Garmin Enduro 2 – nowy bliźniak Fenixa 7x do biegów ultra

Tej premiery trudno się było spodziewać. Garmin wypuścił drugą generację zegarka Enduro 2. To zegarek skierowany głównie dla osób potrzebujących zegarka o maksymalnym czasie pracy na baterii. Nowy model z pewnością zainteresuje biegaczy ultra.

Garmin Enduro 2 co otrzymujemy

Już na pierwszy rzut oka widać podobieństwo między Enduro 2, a Fenixem 7x. I tak właśnie jest. Garmin Enduro 2 to Garmin Fenix 7x, ale z kilkoma dodatkami. Inaczej było w wypadku pierwszej generacji zegarka Enduro, któremu względem Fenixa 6x brakowało map oraz muzyki. Teraz otrzymujemy wszystko to co w Fenixie 7x i kilka nowych funkcji. Oznacza to, że zegarek ma kopertę o przekątnej 51mm oraz kontrastowy wyświetlacz MiP 1,4″.

Garmin Enduro 2 występuje tylko w jednej wersji – jest to wersja tytanowa z ładowaniem solarnym i szkiełkiem Power Sapphire. Jest to więc odpowiednik najwyższego z Fenixów 7x. W zestawie z nowym Garmin Enduro 2 oprócz lekkiego paska nylonowego na rzep otrzymujemy także pasek silikonowy.

Nowości w Garmin Enduro 2

Sprawdźmy jakie nowości znajdziemy w zegarku:

  • dłuższy czas pracy na baterii (o ok. 20% względem Fenixa 7x),
  • Technologia SatIQ™ – automatycznie dobiera ustawienia GPS do aktualnych warunków terenowych,
  • Next Fork – pokazuje dystans do najbliższego rozwidlenia dróg (działa dla aktywności pieszych i biegowych),
  • mocniejsza latarka LED (względem Fenixa 7x),
  • funkcja GAP (Grade Adjustment Pace) – pozwala dostosować tempo biegu do nachylenia,
  • automatyczny licznik czasu odpoczynku – mierzy czas w punktach odpoczynku podczas zawodów,
  • dodatkowe wskazówki (strzałki) podczas nawigacji po śladzie.
Garmin Enduro 2 latarka LED
Wzmocniona latarka w Enduro 2

Sam zegarek Enduro 2 jest o 3 g cięższy od Fenixa 7x tytanowego i 0,7mm grubszy. Jednak przy założeniu paska nylonowego, który jest w zestawia waga Enduro 2 jest aż o 19 g niższa.

Czas pracy/zegarekGarmin Fenix 7xGarmin Enduro 2
Tryb smartwatch28 dni (37 dni z solar)34 dni (46 dni z solar)
Tryb oszczędzania baterii90 dni (bez słońca)111 dni (bez słońca)
Tryb GPS89h (122h z solar)110h (150h z solar)
Multiband GPS (L1 i L5)36h (41h z solar)68h (81h z solar)
Czas pracy Fenix 7x Solar vs Garmin Enduro 2

Pozostałe możliwości zegarka

Enduro 2 staje się więc obok Fenixa 7x najwyższym i najlepszym obecnie zegarkiem sportowym na rynku. Liczba funkcji jest ogromna i nie wszystkich nie udałoby się wymienić. Wspomnijmy tylko o najważniejszych możliwościach zegarka dla tych, którzy nie znają możliwości serii Garmin Fenix.

Garmin Enduro jest więc wyposażony w mapy TopoActive całej Europy, a także możliwość pobierania map całego świata (i to z poziomu zegarka) poprzez Wi-Fi. Posiada także mapy pól golfowych oraz ośrodków narciarskich. Mamy odtwarzacz muzyki, który pozwala puszczać muzykę na słuchawkach Bluetooth. Zegarkiem możemy także płacić zbliżeniowo dzięki portfelowi Garmin Pay.

W zegarku znajdziemy mnóstwo aktywności sportowych w tym: biegi (w tym biegi górskie, po bieżni i na orientację), rower (w tym eBike, gravel, szosa itp.) narciarstwo, pływanie, triathlon, golf, siłownia, joga, kajaki, pływanie na desce SUP, jazdę konną i wiele wiele innych.

Garmin Enduro 2 ekran

Cena i dostępność

Zegarek został wyceniony na 1099,99 euro (co wynosi prawie 5199zł) jest więc droższy niż Fenix 7x Sapphire Solar o prawie 500zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *