Garmin Venu SQ 2 druga edycja popularnego smartwatcha już jest

W ostatnim czasie Garmin zaprezentował nową gamę urządzeń sportowych serii z Forerunner i Edge. Dziś ogłoszono premierę nowego smartwatcha do monitorowania kondycji. Garmin Venu SQ 2 to stylowy smartwatch z wieloma funkcjami treningowi.

Zaprezentowany model jest kontynuatorem znanej i bardzo lubianej serii Venu. Zegarków o nowoczesnej stylistyce, z dotykowymi ekranami typu AMOLED oraz funkcjami sportowymi. Garmin Venu SQ 2 jest ciekawą alternatywą dla flagowych modeli tej grupy oraz następcą, zaprezentowanego w 2020 roku Venu SQ pierwszej generacji.

Skrót SQ pochodzi od angielskiego square czyli kwadratu i odnosi się do kształtu koperty zegarka. Podobnie jak poprzednik, nowy SQ wykonany jest z tworzywa wzmocnionego włóknem szklanym. Jego ramka to anodyzowane aluminium, a ekran urządzenia pokryty jest szkłem Corning Gorilla Glass 3.

Zegarek posiada kopertę w rozmiarze 40,6 x 37,0 x 11,1 mm oraz 17% większy od poprzednika ekran AMOLED o przekątnej 1,41 cala i rozdzielczości 320 x 360 pikseli. Masa urządzenia wynosi 37,6 grama. Niewielkie wymiary i duży wyświetlacz, zapewnią komfort użytkowania SQ 2 przez cały dzień.

W porównaniu do poprzednika nowy Venu SQ 2 ma więc praktycznie identyczne gabaryty (jest minimalnie cieńszy), ale za to powiększono wyświetlacz.

Wersje kolorystyczne

Smartwatch dostępny jest w wersji zwykłej oraz muzycznej. Ta druga umożliwia m.in odtwarzanie treści pobranych z serwisów Spotify, Deezer lub wgranej muzyki w formacie mp3. Każda z edycji oferowana będzie w trzech wariantach kolorystycznych:

 • Garmin Venu SQ 2 Slate / Shadow Grey,
 • Garmin Venu SQ 2 Creme Gold / White,
 • Garmin Venu SQ 2 Metallic Mint / Cool Mint,
 • Garmin Venu SQ 2 Music Slate / Shadow Grey (edycja muzyczna)
 • Garmin Venu SQ 2 Music Brzoskwiniowe Złoto / Ivory (edycja muzyczna)
 • Garmin Venu SQ 2 Music Creme Gold / French Grey (edycja muzyczna)

Co nowego trafiło do Venu SQ 2?

Wśród nowych funkcji w Garmin Venu SQ 2 znajdziemy:

 1. Jedną z głównych nowości est wyświetlacz. Model w pierwszej generacji oferował wyświetlacz LCD, następca ma natomiast kolorowy wyświetlacz AMOLED znany z modelu Venu 2. Ma on wyższą rozdzielczość oraz jasność.
 2. Wydłużony czas pracy na baterii. Czas wzrósł dla trybu smartwatcha do 11 dni (z 6 dni) a dla trybu GPS do 26 godzin z 14.
 3. Czujnik tętna czwartej generacji z pulsoksymetrem. Pozwala określić takie dane jak tętno, natlenenie krwi oraz zmienność rytmu zatokowego (HRV). Te parametry służą do obliczania wielu statystyk w tym Body Battery, VO2max (szacowany pułap tlenowy), pomiar stresu, a także zapewniają dokładne liczenie spalonych kalorii.
 4. Ocena jakości snu (Sleep Score). Na wygodnym widżecie możemy łatwo sprawdzić jak spaliśmy poprzedniej nocy i jak zegarek ocenia jakość snu.
 5. Nowe aktywności jak tenis czy treningi HIIT (tabata).
 6. Wiele innych zmian jak przeprojektowane menu czy nowe tarcze zegarka.

Zegarek jest oczywiście wyposażony we wszystkie funkcje swojego poprzednika. Znajdziemy w nim więc mnóstwo sportów w tym bieganie, rower, basen, narty, golf, kardio, jogę czy chód. Ma on także płatności zbliżeniowe Garmin Pay. Zegarek otrzymuje powiadomienia z telefonu dzięki czemu pełni rolę smartwatcha.

Dzięki obsłdze

Cena i dostępność

Zegarki pojawią się w sprzedaży w najbliższym czasie, a ich cena katalogowa wyniesie 1299zł (wersje bez muzyki) oraz 1499zł wersje z muzyką.

Jeden komentarz do “Garmin Venu SQ 2 druga edycja popularnego smartwatcha już jest

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *