Garmin inReach Mini – kieszonkowy komunikator satelitarny

Garmin inReach Mini to najmniejszy i najlżejszy komunikator satelitarny w ofercie amerykańskiego producenta. Urządzenie waży zaledwie 100g i bez problemu zmieści się w kieszenie. Współpraca z globalną siecią satelitarną Iridium pozwala pozostać w kontakcie w każdym miejscy na świecie.

Dane techniczne

Nowy komunikator satelitarny został wyposażony w monochromatyczny wyświetlacz o wymiarach 23 x 23mm i rozdzielczości 128px. Urządzenie oferuje kilka trybów rejestracji śladu, co przekłada się na różne czasy pracy akumulatora. I tak:

  •  W trybie śledzenia co 10 minut i rejestracją pozycji co 5 minut (tryb domyślny) inReach Mini może pracować do 50 godzin
  •  W trybie śledzenia co 10 minut z rejestrowaniem pozycji co 1 sek. urządzenie wytrzyma do 30 godzin
  •  W trybie 30-minutowych interwałów dla oszczędzania energii czas pracy wyniesie do 20 dni
  • Gdy urządzenie jest wyłączone bateria utrzymuje swoje parametry do 1 roku

Garmin inReach Mini jak na odbiornik, który będzie wykorzystywany nierzadko w ekstremalnych warunkach posiada wodoszczelność IPX7. Oznacza to, że urządzenie wytrzyma przypadkowe zanurzenie w wodzie przez nawet 30 minut (zanurzenie na około 1 metr).

garmin inreach mini

Globalny zasięg Garmin inReach Mini

Dzięki wykorzystaniu sieci Iridium, producent deklaruje globalny zasięg. Oznacza to, że bez względu na to czy będziesz znajdował na środku oceanu, pustyni czy w górach zawsze będziesz mógł wysłać wiadomość do najbliższych. Poza wysyłaniem wiadomości, odbiornik pozwala także udostępniać własną lokalizację np. na portalach społecznościowych, obierać wiadomości tekstowe oraz wysyłać wezwanie o pomoc SOS.

garmin inreach mini

Zgłoszenie SOS trafia do firmy GEOS, która jest światowym liderem w dziedzinie rozwiązań do reagowania na sytuacje awaryjne i monitorowania. Na poniższym filmie zaprezentowano schemat działania wezwania pomocy za pośrednictwem urządzenia Garmin inReach Mini.

Funkcje nawigacyjne

Choć Garmin inReach Mini nie posiada wbudowanej mapy to może przydać się w terenie. Urządzenie  zostało bowiem wyposażone w elektroniczny kompas, a po zainstalowaniu własnych punktów orientacyjnych czy tras oferuje także uproszczoną nawigację do celu. Do planowania tras i oznaczania współrzędnych w terenie najwygodniej wykorzystać aplikację Garmin Earthmate. Z aplikacji można korzystać bezpłatnie po zakupie i rejestracji urządzenia z serii Garmin inReach.

garmin inreach mini

Premiera i cena w Polsce

Więcej informacji związanych z nowym komunikatorem satelitarnym Garmin inReach Mini znajdziecie na karcie produktu w sklepie TRIGAR.pl. Przewidywana data premiery w Polsce to drugi kwartał 2018 roku. Do sugerowanej ceny producenta (350Euro) należy doliczyć opłaty za korzystanie z sieci Iridium. Użytkownicy mogą skorzystać z kilku planów taryfowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *