BirdsEye Direct – czyli mapa satelitarna od Garmina

Nowsze modele urządzeń firmy Garmin w przeciwieństwie do poprzedników posiadają już wbudowany system BirdsEye Direct. Jest to darmowa wersja występującego do tej pory Birds Eye Satellite Imagery, który wymagał corocznej subskrypcji. Poniżej przybliżymy działanie Birdseye, wskażemy różnice między systemami, a także wymienimy kompatybilne urządzenia.

Czym jest BirdsEye i jak je zainstalować?

BirdsEye to system Garmina pozwalający na ściąganie wybranych przez nas map w formie zdjęć satelitarnych. Zdjęcia te mogą być wykorzystywane w urządzeniach jednocześnie z mapami wektorowymi stanowiąc dla tychże map tło.

BirdsEye z mapami wektorowymi

Instalacja starszej wersji map BirdsEye odbywa się z wykorzystaniem komputera, pełna instrukcja tego procesu znajduje się tutaj. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby dokupić abonament roczny w urządzeniu, które posiada już wbudowane BirsEye Direct. Nie da się jednak zadziałać odwrotnie, tzn. nie dogramy wersji Direct do urządzeń starszych, które nie mają jej wgranej fabrycznie.

Birdseye Direct
BirdsEye w Menu oraz ekran po wejściu w aplikację

Wersja Direct z kolei, jak można domyśleć się po nazwie, pozwala nam na zainstalowanie wybranych map bezpośrednio do naszego urządzenia korzystając z połączenia bluetooth (z telefonem) lub Wi-fi. Aby to zrobić należy:

  • Wejść w Menu urządzenia,
  • Wybrać BirdsEye Direct
  • Wybrać Opcję Pobierz Obrazy
  • W tym momencie pojawią nam się opcje takie jak wybór lokalizacji, nazwa pobieranych map, szczegółowość oraz zasięg.
  • Po wybraniu wszystkich opcji wybieramy „Pobierz„.

Przewidywany czas ściągania map zostanie wyświetlony. Z urządzenia można korzystać normalnie w trakcie pobierania map, należy jednak pamiętać o zachowaniu łączności bluetooth lub wi-fi.

BirdsEye Direct
Menu wyboru opcji pobieranych map oraz widok map w terenie (widać różnicę między mapą wektorową a nałożonym na tło BirdsEye)

Mapy można wyświetlić ręcznie wybierając BirdsEye Direct -> Pokaż Mapy lub, gdy mapy w ustawieniach są uruchomione będą się wyświetlać bez dodatkowego klikania w trakcie użytkowania sprzętu w terenie.

Różnice między Birds Eye Direct, a Satellite Imagery

Starszy wariant BirdsEye jak już wspomnieliśmy był płatny, a jego sposób wgrywania się różnił (kablem z komputera, nie bezprzewodowo jak Direct). Nie są to jedyne różnice. Wszystkie z nich przedstawiamy w tabelce poniżej.

Birds Eye DirectBirds Eye Satellite Imagery
Płatna SubskrypcjaNieTak
AktywacjaNieTak
Możliwość wyświetlania w Garmin BaseCampNieTak
Metoda pobraniaBezprzewodowa (bluetooth lub wifi)Przewodowo z komputera
Możliwość przeniesienia na inne urządzenieNieTak (urządzenie musi mieć aktywną subskrypcję)
Zmienna szczegółowość mapTakTak
Maksymalny obszar z maksymalną szczegółowością na jedno pobranie1246 km259.5 km2
Maksymalny rozmiar pliku z maksymalną szczegółowością na jedno pobranie1230 MB60 MB
1Ograniczenie ma wpływ tylko na pojedyncze pobranie. Możliwe jest pobranie większej ilości map, przekraczającej te wartości jednak trzeba to zrobić pobierając je po kolei.

Urządzenia z BirdsEye Direct

Birds Eye direct dostępne jest tylko w wybranych urządzeniach Garmina, poniżej znajduje się lista urządzeń z wbudowanym systemem:

  • Seria GPSMap 66
  • Seria Montana 700
  • Alpha 200i

Wszystkich zainteresowanych zakupem urządzeń obsługujących zdjęcia BirdsEye zapraszamy do naszego sklepu online lub salonów stacjonarnych znajdujących się w Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Białymstoku, Warszawie oraz Gdańsku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *