Garmin Alpha LTE, mobilny lokalizator dla psów!

Kolejna ciekawa premiera w świecie urządzeń GPS to Garmin Alpha LTE, pierwszy mobilny lokalizator dla psów. Wraz z urządzeniem Garmin udostępnił również kompatybilną aplikację na telefon Alpha App. Dzięki temu śledzenie czworonoga będzie jeszcze łatwiejsze.

Niewielki lokalizator o wymiarach 70 x 35,8 x 30,7 mm waży jedynie 50 gramów. Zasila go akumulator litowo-jonowy, który zapewnia do 32 godzin pracy w trybie dynamicznego czasu aktualizacji pozycji.

Garmin Alpha LTE nie posiada w zestawie paska obroży, lecz możliwe jest użycie własnego o szerokości 1 cala (2.54 cm) lub dokupienie osobno. Urządzenie ładowane jest specjalnym klipsem.

Na obudowie znajdziemy diodę statusu oraz wielokolorowe diody poprawiające widoczność psa przy słabym oświetleniu.

Widok lokalizatora Alpha LTE

Garmin Alpha LTE ma możliwość działania jako samodzielne urządzenie po połączeniu z aplikacją Garmin Alpha App. W aplikacji możemy zmieniać ustawienia obroży takie jak częstotliwość aktualizacji, kolor oraz jasność świateł LED znajdujących się na obudowie.

Mamy również możliwość zarządzania subskrypcją LTE. Główną funkcjonalnością jest oczywiście mapa na której zobaczymy położenie oraz ślad którym podążał pies. Lokalizator wyposażono również w odbiornik Multi-GNSS co znacząco poprawia dokładność pozycjonowania GPS.

widok aplikacji Garmin Alpha APP

Lokalizator Garmin Alpha LTE możemy również sparować z posiadanym system Alpha. Po połączeniu urządzenia ręcznego Alpha (m.in z nową serią Alpha 300 k) z aplikacją Alpha APP na mapie ukaże się wskaźnik kompasu z kierunkiem położenia psa.

Jedną z ciekawszych funkcji, jest możliwość sparowania bezpośrednio z kompatybilnym urządzeniem dla psa VHF. Dzięki technologii Smart Switching firmy Garmin, urządzenie automatycznie przełącza między łącznością LTE oraz radiem VHF. Optymalizuje to śledzenie lokalizacji oraz wydłuża jej zasięg.

Dostępność lokalizatora Garmin Alpha LTE

Na ten moment urządzenie dostępne jest jedynie w wybranych krajach europejskich takich jak Niemcy, Francja czy Szwecja. Niestety nie ma informacji czy i kiedy będzie dostępny dla użytkownik w Polsce.

Natomiast systemy Alpha działające w paśmie radiowym VHF znajdziecie w sklepie internetowym Trigar.pl oraz siedmiu sklepach stacjonarnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *