NOWOŚĆ: Garmin Alpha 300 K oraz Alpha 300i K

Firma Garmin wprowadza na rynek nową generację systemu śledzenia psów Alpha, składającego się z urządzeń podręcznych Alpha 300/300i K, a także obroży TT 25/T 20 K. Seria Alpha 300 oferuje teraz prawie trzykrotnie dłuższy czas baterii niż poprzednik, 3,5-calowy ekran dotykowy oraz nowe przydatne funkcje.

Seria Alpha 300 K zaprojektowano specjalnie na potrzeby myślistwa, dlatego wydajna bateria urządzenia wystarcza nawet na 55 godzin ciągłej pracy. Oprócz obsługi za pomocą przycisków, nowy 3,5-calowy ekran dotykowy, czytelny w każdych warunkach, można również obsługiwać w rękawiczkach.

Aby móc swobodnie polować w dużych grupach, nowa funkcja Channel View pomaga zredukować zakłócenia powodowane przez inne obroże. Alpha 300i K jest również wyposażona w technologię inReach do globalnej komunikacji satelitarnej z interaktywnymi połączeniami alarmowymi SOS.

Garmin Alpha 300K z obrożą T 20 K

Nowa generacja obroży Alpha T20 K jest odpowiednia dla wszystkich ras psów. W porównaniu z poprzednim modelem K5 X, obroże są jeszcze smuklejsze i bardziej kompaktowe z wymienną baterią i są odpowiednie zarówno dla dużych, jak i małych psów. Dostępny w dwóch rozmiarach, wymienny akumulator wytrzymuje do 68 godzin w standardowym, a także do 136 godzin w większym rozmiarze. Dodatkowy akumulator (o większej pojemności i gabarytach) nie znajduje się w zestawie.

Funkcje urządzenia Garmin Alpha 300 K oraz Alpha 300i K

Nowe zestawy do śledzenia i szkolenia psów Alpha 300/300i K oferują dodatkowo, następujące opcje.

  • NIEZAWODNE ŚLEDZENIE, nawet do 20 psów jednocześnie, w promieniu do 10 kilometrów z aktualizacją co 5 sekund.
  • OBRAZY SATELITARNE, aby ułatwić znajdowanie drogi lub odpowiedniego siedliska zwierzyny.
  • PROFILE PSÓW, prezentują kluczowe dane z polowania, takie jak odległość, prędkość i czas oddalenia, bezpośrednio na ekranie informacji o psie.
  • SZKOLENIE, dzięki dedykowanym przyciskom, aby szybko wprowadzać wskazówki i wydawać polecenia.
  • OBSŁUGA WIELU SYSTEMÓW GNSS, to dostęp do globalnych systemów nawigacji w celu uzyskania lepszej łączności w wymagających warunkach.
  • MAPY TOPOACTIVE, aby uzyskać szczegółowy widok m.in. poziomic terenu, wysokości topograficznych, szczytów i parków.
  • TRYB PRO VIEW, który w prosty sposób umożliwia śledzenie kierunku, a także odległości psów od siebie. Kodowanie kolorami pokazuje również, czy pies się porusza, szczeka lub czy ma zdobycz.
  • APLIKACJA GARMIN EXPLORE, aby zwiększyć funkcjonalność urządzenia poprzez zapisanie i późniejszą analizę danych polowania.
  • KOMPATYBILNOŚĆ, ze zegarkami Garmin, urządzeniami DriveTrack, a także wybranymi obrożami z serii K i KT.

Aby zawsze czuć się bezpiecznie podczas polowania, Alpha 300i K oferuje technologię satelitarną inReach zapewniającą ogólnoświatowy zasięg łączności. Użytkownicy mogą również łączyć się bezprzewodowo z aplikacją Garmin Messenger na swoich kompatybilnych urządzeniach mobilnych, aby uprościć komunikację z bliskimi.

Obroża dla psów Garmin Alpha T20/TT25 K

Obroża Alpha TT 25 K pozwala trenować psa za pomocą 18 poziomów ciągłej i natychmiastowej stymulacji oraz dźwięku i wibracji (pod warunkiem użycia ze zgodnym urządzeniem podręcznym).

Obroża Garmin Alpha TT 25 K

Oba urządzenia posiadają uniwersalny rozmiar dla dużych i małych ras, a także wytrzymałą, odporną na najtrudniejsze warunki konstrukcję. Aby móc zidentyfikować psa nawet w ciemności, obroże są wyposażona w wielokolorowe, dobrze widoczne diody LED, które można aktywować i sterować zdalnie za pomocą kompatybilnego urządzenia ręcznego.

System urządzeń Garmin

Jako część ekosystemu Garmin seria Alpha 300/300i K łączy się bezprzewodowo z innymi urządzeniami, takimi jak smartwatche. Urządzenie można również sparować ze smartfonem za pomocą aplikacji Garmin Explore. Za pomocą widżetu do śledzenia, psy można oglądać bezpośrednio na smartwatchu Garmin, kompasie dla psów, a także na mapie w urządzeniu. Ponadto lista psów i zarządzanie grupami pomaga utrzymać nieaktywne psy i osoby w systemie. Aby upewnić się, że nie utracimy żadnych danych, Alpha 300/300i K oferują funkcję tworzenia kopii zapasowych i przywracania.

Ekosystem produktów Garmin

Podsumowanie

Niezależnie od tego, w jakim terenie się znajdujecie, Ty i Twoje psy potrzebujecie niezawodnego sprzętu. Wszystko wskazuje na to, że będzie nim nowa seria Alpha 300/300i K. Doświadczenie firmy Garmin w kwestii szkolenia i śledzenia psów sprawia, że nowa seria spełni oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników. Urządzenia już wkrótce będą dostępne na stronie naszego partnera, sklepu TRIGAR.PL

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *