy niż 1%, przez co jest jednym z najdokładniejszych inteligentnych trenażerów na rynku. Maksymalne nachylenie również robi wrażenie gdyż wynosi aż 25%.

Urządzenia outdoor

Komunikatory Satelitarne Inreach

Garmin Inreach

Urządzenia Garmin inReach pozwalają na komunikowanie się z bliskimi przy wykorzystaniu systemu Iridium (wymagana subskrypcja). Dzięki temu, nawet w miejscach nieosiągalnych dla zwykłej sieci komórkowej, pozostajemy w kontakcie lub możemy wezwać pomoc. W ofercie występują obecnie dwa modele, czyli inReach Mini 2 oraz inReach Messenger. Pierwszy z nich pozwala na wysłanie wiadomości z urządzenia, drugi z kolei służy do połączenia z aplikacją Garmin Messenger w kompatybilnym smartfonie.

Seria Garmin eTrex

Garmin Etrex

Podstawowe nawigacje outdoorowe w ofercie Garmina. Występują tutaj warianty bez wbudowanych map jak i te które mapy zawierają. Niezależnie od wybranego wariantu, urządzenie pozwala na wgranie śladu w formacie GPX, który później zostanie wyświetlony na ekranie urządzenia ułatwiając nam nawigowanie w terenie. W zależności od modelu, sterowane są przyciskami lub dodatkowym joystickiem z przodu urządzenia. Wszystkie modele poza eTrex Solar zasilane są dwoma bateriami AA.

Seria GPSMap

Garmin GPSMap

Bardzo zaawansowane urządzenia ręczne do turystyki pieszej. Sterowane są szeregiem przycisków, dzięki czemu będzie to łatwe, nawet w najtrudniejszych warunkach. Posiadają anteny czterozwojowe widoczne u góry urządzenia, dzięki czemu jeszcze lepiej łapią sygnał GPS. Pomimo funkcjonalności zbliżonej do serii Etrex, urządzenia te mają większe wyświetlacze a także lepsze podzespoły, dzięki czemu łatwiej i wygodniej się je obsługuje. Modele z dopiskiem „i” na końcu posiadają funkcję komunikacji satelitarnej tak jak urządzenia z serii inReach.

Nawigacje GPS

Seria Drivesmart

Garmin Drivesmart

Nawigacje typowo dla samochodów osobowych. Urządzenia pozwolą na zaplanowanie trasy i nawigowanie po niej, łącznie z informowaniem nas o fotoradarach czy ograniczeniach prędkości. Fajną opcją jest widok skrzyżowań na głównych drogach, dzięki czemu nawigacja podpowie nam, który pas należy obrać aby zmienić odpowiednio kierunek jazdy. Pomimo wszechobecnego wykorzystania nawigacji z mapami Google, urządzenia te mają przewagę w postaci nie obciążania dodatkowo telefonu. Można je także połączyć z tym sprzętem, aby otrzymywać powiadomienia o nadchodzących połączeniach lub smsach. Wszystko wieńczy potężna baza punktów POI, która pozwoli na odnalezienie interesującego nas miejsca.

Seria Camper

Garmin Camper

Seria Garmin Camper to nawigacje stworzone z myślą o podróżowaniu Camperem lub CamperVanem. Poza standardowym nawigowaniem, urządzenia te pozwalają nam na określenie gabarytów pojazdu aby zaplanować trasę bez żadnych niespodzianek, w postaci np. za niskiego wiaduktu (nie dotyczy Garmin CamperVan). Dodatkowo, seria Camper posiada bazę punktów POI dedykowaną temu rodzaju pojazdów, dzięki czemu z łatwością odnajdziemy chociażby pola kempingowe.

Garmin Zumo XT2

Garmin Zumo XT2

Alternatywa dla motocyklistów. Zumo XT2 posiada oprogramowanie skierowane właśnie dla tej grupy osób, dzięki temu poza bazą danych POI będziemy mogli również ustawić nasze preferencje co do rodzajów dróg. Mogą być one mniej lub bardziej kręte oraz o różnym stopniu widoków, tak aby podróż dostarczyła nam jak najwięcej pozytywnych wrażeń. Pomimo możliwości nawigowania również jako urządzenie dla samochodów osobowych, Garmin Zumo XT2 posiada zestaw do montażu w motocyklu, tak aby był on jak najwygodniejszy w użytkowaniu.

Garmin Montana / Garmin Tread

Garmin Montana i Tread

Modele typowo off-roadowe. Urządzenia te poza możliwością nawigowania klasycznego, z wykorzystaniem map City Navigator, korzystają tez z map topograficznych, aby ułatwić nawigację typowo na bezdrożach. Wartym zaznaczenia jest fakt, iż Garmin Montana przewidziany jest również do wędrówek pieszych czy pływania. Niemniej jego gabaryty sprawiają, że przy wędrówce urządzenie może być nieco nieporęczne.

Kamery samochodowe

Dash Cam Mini 2

Garmin Dashcam Mini 2

Podstawowy wideorejestrator w ofercie Garmina. Urządzenie pozwala na zarejestrowanie obrazu o rozdzielczości 1080p do 30kl/s zbierając obraz z pola widzenia wynoszącego 140 stopni. Z racji braku wbudowanego wyświetlacza, nagrania dostępne są poprzez aplikację Garmin Drive. Po połączeniu z telefonem, przechowywane są również w chmurze, przez 24h lub przez dłuższy czas po wykupieniu dodatkowego planu przechowywania.

Dash Cam 67w

Garmin DashCam 67w

Kamera o znacząco lepszych parametrach od poprzednika. Kąt rejestrowane obrazu wynosi 180 stopni, a samo nagranie może uzyskać jakość do 1440p aż do 60 kl/s. Ten model posiada wbudowany wyświetlacz, dzięki czemu na żywo widzimy co rejestruje kamera, a także możemy sprawdzić nagrania nie korzystając z połączenia z telefonem. Mimo to urządzenie jest w pełni kompatybilne z aplikacją Garmin Drive oraz przechowywaniem nagrań w chmurze. Dodatkowym smaczkiem jest wbudowany GPS, który po zarejestrowaniu zdarzenia poza czasem, wskaże również miejsce w którym do niego doszło.

Garmin BC 40

Garmin BC40

Kamera cofania kompatybilna z większością nawigacji samochodowych Garmin. Dzięki niej możemy uzyskać pomoc w przypadku cofania poprzez wyświetlenie podglądu na w/w urządzeniu. Instalacja kamery jest bezinwazyjna, jako że jest ona zasilana przez baterię, a całość jest mocowana w uchwyt zintegrowany z mocowaniem tablicy rejestracyjnej (pełne mocowanie w zestawie). Zasięg samej kamery to maksymalnie 7 metrów.

Garmin BC 50

Garmin BC50

BC 50 to kamera cofania, którą należy podłączyć do odrębnego źródła zasilania (np. światła cofania). Po zamontowaniu w wybranym przez nas miejscu, kamera może nawiązać bezprzewodowe połączenie z nawigacją oddaloną do 15m. Po dokupieniu dodatkowego przewodu zasięg ten może zostać zwiększony aż do 30m.

Akcesoria Fitness

Paski do zegarków

Garmin Akcesoria

Jeżeli osoba którą chcemy obdarować posiada już zegarek firmy Garmin, dobrym pomysłem będzie zakup dodatkowego paska. Garmin posiada w swojej ofercie szereg kolorów oraz rodzajów pasków. Od silikonowych, przez skórzane oraz zamszowe, po bransolety z tytanu. Aby dobrać odpowiedni pasek warto skorzystać z listy znajdującej się na stronie TRIGAR.pl.

Dodatkowe czujniki i akcesoria

Garmin Czujniki Fitness

Kolejnym dodatkiem mogą być dodatkowe czujniki. Wśród nich pojawiają się czujniki kadencji i prędkości na rower, czujniki tętna na klatkę piersiową, czy choćby zewnętrzne czujniki temperatury Tempe. Wśród akcesoriów Garmin posiada również szereg dodatkowych rzeczy, jak np. uchwyty rowerowe czy silikonowe etui do liczników rowerowych. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie 😉

Przedstawione przez nas propozycje to oczywiście nie wszystko, są to jedynie nasze pomysły, a pełną ofertę można odnaleźć w sklepie online TRIGAR.pl. Dowolny produkt można również odebrać w salonach stacjonarnych TRIGAR w całej Polsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *