Prędkość i Dystans 3D w zegarkach Garmin

Pośród wielu innowacyjnych funkcji, jakie oferuje Garmin, jedną z najbardziej intrygujących, jest zdolność śledzenia naszego ruchu w trzech wymiarach. Zobacz jak Prędkość i Dystans 3D w zegarkach Garmin zapewniają bardziej precyzyjne dane o Twoich treningach.

Istnieje wiele czynników, które mogą przyczynić się do nieprawidłowych odczytów tempa i odległości w zegarku sportowym. Niektóre z nich, takie jak dryf GPS czy warunki środowiskowe są poza naszą kontrolą.

Istnieją jednak zmiany, które można wprowadzić w ustawieniach zegarkach, aby poprawić jakość danych rejestrowanych podczas aktywności. Jedną z nich jest użycie prędkości 3D i dystansu 3D, nie tylko podczas biegów górskich.

Prędkość i Dystans 3D w zegarkach Garmin

W przypadku aktywności z umiarkowanymi lub dużymi zmianami wysokości włączenie funkcji Prędkość 3D i Dystans 3D może poprawić dokładność pomiarów dotyczących tempa/prędkości oraz pokonanej odległości.

Funkcje zmieniają sposób, w jaki kompatybilne zegarki Garmin odczytują prędkość i odległość, wykorzystując ruch poziomy, a także zmiany wysokości.

Prędkość i Dystans 3D w zegarkach Garmin

Jak działa prędkość i dystans 3D w zegarkach Garmin?

Tradycyjne zegarki sportowe śledzą prędkość i dystans, bazując głównie na ruchu w poziomie. Garmin zintegrował technologię GPS z czujnikami wysokościowymi, aby dostarczyć informacji także o ruchu w poziomie.

Dzięki temu prędkość i dystans obliczane są z użyciem zarówno zmian wysokości jak i poziomego ruchu względem ziemi, co przekłada się na bardziej precyzyjne wyniki.

Korzyści płynące z tej funkcji

Podczas biegu górskiego, wspinaczki czy też wyprawy rowerowej po górskich okolicach, włączenie prędkości i dystansu 3D może okazać się bardzo pomocne w kontekście poprawy naszej wydajności

W połączeniu z danymi o zmianie wysokości i poziomie nachylenia pozwala bowiem lepiej dostosować tempo do ukształtowania terenu, ograniczając w ten sposób zmęczenie i zwiększając przyjemność płynącą z aktywności.

Prędkość i Dystans 3D w zegarkach Garmin

Włączanie prędkości i dystansu 3D w zegarku Garmin

Uruchom omawiane funkcje, aby skorzystać z dokładniejszych pomiarów swojej aktywności.

  • Naciśnij i przytrzymaj klawisz Menu
  • Wybierz lub przewiń do opcji Ustawienia
  • Wybierz Aplikacje
  • Wybierz profil aktywności, który chcesz dostosować
  • Wybierz Ustawienia aktywności. UWAGA: Ten krok nie występuje w przypadku niektórych zegarków.
  • Wybierz Prędkość 3D i/lub Dystans 3D
  • Naciśnij Start/Stop, aby włączyć

Po włączeniu tych funkcji urządzenie oblicza i wskazuje dane z uwzględnieniem zmian wysokości.

Podsumowanie

Prędkość i dystans 3D to przydatne, chociaż nie jedyne funkcje, które możemy wykorzystać w aktywnościach z dużymi zmianami wysokości. Zegarki Garmin oferują także tempo względem nachylenia, ClimbPRO, ocenę formy na podbiegach, staminę oraz moc biegową.

Wymienione funkcje są na tyle interesujące, że warto poświecić im oddzielny wpis. Natomiast prędkość i dystans 3D znajdziecie w większości zegarków Garmin, dostępnych w ofercie sklepu TRIGAR.PL.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *