Garmin Instinct Esports – zegarek sportowy dedykowany graczom – test

Garmin Instinct Esports to kolejna z odmian serii Instinct, tym razem dedykowana graczom. Esport niewątpliwie wciąż zyskuje na popularności, a rozgrywki takich gier jak CS:GO, LoL, DOTA2 gromadzą przed monitorami, telewizorami oraz na żywo publiczność liczoną w milionach. Dlatego nie dziwi nas to, że firma Garmin postanowiła wyjść naprzeciw oczekiwaniom graczy i stworzyła zegarek, który na pewno przypadnie do gustu esportowcom.

W tym artykule skupiamy się na funkcji dedykowanej graczom – ESPORT. Jeśli chcecie poznać pozostałe możliwości modelu Instinct zapraszamy do prezentacji zegarka w naszym filmie.

Zegarek Garmin Instinct Esports posiada fabrycznie wgraną aktywność ESPORT, która przy pomocy dedykowanej aplikacji STR3AMUP!, pozwala na monitorowanie naszego tętna, poziomu stresu oraz poziomu naładowania baterii naszego ciała (Body Battery) bezpośrednio na ekranie komputera w trakcie trwania rozgrywki.

Garmin Instinct Esports nakładka z danymi
W prawym górnym rogu ekranu widać dane pochodzące z zegarka Garmin

STR3AMUP! jest kompatybilna z popularnymi aplikacjami do streamowania (OBS Studio, Streamlabs OBS, XSplit) dzięki czemu, informacje wyświetlane są podczas transmisji na żywo. Aplikacja dostępna jest do pobrania tutaj.

Garmin Instinct Esports

Konfiguracja aplikacji STR3AMUP!

W pierwszej kolejności należy pobrać aplikacje STR3AMUP! i zainstalować ją na komputerze. Po instalacji, należy podłączyć odbiornik Bluetooth. Niektóre płyty główne oraz gamingowe laptopy mają już taki wbudowany. Jeśli jednak nie jesteście w posiadaniu takowego, należy go dokupić. Za pomocą Bluetooth aplikacja STR3AMUP! wykryje nasz zegarek. Następnym krokiem będzie uruchomienie aktywności ESPORT na zegarku Garmin. Teraz, gdy nasz zegarek jest już w trybie ESPORT, należy odświeżyć listę urządzeń w aplikacji STR3AMUP! i wybrać nasz zegarek z listy. Przycisk za to odpowiedzialny zaznaczony jest na poniższym zdjęciu.

 

Procedura konfiguracji pokazana jest na poniższym filmie:

Co pokaże się na ekranie podczas rozgrywki z Garmin Instinct Esports

W samym oknie aplikacji STR3AMUP! możemy skonfigurować tzw. Overlay, czyli nakładkę z danymi wyświetlanymi na ekranie w trakcie naszej rozgrywki. Możemy dopasować kolor nakładki, rozmiar, ikony oraz efekty dźwiękowe wyświetlane w trakcie rozgrywki, kiedy np. nasze tętno przekroczy określony zakres.

Teraz wystarczy już tylko odpalić naszą ulubioną grę i zanurzyć się w wirtualnym świecie.

 

Pozostałe funkcje zegarka Instinct Esports

Zegarek bazuje na standardowym wariancie Instinct’a, więc przejął też jego pozostałe funkcje. Z najważniejszych warto wymienić:

  • optyczny czujnik tętna
  • preinstalowane profile aktywności dla biegu, pływania (basen/otwarty akwen), rower, piesze wycieczki, trening siłowy, wspinaczka, jazda na nartach/snowboardzie oraz wielu innych
  • wysokościomierz barometryczny
  • funkcje nawigacyjne (nawigacja po kursie, współrzędnych, do zapisanych punktów)
  • kompas

Szerzej o możliwościach każdej z wersji Garmin Instinct napisaliśmy w osobnym wpisie.

Garmin Instinct Esports moja opinia – czy warto go kupić?

Jako gracz, ale też osoba uprawiająca sport, stwierdzam, że tak, jest to dobry i ciekawy zakup, ale pod warunkiem, że wykorzystamy jego możliwości sportowe. W przeciwnym wypadku, uzasadnieniem dla zakupu tego zegarka byłaby pokaźna ilość osób oglądających naszą rozgrywkę online. Spotkałem się z relacjami osób, które robią show grając w gry typu survival horror, fajnie jest wtedy zobrazowane tętno, gdy gracz się zwyczajnie boi w trakcie rozgrywki, a same relacje tego typu są dość popularne na YouTube.

Zegarek Garmin Instinct Esports zakupicie w salonach stacjonarnych oraz w sklepie internetowym TRIGAR.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *