Garmin EDGE Explore 2 – Świat czeka!

Komputery rowerowe Garmin to nie tylko codzienne treningi, monitoring efektywności oraz analiza dynamiki jazdy. To także produkty dla miłośników romantycznego kolarstwa i turystyki rowerowej. Z myślą o nich Garmin zaprezentował dzisiaj model EDGE Explore 2.

Wygląd

Nowy model różni się tylko nieznacznie od swego poprzednika. Wymiary modelu EDGE Explore 2 to 106.1x 55.7 x 20.6 mm, natomiast Explore to dokładnie 105,0 × 55,0 × 22,0 mm. Seria EDGE Explore wyposażona jest w czytelny ekran dotykowy o średnicy 3,0 cala i rozdzielczości 240 x 400 pikseli.

Nowy model o masie 104 gramów jest nieznacznie lżejszy od ważącego 116 gramów poprzednika. Oba urządzenia posiadają również klasę wodoszczelności IPX7. Kolorystyka serii nie uległa zmianie, zatem EDGE Explore 2 dostępny jest wyłącznie w bieli, z czarnym paskiem na bokach i spodzie urządzenia.

EDGE Explore 2 - Nawigacja
EDGE Explore 2 – Nawigacja

Co nowego w Garmin Edge Explore 2?

Więcej różnic znajdziemy wewnątrz urządzenia, bowiem EDGE Explore 2 otrzymał kilka przydatnych funkcjonalności. Oto lista nowości, które czekają na użytkowników.

  • Funkcja CLIMBPRO – Automatycznie wyświetla pozostały wznios oraz nachylenie podczas pokonywania trasy lub kursu.
  • Wysokościomierz barometryczny
  • Zgodność z eRowerem – Specjalny ekran pozwala zobaczyć stan eRoweru. Można również uzyskać inteligentne wyznaczanie tras i alerty w oparciu o stan akumulatora, poziom wspomagania i zaplanowany kurs.
  • Wyszukiwanie lokalizacji – Aktualnie możliwe jest to bezpośrednio w urządzeniu.
  • Mapa popularności – Wyznaczanie popularnych tras Trendline ułatwia wyszukiwanie i śledzenie najlepszych tras dla danej aktywności.
  • Znajdź mój Edge – Lokalizuje znajdujące się w zasięgu zagubione urządzenie Edge sparowane z Twoim smartfonem.
  • Prognoza pogody
  • Funkcje TRENINGOWE – Urządzenie pozwala oszacować VO2 Max, jest zgodne z miernikami mocy (ANT+) a ponadto posiada asystenta odpoczynku.

Bateria

Licznik Explore 2 w opcji Power Mount dostępny będzie z opcjonalnym uchwytem zasilającym. Dołączone akcesorium pozwoli na nieprzerwane ładowanie licznika podczas jazdy na e-rowerze. Urządzenie połączymy z systemami Bosch 2. generacji, Shimano Steps oraz źródłem zasilania z portem USB-A. W wersji podstawowej nowy Explore zapewnia do 16 godzin pracy baterii w ciągłym użyciu, a także do 24 godzin w trybie oszczędzania baterii.

EDGE Explore 2 - Komunikacja
EDGE Explore 2 – Komunikacja

Ruszaj ku przygodzie!

Dzięki licznikowi Garmin Explore 2 możesz oddać się poszukiwaniu przygód, nie tracąc przy tym trasy z oczu. Urządzenie ma fabrycznie zainstalowaną mapę Garmin Cycle Map, dzięki której trafisz gdzie tylko chcesz: od malowniczych wiejskich szlaków po restauracje i sklepy rowerowe.

Funkcja LiveTrack umożliwia rodzinie i znajomym śledzenie Twojej pozycji w czasie rzeczywistym, natomiast GroupTrack pozwala śledzić pozycje znajomych. Komunikator dla rowerzystów, używany ze zgodnym smartfonem, pozwala wysyłać gotowe wiadomości z licznika rowerowego Edge do liczników znajomych.

Nowy EDGE jest kompatybilny z urządzeniami Varia, zwiększającymi bezpieczeństwo jazdy rowerem, jak inteligentne oświetlenie czy radar wsteczny, dzięki czemu wykrywa samochody i ostrzega użytkownika.

Premiera i cena Edge Explore 2

Nowy Explore 2 wersji standardowej powinien pojawić się w polskiej dystrybucji lada dzień. Jego sugerowana cena to niecałe 300 Euro. Natomiast wersja z uchwytem PowerMount i opcjonalnym kablem do połączenia z e-bike pojawi się w sprzedaży w najbliższych tygodniach. Za tę wersję przyjdzie zapłacić 400 Euro (wersja z samym uchwytem) lub 449 Euro (wersja z uchwytem i kablem).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *