Garmin Index BMP – inteligentny ciśnieniomierz

20 września 2022 firma – Garmin International zaprezentowała urządzenie  Index  BPM , swój pierwszy inteligentny ciśnieniomierz, który pozwala użytkownikom mierzyć i śledzić skurczowe i rozkurczowe ciśnienie krwi w domu lub w podróży. 1 Kompaktowy, wielofunkcyjny ciśnieniomierz na ramię został wyposażony w zintegrowany wyświetlacz, dzięki któremu odczyty można przeglądać natychmiast po ich wykonaniu.

Garmin to zaufana marka w branży zdrowia i fitnessu i cieszymy się, że możemy przedstawić zatwierdzony przez FDA indeks BPM jako kolejne narzędzie, dzięki któremu możesz być na bieżąco ze swoim zdrowiem – powiedział Dan Bartel, wiceprezes Garmin ds. globalnej sprzedaży konsumenckiej. 

Zapewniając dokładne odczyty ciśnienia krwi i tętna, gdy jest używany prawidłowo, Garmin Index BPM może być używany jako samodzielne urządzenie, gdzie do szybkiego przeglądu pomiarów wykorzystamy zintegrowany wyświetlacz. Ponadto użytkownicy mogą korzystać z technologii Wi-FI® , co pozwala  zsynchronizować swoje odczyty ciśnienia krwi z urządzenia Index BPM z serwisem Garmin Connect. Dzięki aplikacji Garmin Connect użytkownicy mogą również przeglądać historię pomiarów i trendy wraz z innymi statystykami zdrowotnymi, konfigurować przypomnienia o pomiarze ciśnienia krwi i przeglądać te odczyty w raportach 7-dniowych, 4-tygodniowych i rocznych. Co więcej raporty te można wyeksportować jako plik PDF, aby udostępnić je lekarzowi.

Garmin Index BPM
Ciśnieniomierz Garmin Index BPM

Wyposażony w regulowany mankiet, Garmin Index BPM jest dopasowany do szerokiej gamy rozmiarów ramion – od 22 do 42 cm w obwodzie. Podobnie jak w przypadku inteligentnej wagi Garmin Index S2, ciśnieniomierz można przypisać do 16 użytkowników, którzy po dokonanym pomiarze będą mogli śledzić swoje indywidualne odczyty we własnym koncie Garmin Connect.

Gdy korzystasz z Index BPM w ramach większego ekosystemu Garmin, wszystkie Twoje dane dotyczące zdrowia i kondycji można przeglądać bezpośrednio w Garmin Connect  , co pozwala uzyskać pełniejszy wgląd w ogólny stan zdrowia w jednej aplikacji – powiedział Dan Bartel, wiceprezes Garmin ds. globalnej sprzedaży konsumenckiej. 

Czas pracy, cena i dostępność Index BPM w Polsce

Garmin Index BPM ma żywotność baterii do 9 miesięcy i jest dostarczany z czterema bateriami AAA, które można łatwo wymienić w razie potrzeby. Na chwilę obecną ciśnieniomierz został zaprezentowany jedynie na amerykańskiej stronie garmin.com, a jego cena to 150$. Czekamy na oficjalne stanowisko Garmin Polska w temacie dostępności nowego produktu na naszym rynku. Jednakże z krótkiego artykułu, który udało nam się znaleźć na oficjalnej stronie producenta, wynika że na stan obecny Index BPM jest oferowany jedynie w USA.

1 Patrz  Instrukcja użytkowania . Index BPM to samodzielne urządzenie medyczne, które mierzy i wyświetla ciśnienie krwi oraz częstość tętna. Index BPM nie jest przeznaczony do diagnozowania, leczenia, leczenia lub zapobiegania jakiejkolwiek chorobie i nie jest przeznaczony do stosowania przez dzieci poniżej 18 roku życia. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *