Jak poprawić wydajność w grach dzięki zegarkom Garmin?

Garmin coraz śmielej poczyna sobie na rynku gamingowym, czego dowodem jest obecność dedykowanego profilu aktywności w zegarkach tego producenta. Co właściwie zyskujemy i jak poprawić wydajność w grach komputerowych dzięki zegarkom Garmin? Wyjaśniamy!

Wiadomym jest, że dobry sen, optymalny czas odpoczynku oraz zbilansowana dieta mają wpływ na nasze sportowe wyniki. Jakie ma to natomiast znaczenie gdy mówimy o gamingu? Otóż większe niż by się mogło wydawać.

E-sport bije aktualnie rekordy popularności. Rozgrywki e-sportowe są najchętniej oglądanymi transmisjami na serwisach takich jak YouTube, Twitch oraz KICK. Generują kolosalne przychody, nie dziwi więc fakt, że i firma Garmin postanowiła wkroczyć do tego świata.

No dobrze, załóżmy, że jesteśmy graczami, w czym właściwie ma nam pomagać sprzęt marki Garmin?

Analiza Snu

Powiedzmy, że mamy za sobą ciężką noc lub nasz sen nie wyglądał tak, jak powinien. Dzięki zaawansowanej technologii analizy snu w zegarkach Garmin wiemy, jakie przełożenie będzie to miało na nasze samopoczucie i ewentualne wyniki w trakcie treningu.

Przede wszystkim jednak, czy do treningu jesteśmy gotowi. Informacje te można również wykorzystać w przypadku eSportu. Nie osiągniemy dobrych wyników grając w FIFE lub Call of Duty jeśli nasz organizm nie będzie w optymalnej formie.

Zegarki Garmin posiadają precyzyjne czujniki tętna, dzięki czemu mamy podgląd pracy serca w trakcie rozgrywki. To bardzo ważny czynnik gdyż za wysokie lub za niskie tętno znacząco wpływa na naszą „formę” i wyniki. Nie chcemy przecież zawieść drużyny pod koniec rundy, prawda?

Algorytm Firstbeat Analytics

Algorytm Firstbeat Analytics pozwala na oszacowanie naszego poziomu stresu. Wysoki wskaźnik stresu pomimo spokojnego dnia oznaczałby, że niekoniecznie jesteśmy gotowi na np. mecze rankingowe lub o stawkę.

Sugeruje nam to też, że powinniśmy – jakkolwiek paradoksalnie by to nie brzmiało, popracować nad odpoczynkiem. Jak już wcześniej wspomniałem, dobre samopoczucie = dobre wyniki 🙂

Body Battery

Funkcja Body Battery natomiast, jak sama nazwa wskazuje, oszacowuje poziom naładowania „baterii naszego ciała”. Analizuje ona jakość naszego snu, stres, tętno oraz aktywność w trakcie dnia i na podstawie tych danych, wylicza ile jeszcze zostało nam „rezerwy”. Niski poziom Body Battery oznaczałby, że niekoniecznie jesteśmy gotowi do dynamicznej rozgrywki, gdzie precyzja oraz czas reakcji mają szczególne znaczenie.

Jako dość zaawansowany gracz w FIFE (aktualnie EA FC) mogę potwierdzić, że gdy zegarek informował mnie o niskim poziomie Body Battery, szło mi znacznie gorzej. Natomiast dnia następnego, gdy wskaźnik był wysoki, czas potrzebny na podjęcie kluczowych decyzji w trakcie meczów był znacznie krótszy.

Jak poprawić wydajność w grach dzięki zegarkom Garmin?

Warto też wspomnieć o aplikacji Garmin GameOn. Jest to nakładka, która pozwala nam na podgląd parametrów zdrowotnych w trakcie gry, bezpośrednio na monitorze naszego komputera.

Dzięki temu, w łatwy sposób będziemy w stanie przeanalizować jak zachowuje się nasz organizm w konkretnych sytuacjach w trakcie gry, co z kolei pozwoli nam wprowadzić pewne zmiany.

Wykorzystanie aplikacji GameOn i zegarka Garmin Epix Pro w trakcie gry

Podsumowanie

Reasumując, rozwiązania firmy Garmin stosowane w zegarkach tego producenta faktycznie pomagają graczom w osiąganiu coraz wyższych celów, co zostało też potwierdzone odpowiednimi badaniami.

Wiemy już, jak poprawić wydajność w grach dzięki zegarkom Garmin. Pozostało mi życzyć wam, pięknych bramek, dużej ilości „fragów” i pierwszego miejsca w battleroyalach. Zegarki Garmin do Gamingu znajdziecie w ofercie sklepu TRIGAR.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *