Garmin Venu Sq – nowy smartwatch z ciekłokrystalicznym wyświetlaczem

Kilka dni temu, przy okazji premiery zegarka Garmin Forerunner 745 pisaliśmy, że jest to jedna z najgorętszych nowości tego sezonu. Myliliśmy się! Zaprezentowany dziś nowy smartwatch Garmin Venu Sq z pewnością przebije popularnością triathlonowego Forerunnera. Dlaczego tak uważamy? Choć nowy Venu Sq na polu ilości opcji treningowych przegrywa z FR 745, to ma coś co z pewnością docenią rzesze użytkowników, a mianowicie niezwykle atrakcyjną cenę.

Warianty zegarka Garmin Venu Sq

Nowy Venu Sq jest dostępny w siedmiu wersjach kolorystycznych. Poza tym zegarki zostały podzielone na wersji z bezprzewodowym przesyłaniem muzyki do słuchawek bluetooth (zegarki z oznaczeniem Sq Music) oraz warianty bez takiej możliwości. Cena modelu z muzyką to 1149zł, a bez 929zł. Wszystkie warianty, wraz ze zdjęciami real photo możecie obejrzeć na trigar.pl

Garmin Venu Sq
Garmin Venu Sq Music jest dostępny w czterech wersjach kolorystycznych.

Różnice w zestawienie z Venu pierwszej generacji

Wszystkie zegarki z nowej serii Garmin Venu Sq wyróżnia charakterystyczna, prostokątna koperta. Jest to pierwsza, zauważalna gołym okiem różnica w stosunku do starszego modelu Venu. Przypominamy, że ubiegłoroczny model posiada okrągłą kopertę. W obu seriach do obsługi wykorzystujemy ekran dotykowy oraz dwa przyciski znajdujące się na prawej krawędzi. Jednak w wariancie Venu Sq zmianie uległ typ wyświetlacza. Amoled znany z pierwszej generacji został zastąpiony ekranem ciekłokrystalicznym. W związku z tym, że mieliśmy już okazję sprawdzić działanie nowego Sq w praktyce, i co więcej porównać go z wcześniejszym Venu, z pełną odpowiedzialnością możemy powiedzieć, że wyświetlacz LCD naprawdę daje radę. Kolory są bardzo żywe, a czerń jest odpowiednio ciemna. Poruszanie się po menu nie sprawia absolutnie żadnych problemów.

Garmin Venu Sq

Nowy Garmin Venu Sq został okrojony o wysokościomierz barometryczny, a co za tym idzie nie ma też funkcji zliczania pokonanych w ciągu dnia pięter. Zrezygnowano też z animowanych ćwiczeń prezentowanych na ekranie zegarka. Poza tym obie serie są do siebie bardzo podobne. Jest optyczny czujnik tętna trzeciej generacji (ten sam co w serii Fenix 6 i Forerunner 245/745/945) z pulsoksymetrem. Mamy wsparcie dla wielu rodzajów aktywności, w tym dla pływania na basenie, ćwiczeń na siłowni czy różnych odmian treningu biegowego. Nie zabrakło też opcji płacenie zegarkiem za pośrednictwem Garmin Pay.

Garmin Venu SQ
Zestawienie nowego Garmin Venu Sq z Venu pierwszej generacji.

Premiera w Polsce

Garmin Venu Sq jest już dostępny w ofercie autoryzowanych partnerów marki Garmin w Polsce. Zainteresowanych zakupem zapraszamy do salonów firmowych lub do sklepu internetowego TRIGAR.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *