NOWOŚĆ: Garmin Varia eRTL615 – Skarb dla eBike’ów!

Kolejną rowerową nowością od firmy Garmin jest radar wsteczny Varia eRTL615. Urządzenie jest dedykowane użytkownikom rowerów elektrycznych, których liczba nieustannie rośnie. Główne zalety to brak konieczności ładowania, a także możliwość obsługi przy pomocy aplikacji w telefonie.

Garmin Varia to seria produktów kolarskich mających zapewnić bezpieczeństwo podczas każdej jazdy rowerem. W jej skład wchodzą radary wsteczne, w tym modele wyposażone w kamerę, a także inteligentne oświetlenie rowerowe. Główną zaletą urządzeń jest, bez wątpienia, pełna kompatybilność z komputerami rowerowymi i zegarkami Garmin oraz zgodnymi smartfonami.

Premierowa Varia eRTL615 to pierwszy radar bez baterii, który można podłączyć bezpośrednio do zgodnego eRoweru. Dzięki temu stale wiemy co dzieje się na drodze, bez obaw o żywotność baterii. O zbliżających się pojazdach poinformują nas alerty wizualne, dźwiękowe a nawet wibracyjne. Urządzenie jest łatwe w montażu, a tylne światło zapewnia widoczność nawet to 1,6 km.

Garmin Varia eRTL615

Najważniejsze funkcje radaru Garmin Varia eRTL 615

 • BEZ ŁADOWANIA, radar wsteczny Varia eRTL615 bez baterii, można podłączyć bezpośrednio do akumulatora eBike’a, dzięki czemu urządzenie będzie zawsze gotowe do użycia.
 • MAKSYMALNA ŚWIADOMOŚĆ, Varia eRTL615 po połączeniu ze zgodnym urządzeniem Garmin, przy pomocy alertów wizualnych i dźwiękowych, ostrzega o pojazdach nadjeżdżających z tyłu nawet do 140 metrów.
 • WIELE OPCJI POŁĄCZENIA, urządzenie integruje się z wybranymi urządzeniami Garmin, komputerami rowerowymi Edge, a także aplikacją Varia, która wyświetla ostrzeżenia o pojazdach.
 • DOSKONAŁA WIDOCZNOŚĆ, dzięki światłu widocznemu nawet z odległości 1,6 km w ciągu dnia oraz błyskającej lampce o zmiennej częstotliwości, skutecznie poinformujesz innych uczestników ruchu o swojej obecności.
 • REGULOWANE TRYBY OŚWIETLENIA, Rowerowy radar Varia eRTL615 może działać w czterech trybach m.in. w trybie jazdy grupowej, w którym emituje mniej intensywne światło, aby nie oślepiać innych rowerzystów.
 • NIEWIELKE WYMIARY, kompaktowa konstrukcja urządzenia, umożliwia wiele opcji montażu za pomocą uniwersalnego uchwytu montowanego do prętów siodełka, a także uchwytu montowanego do stelażu na sakwy boczne.

Współpraca z aplikacją Garmin Varia

Aplikacja Garmin Varia (dostępna w App Store i Google Play) umożliwia wyświetlanie obrazu radaru. W trakcie jazdy na ekranie aplikacji będą wyświetlane kolorowe alerty. Kolor zielony oznacza, że wszystko jest w porządku. Kolor pomarańczowy oznacza zbliżający się pojazd. Czerwony oznacza, że pojazd zbliża się z dużą prędkością. Gdy Ty skupiasz się na drodze, aplikacja zwróci Ci uwagę o sytuacji za Twoimi plecami za pomocą alertów dźwiękowych. Jeśli trzymasz telefon w kieszeni, możesz również skorzystać z alertów wibracyjnych, które poinformują go o zbliżającym się pojeździe.

Połączenie aplikacji z radarem Varia jest szybkie i proste. Przy pierwszym połączeniu aplikacja rozpozna urządzenie automatycznie.

Specyfikacja techniczna modelu eRTL615

 • Wymiary urządzenia: 41,2 x 77,7 x 20, 0 mm
 • Masa: 50.0 g
 • Tryby oświetlenia: światło ciągłe, jazda grupowa, światło migające nocne, światło migające dzienne
 • Lumeny: 20 (światło ciągłe), 8 (jazda grupowa), 29 (światło migające nocne), 65 (światło migające dzienne)
 • Wymagania w zakresie zasilania: 6-12 V DC, maksymalnie 1,6 W
 • Montaż: dwie śruby M4, rozstaw 50 mm (adapter do uniwersalnego kołnierza w zestawie)
 • Łączność: Bluetooth oraz ANT+
 • Klasa wodoszczelności: IPX7
 • Kąt widzenia: 220°

Podsumowanie

Garmin Varia eRTL615 to, bez wątpienia niezwykle ciekawa propozycja dla użytkowników rowerów elektrycznych. Zwłaszcza, ze względu na stałe źródło zasilania oferowane przez te pojazdy. Niezawodność i różnorodność serii Varia sprawia, że cieszy się ona niesłabnącym zainteresowaniem miłośników kolarstwa. Rosnąca ilość e-rowerów, wyposażonych w model eRTL615, wydaje się być jedynie kwestią czasu 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *